[A6-2.8 AAH] Szarpanie, brak kompletnie mocy, dlawienie sie.

Problemy związane strikte z instalacjami LPG w silnikach benzynowych
rogaldo
Adept
Adept
Posty: 7
Rejestracja: 2015-04-24, 21:18
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: LLU

Post autor: rogaldo »

Strasznie kroją z Ciebie za tą instalację. Dobry gazownik sam powinien wiedzieć, jaka jest najlepsza temperatura przy jakiej audiczka powinna przełączyć się na LPG. U mnie koszt nowej instalacji wyszedł 2400zł ale to na valtekach i parowniku tomasetto. Niby szału nie ma, ale śmiga całkiem przyzwoicie. Butla w kole 51l. Starcza jako-tako. Za ok 3000zł miałbyś instalkę na hanie. Droższa bo niby lepsza, ale ja na valteka jak na razie nie narzekam. Spalanie ok15l w mieście zero spadków mocy czy gorszego przyspieszenia.
zairot91
Adept
Adept
Posty: 1
Rejestracja: 2015-06-25, 08:31
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Polska

Post autor: zairot91 »

Jeśli szarpie to instalacja do regulacji. Przerabiałem to u siebie.
rogaldo
Adept
Adept
Posty: 7
Rejestracja: 2015-04-24, 21:18
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: LLU

Post autor: rogaldo »

Możliwe, ze do regulacji ale czy po złapaniu odpowiedniej temperatury szarpanie by ustawało gdyby była to kwestia regulacji? Moim zdaniem wystarczy zmienić temperaturę przełączenia się na LPG i będzie gitara.
mateusz30
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 332
Rejestracja: 2012-09-09, 22:19
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: mateusz30 »

u mnie też szarpało po przełączeniu. Podnoszenie temperatury nic nie dawało.
Okazało się że jeden z wtrysków lał gazem.
Wymieniłem wg mnie dziadowskie Valteki na hany i wszystko gra.
Valteki są za wolne do audi. Nadają się do amerykańskich starych V8.
Poza tym hana jest bardzo cicha. Nie słychać jej wcale. Jak były valteki to po załączeniu gazu dźwięk jakby sto żab zaczynało rechotać pod maską.
A6 C4 AAH AVANT SPRZEDANE :wstyd:
S6 C4 AAN AVANT manual w końcu jest!!!!!!!!
S6 C4 AEC AVANT manual
A8 D3 4.2tdi
wszystko w QUATTRO
Awatar użytkownika
grzywacz
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 53
Rejestracja: 2015-05-06, 09:56
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: grzywacz »

Po długim czasie, ale dla zainteresowanych opiszę mój drogi wydatek w instalację gazową; faktycznie macie racje ale w Jastrzębiu Zdroju woj.Śląskie tyle kroją za lpg; zapłaciłem 3900zł w tym: zbiornik 72l. Bormech tw-270, wielozawór Tomasetto Achille, gazoszczelna obudowa Bormech DT, reduktor parownik AC S.A. R01, zawór odcinający Tomassetto Achille Mod EGV 01, przewody Fagumit klasy 2, wlew paliwa Tomasetto Achille mosiężny, urządzenie wtrysku gazu wtryskiwacz AC W01, czujnik ciśnienia jakiś ich AC autogaz klasy 2, elektroniczna jednostka sterująca AC Stag 300-6. Wymienili mi jeszcze wszystkie świece na S-line, i autko umyli :). Posiadam 5 lat gwarancji lecz co 20 tyś.km. muszę się wstawiać na przegląd płatny około 300zł i w tym wymiana węży, filtrów i dalej nie wiem...
Ogólnie audi jeździ dobrze nie mam problemów gazowych, szarpanie przygasanie pojawia sie nadal ale bardzo rzadko więc ta usterka nie została jeszcze zdiagnozowana i usunięta.
Sami ocencie. Pozdrawiam
grzywacz&brajan
Awatar użytkownika
Sylwester1775
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 72
Rejestracja: 2014-12-13, 17:30
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin i okolice

Post autor: Sylwester1775 »

grzywacz, U mnie też założyłem instalke taką jak u ciebie tyle że u mnie założyli wtryski hanna i wszystko ładnie schowane pod osłonami i auto nawet przy pełnym gazie nie przeżuci na bezyne . Cena 3800 ale jak po tych cenach to 14000 km i się zwróci . Auto potrafi czasami zrobić kangura jak sie przelączy 30° i własnie ruszam ale żadko i mósi być mróz a pozatym pali 15 lpg w mieście i 11-12 na trasie.
Audi A6 C4 Avant 2.8 30v Quattro - Jest W planach jakieś v8
Larix
Mechanik
Mechanik
Posty: 231
Rejestracja: 2013-12-07, 11:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Dolina

Post autor: Larix »

Ja mam na 20 o C i nawet przy mrozie jest OK. Wtryski Barracuda.
Jest:
-Audi 100 '92 quattro Avant 2.8 + Stag-300 automat
-VW Passat B5 2.8 Syncro Tiptronic '98
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje LPG”