[A6-AVANT.] problem z drzwiami kierowcy

Wszystko inne z wnętrza auta nie pasujące do ww kategorii.
kEru
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 262
Rejestracja: 2014-03-15, 17:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Suwałki

[A6-AVANT.] problem z drzwiami kierowcy

Post autor: kEru »

Witam
Mam ogromny problem z drzwiami kierowcy, nie można ich normalnie zamknąć, trzeba kombinować to podnosić to noga dociskac a się zamkną. Przy zamykaniu blokuje się na 1 pozycji, a żeby domknac to już wielki problem. Próbowałem ustawiać rygiel, zmieniac z innych drzwi, ustawiać górna część drzwi, rozebralem zamek i nasmarowalem i żaden rezultat. Ręcznie zamek się zamyka. Brak mi pomysłów. Drzwi mam opuszczone lekko. Ktoś już z was przechodził ten problem?
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

więc albo zawias dolny wywalony, albo rygiel co jest na słupku musi wyjść na zewnątrz samochodu,

[ Dodano: 2014-10-25, 16:33 ]
może również ramka trzymać, czyli jest za mocno dogięta do budy auta lub jest za wysoko
kEru
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 262
Rejestracja: 2014-03-15, 17:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Suwałki

Post autor: kEru »

Rygle zmieniałem z tylnych obu drzwi i to samo. Co do samej ramki są 4 śruby od ustawiania jej i czy tam powinne być podkładki? Bo jak rozbieralem to mi wypadły 2 podkładki i taka dłuższa podkładka w kształcie trójkąta z wybitym numerem etki i za nic nie wiem gdzie muszą się znajdować. Szukałem informacji na ich temat i nic nie znalazłem.
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

podkładki tzw kliny, czyli te podłóżne daje się między ramkę szyby a drzwi, a podkładki fajnie jak by były, ciężko doradzić tak na odległość, najlepiej było by zobaczyć na żywo co się dzieje, co łapie itd
kEru
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 262
Rejestracja: 2014-03-15, 17:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Suwałki

Post autor: kEru »

Tak wiem o co chodzi już z tymi podkladkami. Przy samych surowych drzwiach całkiem dobrze się zamykają, dołożę ramkę z szyba juz robią się problemy przy zamykaniu a jak dojdzie tapicerka to kaplica. Trzeba podnosić aby zamknąć i to czasami nie pomaga. Możliwe ze przez opuszczone drzwi był by taki problem przy zamykaniu? W byłym passacie miałem opuszczone drzwi i elegancko się zamykaly. Jest możliwe ze sam zamek drzwi był trafiony, bo wydaje mi się jakiś podejrzany, gdyz przy trzasnieciu drzwi nawet nie zarygluje w 1 pozycji. Wczoraj miałem takie przeboje ze jak jechałem to mi się drzwi otwierały, dzisiaj rano tak samo. :shock:
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

czyli albo rama źle albo zawias lewy dolny wyrobiony, spróbuj otworzyć drzwi i poruszać nimi góra/ dół czy jest luz, jeśli tak to zawias do wymiany, a wszystko na to wskazuje, drzwi nie uzbrojone są lekkie i nie są tak opadnięte, dlatego się zamykają, a czemu się otwierają podczas jazdy to nie wiem, być może też i zamek będzie uwalony, ewentualnie np. linka może być postzępiona w drzwiach i jest jakby cały czas otwarta, ewentualnie źle założona, a w c4 jest tak że idzie się walnąć z linką i przywalić ją boczkiem
kEru
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 262
Rejestracja: 2014-03-15, 17:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Suwałki

Post autor: kEru »

Tak jest luz na drzwiach. Ale jeszcze 1 kwestia mnie nurtuje, inne drzwi ładnie się zamykają, a te od kierowcy tak jakby chciały a niemogly, jak docisne noga przy zamykaniu to zamkną się, albo trzymając klamkę i dociskając tez zamknę, ale co z tego jak mi podczas nierówności potrafią się same otworzyć. Wydaje mi się ze dobrze składam drzwi. Chyba mi nie pozostaje nic innego jak kupić zawias i zamek... brak mi nowych pomysłów aby wykluczyć ten nieszczęsny zamek.
Awatar użytkownika
Glac
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 98
Rejestracja: 2012-10-29, 18:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Glac »

kEru, miałem identyczną sytuację w poprzedniej C4 - zamek w drzwiach nie trzyma już.
Kupiłem używany i jak ręką odjął.
Awatar użytkownika
Maszto
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 270
Rejestracja: 2011-08-01, 08:21
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SCI

Post autor: Maszto »

Sam sobie odpowiedziałeś na nurtującą kwestię. Drzwi bez ramki sie zamykają dobrze. Z ramką (czyli sporym obciążeniem) już kiepsko. Czyli zawias do wymiany.
Awatar użytkownika
Binas Tuchola
Moderator
Moderator
Posty: 353
Rejestracja: 2012-04-23, 22:13
Imię: Wojciech
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1992
Silnik: 2.6E 150KM (ABC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Tuchola
Podziękował: 1 raz

Post autor: Binas Tuchola »

dokładnie zawias aut. i używkę będzie si ;)
"Żyć Krótko Ale Zajebiście"
kEru
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 262
Rejestracja: 2014-03-15, 17:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Suwałki

Post autor: kEru »

Spokojnie już zawiasy z zamkiem idą do mnie. 8-)
kEru
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 262
Rejestracja: 2014-03-15, 17:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Suwałki

Post autor: kEru »

Zawiasy oba wymienione, zamek wstawiony, ramka wyregulowana, brak luzów góra dół, zamieniony rygiel i drzwi się zamykają, ale jest problem według mnie. Musze bardziej trzasnac drzwiami, bo inaczej się nie zamkną. Kwestia doregulowania drzwi, bo ja już nie wiem..
Awatar użytkownika
kornikbp
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 784
Rejestracja: 2011-07-10, 17:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: kornikbp »

albo rygiel bardziej na zewnątrz albo np ramka szyby koliduje z budą i trzeba ją odchylić.
A6 C4 2,8 AFC Quattro Manual USA
A6 C4 2,5 AEL Quattro Nogaro Blue
A6 C4 2,5 AEL Silver Wolf Car Hi-fi demo-car
V8 D11 3,6PT Quattro Automatic
kEru
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 262
Rejestracja: 2014-03-15, 17:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Suwałki

Post autor: kEru »

Rygiel to już chyba w każdej pozycji był przykrecony. Spróbuję z ta ramka pokombinować :-x
Awatar użytkownika
Maszto
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 270
Rejestracja: 2011-08-01, 08:21
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SCI

Post autor: Maszto »

Ramka od strony przedniej szyby za gleboko przechylona. Przez to przy zamykaniu zaczyna "szpanować" na całe drzwi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”