[100-2.3 AAR] Jaka max butla w koło? Dylemat...

Problemy związane strikte z instalacjami LPG w silnikach benzynowych
Awatar użytkownika
deep
Mechanik
Mechanik
Posty: 176
Rejestracja: 2014-06-20, 10:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: DOA

[100-2.3 AAR] Jaka max butla w koło? Dylemat...

Post autor: deep »

Witam,
Posiadam aktualnie 55l stako walec zaraz za kanapą, na tym wzniesieniu. Niestety skończyła się homologacja i mam teraz dylemat czy dać 300zł za homologację czy szukać jakieś toroidalnej używanej? Na nową mnie niestety teraz nie będzie stać, bo wyskoczyło mi kilka innych spraw, a chciałbym taką właśnie w miejscu koła zapasowego. Zawsze to większa pojemność bagażnika, a zapasówki i tak nie wożę (16" w samochodzie, 15" zapasowe, zresztą i tak na przodzie swap hamulców zrobiłem na 312 i 15" nie wchodzą już). Wystarczy mi koło zapasowe w sprayu ;) No i mam w bagażniku jeszcze subwoofer, który mi dodatkowo zmniejsza pojemność bagażnika (teraz to i seicento ma większy :D)
Za 200zł znalazłem taką 48l do 2019 więc wydaje mi się, że całkiem nie drogo (jest z zaworem i papierami wszystkimi). Znalazłem też za ~200zł 62l tylko trzeba duplikować papiery (ale jest za to do 2021), koszt duplikatu to ~50zł. I teraz pytanie czy taka wejdzie w miejsce koła w sedesie? Jakie tam w ogóle maksymalne wchodzą? Co byście mi doradzili w tej sprawie panowie?
Ostatnio zmieniony 2015-01-04, 20:22 przez deep, łącznie zmieniany 3 razy.
Audi 100 C4 2.3E AAR Quattro 91' Sedan Blos
Honda Civic VI 1.4Is EJ9 96'
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

wejdzie ci tylko ta pierwsza.ta druga spowoduje ze podloga bedzie nierówna i butla bedzie podnosila plyte kosza kola zapasowego..
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
lucas3512
Mechanik
Mechanik
Posty: 141
Rejestracja: 2012-01-22, 12:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: lubelskie

Post autor: lucas3512 »

Nowa butla z wielozaworem to około 400PLN, więc może wyskrobiesz te 150zł więcej, zawsze masz butlę na 10lat ;-)
Jeśli masz pięć cylindrów, nie potrzebujesz stereo ;)
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

rzeczywiscie..cena tego spadla w diably widze :)
przyklad:
http://allegro.pl/zbiornik-lpg-na-gaz-b ... 37787.html
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
deep
Mechanik
Mechanik
Posty: 176
Rejestracja: 2014-06-20, 10:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: DOA

Post autor: deep »

Cholera nie wiem, po tych świętach strasznie spłukany jestem :/ Jeszcze 3 miechy na l4 byłem z ręką połamamą to i mi sporo z wypłat pozabierali... Będę musiał zobaczyć po 10 ile tam pieniędzy zostanie.
Znalazłem coś takiego:
https://www.motointegrator.pl/produkty/ ... y-polmocon
Ta by weszła? Cena bardzo przystępna jak za taką pojemność. Jaki zawór będzie potrzebny? Drogie one w ogóle są? Samemu to montować można czy dla bezpieczeństwa do gazermana?
Audi 100 C4 2.3E AAR Quattro 91' Sedan Blos
Honda Civic VI 1.4Is EJ9 96'
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

nie wejdzie.ale pytaj gazownikow.wg mnie wejdzie tylko 40-42 litry.kazdy wiekszy bedzie wystawal do gory..
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Pedro669
Adept
Adept
Posty: 49
Rejestracja: 2012-12-19, 22:31
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Pruszków

Post autor: Pedro669 »

Wymieniałem butlę rok temu.Mam za siedzeniem.Zapłaciłem 420 PLN za nową z wymianą.Zawór przełożyli ten sam bo butla była taka sama(chyba 50l).Podczas wymiany(dopiero)dowiedziałem się że można wymienić samemu.Z 50PLN było by taniej.Jeśli chcesz przenieść butlę w koło zapasowe to sam raczej nie zrobisz,ponieważ trzeba przerobić dojście rurek gazowych w miejsce koła zapasowego.Te co masz będą pewnie za krótkie.Moim zdaniem najtaniej będzie kupić taką samą i wymienić samemu ale jak chcesz mieć więcej miejsca...
Awatar użytkownika
deep
Mechanik
Mechanik
Posty: 176
Rejestracja: 2014-06-20, 10:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: DOA

Post autor: deep »

