[FWD] Stuki w zawieszeniu, tuleja wahacza

Miisiek
Adept
Adept
Posty: 1
Rejestracja: 2014-05-11, 20:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: gwiezdny

[FWD] Stuki w zawieszeniu, tuleja wahacza

Post autor: Miisiek »

Witam, od maja, gdy kupiłem moją c4 męcze się ze stukami w przednim zawieszeniu. Było trochę roboty, więc zmieniłem przód wahacze, końcówki drążka, przeguby... i nadal stuka. Przeglądając forum natrafiłem na zdjęcie tulei, która podobno powinna się znajdować przy wahaczu. Problem w tym, że ani w starych wahaczach, a nie w komplecie do nowych nie dostałem takiej tulei, czy występowała ona w każdych rocznikach? Moja c4 pochodzi z 95 roku, 1.8 piec. Na szarpakach widać również delikatny luz właśnie przy zamocowaniu wahacza, co mnie troche zaintrygowało. Proszę o szybką odpowiedź.

Obrazek

Na zdjęciu jest zaznaczony element, o który mi chodzi ;-)
Ostatnio zmieniony 2014-12-04, 21:11 przez Miisiek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lento
Mechanik
Mechanik
Posty: 161
Rejestracja: 2012-02-22, 08:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Potoki/zadupie/

Post autor: lento »

taka tulejke kupisz osobno bo przykładowo przy zakupie nowego wachacza nie ma jej.
... wychodząc z siebie nie trzaskaj drzwiami !
Tedi
Mechanik
Mechanik
Posty: 126
Rejestracja: 2013-06-16, 20:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gdynia

Post autor: Tedi »

Taką tulejkę dodają do nowego wahacza Meyle HD. W sumie też nie miałem jej w starych wahaczach , i nie wiem czy poprawnie to zamontowałem bo ona idzie na wcisk i się zastanawiam czy nie będzie problemy z późniejszym demontażem tegoż wahacza. A Jak objawia się zużyte gumowe poduszki stabilizatora co są zamocowane do sanek ? Bo moje są zniekształcone po przez zciśniecie ich ale nie wiem gdzie może mi stukać bo np dziwne stukanie jest jak zjeżdżam z progu zwalniające jadąc dosyć szybko albo głęboka dosyć ostra dziura., Poduszki sanek wymienione , poduszki silnika , skrzyni , wahacze , mocowanie amortyzatorów i dalej nie mam pomysłów . pozdrawiam
Awatar użytkownika
trooky
Administrator
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 2011-07-08, 23:18
Imię: Andrzej
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1994
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Szczecin
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: trooky »

U mnie wali maglownica w takich wypadkach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wahacze”