[Q] wymiana amortyzatorów przód - jakie i jak to zrobić?

grembol7
Adept
Adept
Posty: 41
Rejestracja: 2013-09-26, 16:14
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Śląsk/Opolskie

[Q] wymiana amortyzatorów przód - jakie i jak to zrobić?

Post autor: grembol7 »

Witam. Muszę wymienić przednie amortyzatory w mojej A6 C4 1997, quattro, silnik AEL

Proszę o porady i wskazówki. Nie umiem znaleźć tematu o tym jakie amortyzatory kupić (firma i model) i jak to zrobić. Z tego co się zdążyłem zorientować to chce amortyzatory olejowe i takie które trochę wytrzymają. Słyszałem że jak się ma specjalny klucz 34mm imbus? to wymiana jest prosta i szybka - pod maską od góry.

Proszę o jakieś rady. :)

TAKIE COŚ znalazłem będzie pasowało? ;)
Ostatnio zmieniony 2014-09-10, 21:56 przez grembol7, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

jesli bedziesz wymienial góra to niestety ale potem kąty -geometria do ustawienia.chyba ze zrobisz sobie znaki.
klucz to rura ktora na dole ma zewnetrzny klucz..czyli wyglada jak olbrzymia wydrazona przez dlugosc sruba..czasami sie udaje to odkrecic..ale juz nie sprawdzisz tak ani lozysk mcpersona ani stnau gum itp..
mi z reguly wychodzilo ze nawet po wyjeciu golenia trzeba bylo ostro go ostukac mlotkiem po nakretce zeby ruszyla..
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
grembol7
Adept
Adept
Posty: 41
Rejestracja: 2013-09-26, 16:14
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Śląsk/Opolskie

Post autor: grembol7 »

Dzięki za odpowiedź. Zobaczę czy się uda bo byłem na sprawdzeniu amorków to wszystkie 72-76% a lewy przód 0% więc mam nadzieje że reszta rzeczy będzie w miarę sprawna. Dużo to jest roboty i czy trzeba mieć jakieś specjalne narzędzia by wyjąc całego mcpersona ? A ten amortyzator który znalazłem na allegro w linku będzie pasować do mojego autka? :)
Ostatnio zmieniony 2014-09-11, 20:45 przez grembol7, łącznie zmieniany 1 raz.
Matrix1540
Mechanik
Mechanik
Posty: 170
Rejestracja: 2012-01-02, 21:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Matrix1540 »

Ja polecam gazowe firmy KYB. I bym to zrobil na porzadnie czyli wyciągnąć mcphersona. Odkrecasz i zbijasz sworzen wahacza, pod maska na początku wypinasz wtyczkę z abs i przeciagasz na strone kola. Odkrecasz zacisk hamulcowy i śrubę z piasty kola oraz końcówkę drazka kierowniczego. Potem gora na 3 sruby 13 i wyciagasz.
Ostatnio zmieniony 2014-09-12, 00:57 przez Matrix1540, łącznie zmieniany 1 raz.
A6 C4 1.9 ON:):)
grembol7
Adept
Adept
Posty: 41
Rejestracja: 2013-09-26, 16:14
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Śląsk/Opolskie

Post autor: grembol7 »

Amortyzatory kupione. W poniedziałek lub we wtorek będę robił.


EDIT:
Amortyzatory wymienione. Problem był by pozakładać osłony gumowe bo pierwsze które kupiłem nie pasowały a drugich tych właściwych nie miałem jak zaczepić z dołu :/ wymieniałem też górne wahacze z tyłu... geometria zrobiona już i wydaje się być wszystko ok. tylko dalej coś skrzypi w lewym tyle :(

Dzisiaj wymieniam elastyczne przewody hamulcowe z tyłu i postaram się odpalić ręczny w prawym kole bo regenerowałem go rok temu i lewa strona działa cacy a prawa coś nie bardzo... Potem odpowietrzanie bo płyn zaraz wymienię na nowy. Jak starczy czasu to górną tapicerkę na fotelu kierowcy sobie wymienię też bo kupiłem fotel bez dziury za 40zł a u mnie taka dziura że rękę idzie wsadzić. :/
Ostatnio zmieniony 2014-09-29, 07:37 przez grembol7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Olaf007
Adept
Adept
Posty: 15
Rejestracja: 2013-07-22, 08:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Post autor: Olaf007 »

Dobrze że istnieje taki temat, przydały mi się te opinie :) Niestety także musiałem wymieniać a wszystko przez dziurę na jednej z ulic.. ale zrobiłem zdjęcie, dokumentacja i staram sie o odszkodawnie. Poczytałem troche, m.in tutaj http://www.autoamortyzatory.pl/artykuly ... szenie,34/ no i może akurat sie uda.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”