No nie wiem, może faktycznie kupię walcową... Tylko tu już bym wolał kupić coś większego, bo na tym podeście mam jeszcze sporo miejsca u góry i na bokach...
Same butle z tego co widzę nie są drogie, a zawór bym przełożył...
Np.
https://www.motointegrator.pl/produkty/ ... -31580255l
https://www.motointegrator.pl/produkty/ ... -31593765l
https://www.motointegrator.pl/produkty/ ... 315100470l

Najbardziej w sumie by mi odpowiadała właśnie ta 65/70l butla tylko czy zawór z mojej 55l podejdzie? Niby firma ta sama jest.
Zaraz wezmę metrówkę i sprawdzę czy w ogóle wejdzie butla na wymiar do bagajera. Też trzeba pewnie nowy stelaż kupić ale akurat jest promocja i do tej 65l kosztuje 35zł.
Ostatnio zmieniony 2015-01-05, 11:03 przez deep, łącznie zmieniany 1 raz.
Audi 100 C4 2.3E AAR Quattro 91' Sedan Blos
Honda Civic VI 1.4Is EJ9 96'
mastah22
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 68
Rejestracja: 2012-07-02, 23:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kietrz-opolskie

Post autor: mastah22 »

Wielozawor podejdzie ale butle musisz kupic o takim samym fi. Masz oznaczone jaka masz obecnie. Mozesz kupic dłuższą ale nie wyzsza bo mimo iz bez problemu wsadzisz Wielozawor to ssak i plywak sa innej dlugosci dla roznych srednic zbiorników. Na toroid tez mozesz zamienic ale potrzeba Ci juz inny wielozawor same przewody to zaden problem. Sa zlaczki i przedluzyc je to nie problem. Na suba tez jest miejsce właśnie w miejscu po kole. :ok:
Ostatnio zmieniony 2015-01-06, 08:41 przez mastah22, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
deep
Mechanik
Mechanik
Posty: 176
Rejestracja: 2014-06-20, 10:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: DOA

Post autor: deep »

No ale żeby włożyć suba do koła to albo trzeba kupować nowy, o specjalnej skrzyni albo sam coś zrezać. Ta co mam bardzo mi odpowiada ;)
Co do średnicy to wiem i właśnie trochę lipa bo u mnie jest ta mniejsza bo tylko 300. Niby są 65l butle ale dosyć długie i prawie na styk by wchodziła - szerokość bagażnika w tym miejscu to tylko ~110cm, a butla z tego co pamiętam 100 z groszem.
Kurde ale w sumie bardzo bym chciał mieć w kole, bo to i więcej miejsca i teraz w sumie tak myślę, że dużo lepszy dźwięk z suba. Teraz kabina jest tak dobrze obudowana (również tą butlą), że dźwięk jest mocno przytłumiony. Miałem ten sam sprzęt w hatchbacku i tam to normalnie robiło rzeźnie - tu jest dużo słabiej :(
Chyba jednak zdecyduje się kupić toroidalną używkę. A że homologacja tylko na kilka lat to będę martwił się w przyszłości :P
Jak się taką butlę montuje? Trzeba coś rezać? Sam sobie dam radę? Powiem szczerze laik w tym temacie jestem...
Audi 100 C4 2.3E AAR Quattro 91' Sedan Blos
Honda Civic VI 1.4Is EJ9 96'
Awatar użytkownika
lucas3512
Mechanik
Mechanik
Posty: 141
Rejestracja: 2012-01-22, 12:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: lubelskie

Post autor: lucas3512 »

Teraz jest tyle stacji, że to nie problem tankować co 300km, więc jak sam powiedziałeś, zyskasz tym więcej miejsca w bagu...
Co do butli w koło, to odżałowałbym te 50PLN-ów i dał do wymiany gazownikowi...
Nie dość, że trzeba przewody rzeźbić, to zaraz stelaż i inne pierdółki wyjdą...
Gdybyś miał w tym samym miejscu taką samą butlę do wymiany, dałbyś radę, a tak ,to zaraz Ci przewodu, złączki czy tam czego zbraknie, które trzeba pojechać, dokupić i myśleć, czy będzie ok...
Używki są z wielozaworami w komplecie, ale pamiętaj by sprzedający posiadał i wysłał też papiery od butli...
Urwij parę dyszek na dojazd i odbierzesz osobiście, tylko sprawdź wymiary jak zadzwonisz - aukcja przykładowa nie daleko Ciebie:
http://olx.pl/oferta/butla-zbiornik-lpg ... fa77ae547c
Ostatnio zmieniony 2015-01-06, 13:16 przez lucas3512, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli masz pięć cylindrów, nie potrzebujesz stereo ;)
mastah22
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 68
Rejestracja: 2012-07-02, 23:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kietrz-opolskie

Post autor: mastah22 »

Zbiornik montowany jest po prostu na srubach na przelot. Zaden problem, gorzej z doprowadzeniem i podłaczeniem przewodów bo to wymaga delikatnej gimnastyki ( w komorze jest mało miejsca) :) Można zdemontowac wielozawór na czas doginania przwodów. I zeby było łatwiej, podłaczaj najpierw w butli pozniej poprowadz i połacz z dotychczasowym.

Te "50"zł traktuj czysto umownie bo przedłuzenie przewodów, odpowietrzenie plus montaż z czesciami gazior skasuje Cie ok 200zł.

Z Oławy tak daleko nie masz, przyjedz to wyrzezbimy :) W sumie to co zostawisz jemu wydasz na lpg ale jesli wezmiesz kierowce, "mocne wrazenia" gwarantowane :)

Albo przełozymy zbiornik albo wyrzezbimy skrzynie i zabudowe dla suba :P


Skocz na szrot i potnij sobie jakas uzywana miegdziana rurke lpg, zmierz jakie masz przekroje w swojej instalacji ale obstawiam ze 6 i 8 mm:
http://allegro.pl/lacznik-8-8mm-zlaczka ... 39883.html
http://allegro.pl/lacznik-6-6mm-zlaczka ... 83855.html
http://allegro.pl/barylka-beczulka-kora ... 10317.html
http://allegro.pl/barylka-beczulka-kora ... 88520.html
baryłek wez sobie kilka sztuk gdybys cos zle zacisnał.

Rurki tniesz i gradujesz takim przecinakiem (pozycz od jakiegoś instalatora/hydraulika)
http://allegro.pl/obcinak-przecinak-do- ... 67909.html
Baryłki na przewód i zaciskasz kluczami, ot cała filozofia :)
Ostatnio zmieniony 2015-01-06, 13:23 przez mastah22, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
deep
Mechanik
Mechanik
Posty: 176
Rejestracja: 2014-06-20, 10:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: DOA

Post autor: deep »

@lucas3512 Dzięki wielkie ! Za info o tej butli, bo faktycznie oferta bardzo atrakcyjna. Najprawdopodobniej będę po nią dziś jechał ze szwagrem. Tylko boje się, że ją kupie i nie wejdzie. Niestety nie mam możliwości, żeby pojechać tam dziś audicą i na miejscu sprawdzić :( Jutro mógłbym ale lipa, bo do roboty idę... Nawet nie mam jak pomierzyć bagażnika, bo auto zostało u kumpla w garażu, a nie mam jak od niego kluczy wziąć :(

@mastah22 Oferta kusząca, będę musiał się zastanowić :) Co prawda dzwoniłem do zaznajomionego gaziarza to mówił mi, że za stówkę by mi ją wmontował (wydawało mi się początkowo, że strasznie drogo ale może faktycznie nie jest tak źle :D).
Co do suba w miejscu koła zapasowego to widziałem już takie rezanka u nas na forum. Nawet chyba boze (albo jakaś inna firma) robiła takie. Ale co by nie było dźwięk dalej będzie przytłumiony, a nawet jeszcze bardziej (w końcu płyta bagajera + dywanik coś tam mi dodatkowo wygłuszy niestety). Jakbym wrzucił butlę do gazu w miejsce koła to jedna z przeszkód na drodze bassu mniej i mógłbym wrzucić skrzynkę zaraz za kanapą tylną, na tym "wzniesieniu". Pewnie w avancie nie ma takich problemów bo tam z góry tylko roleta blokuje dźwięk, a u mnie w sedanie z każdej strony tony blachy :P

PS. A taką przecinaczkę na 99% gdzieś mam - ojciec kupował jak dom budowaliśmy ;)

[ Dodano: 2015-01-06, 16:11 ]
Panowie czy mógłby ktoś pomierzyć u siebie czy butla 48l wymiary 630średnicy/200wysokości wejdzie? Byłbym bardzo wdzięczny ;) Niestety nie mam jak sprawdzić u siebie a niedługo muszę już wyjeżdżać, żeby do tego gościa dojechać na wieczór.
Ostatnio zmieniony 2015-01-06, 16:12 przez deep, łącznie zmieniany 2 razy.
Audi 100 C4 2.3E AAR Quattro 91' Sedan Blos
Honda Civic VI 1.4Is EJ9 96'
mastah22
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 68
Rejestracja: 2012-07-02, 23:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kietrz-opolskie

Post autor: mastah22 »

Jesli komory sa te same to ja mam butle 55l w avancie.
Awatar użytkownika
deep
Mechanik
Mechanik
Posty: 176
Rejestracja: 2014-06-20, 10:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: DOA

Post autor: deep »

Właśnie z tego co wiem to nie są... Avant ma podwójne dno tak jakby nie? ;)
Audi 100 C4 2.3E AAR Quattro 91' Sedan Blos
Honda Civic VI 1.4Is EJ9 96'
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje LPG”