[A6-AVANT.] Odświeżanie wnętrza

Fotele, kanapy, tapicerki, deski rozdzielcze, wykładziny i podsufitki.
Awatar użytkownika
malizna
Adept
Adept
Posty: 16
Rejestracja: 2014-08-20, 10:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

[A6-AVANT.] Odświeżanie wnętrza

Post autor: malizna »

Cześć.
Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy temat na tym forum, zawsze czytałem co piszecie ale sam się nie wypowiadałem :)

Zabieram się za odświeżenie wnętrza auta, które przez ostatnie 6 lat przewoziło chyba wszystko od ludzi z bagażami załadowane po dach i na dachu, zwierząt po sprzęt sportowy (przeważnie rowery) aż po materiały budowlane czy gruz.
W najbliższym czasie już nie mam zamiaru wozić takich rzeczy więc chciałem odnowić wnętrze bo się po prostu jest nieprzyjemnie jeździ i wstyd kogoś zabierać do samochodu.
Kupno nowego auta nie wchodzi w grę ponieważ mechanicznie o nie dbam jest sprawne i za pieniądze jakie bym za niego wziął nie kupie nic tak wygodnego.

Na pierwszy ogień poszły plastiki z tylnej części samochodu by sprawdzić czy w ogóle będzie mi to wychodzić.
Kupiłem skaj i wyszło mi coś takiego:
Obrazek Obrazek

od dwóch miesięcy smaży się to w samochodzie na słońcu i jakoś się trzyma.

Mam zamiar zrobić też boczki drzwi i nową tapicerkę siedzeń.

Siedzenia nie mogą być ze skóry bo nie lubię siedzieć na tym materiale.
Dodam że szare wnętrze auta nigdy mi się nie podobało. Teraz mam zamiar zrobić w kolorze czarnym.
Wstępnie wymyśliłem sobie że środek siedzeń będzie w materiale dziurkowanym podobnym do alcantary a boczki w miękkim skaju.
Coś jak na tym zdjęciu
Obrazek

Zrobiłem też pokrowiec na uchwyt ręcznego:
Obrazek Obrazek

Na boczki w miejsce materiału chciał bym dać pikowanie, a tu gdzie są plastiki obszyć gładkim skajem
Obrazek


Może ktoś już robił coś takiego i ma do przekazania jakieś uwagi?
przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

Post autor: przemoprzem »

Z tym skajem to bym nie szalał - jednak to nie będzie "to". Ten materiał pikowany fajny, ewentualnie jeszcze welur lub alacatnara (raczej jej podróbki bo oryginał podobno drogi).

Ja mam jasną tapicerkę welurową i super sprawa, w nowszych autach już nie ma takiego weluru jak w C4 lub mondeo m1.

Jakiej maszyny używasz do skór czy grubych materiałów? I gdzie kupujesz materiały? Potrzebuję skórę na obszycie kierownicy - ostatnio na targu pytałem faceta to miałby skórę po 200 zł/m2 - dużo czy mało?
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
Awatar użytkownika
Danieles
Mechanik
Mechanik
Posty: 187
Rejestracja: 2014-01-27, 15:28
Imię: Daniel
Moje Audi: S4 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.2T 230KM (AAN)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Malbork / Macroom

Post autor: Danieles »

przemoprzem
http://hurtowniatapicerska.pl/

malizna

No powiem Ci ze mi się podoba bardzo , nawet ten skaj na plastikach słupków ,choć ja robię ( mi robią znaczy :-P ) słupki i podsufitkę w czarnym welurze
za to ja sam nigdy w zyciu bym się nie zabrał tak ze szacun wielki odemnie :ok:
Awatar użytkownika
malizna
Adept
Adept
Posty: 16
Rejestracja: 2014-08-20, 10:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

Post autor: malizna »

Normalna skóra naturalna kosztuje w sklepach od 150zł tylko trzeba kupić całego zwierzaka czyli jakieś 4-5 m kw. Skóry naturalnej nie chce, bo nie :).
Myślałem o jasnym wnętrzu ale u mnie zaraz się pobrudzi bo auto jest dla mnie a nie ja dla niego.

Materiał będę zamawiał właśnie z TJ Trend, zamówiłem próbki i są super, skaj fajniejszy w dotyku niż skóra naturalna. W Trendzie nie mają skóry naturalnej.
W tym sklepie coś znalazłem, ogólnie ciężko kupić skórę naturalną
http://hurtownietapicerskie.pl/1069-sko ... zarna.html

To co na zdjęciach to szyłem starą maszyną Csepel 30, teraz kupiłem w Lidlu Singera z naklejką SilverCrest jest zawalista bez problemu zszywa 5 warstw dzinsu.

Jeżeli macie jakieś fajne zdjęcia z tapicerkami to chętnie obejrzę i zaczerpnę inspiracji.

Pochwalę się że między czasie kolega przyniósł do obszycia kierownice z A3 i gałkę z A6 C5 która wyszła mi tak
Obrazek
Obrazek
Obrazek
przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

Post autor: przemoprzem »

Eee, no nieźle malizna :ok:

Na kierownicy to chyba naturalna? Jak obszywasz? Zdzierasz starą (i tak trzeba to zrobić) i na jej podstawie robisz szablon? Czy wycinasz mniej więcej i później kleisz a na końcu obcinasz tak jak szwy mają iść?

Tutaj właśnie koleś podkleja, a szwy to tak chyba dekoracyjnie idą

<iframe width="640" height="480" src="//www.youtube.com/embed/HbzMAxw8tcA" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="640" height="480" src="//www.youtube.com/embed/zC_CkP1F-qQ" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Kiedyś kupiłem w szmateksie płaszcz ze skóry i miałem się bawić. Siostra ma maszynę jakąś budżetową, ale mówiła że skóry to nie przeszyje.
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
Awatar użytkownika
malizna
Adept
Adept
Posty: 16
Rejestracja: 2014-08-20, 10:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

Post autor: malizna »

Moja kierownica do A3 zrobiona jest ze skaju, mówię to wprost bo jak byś wziął do ręki to nie sposób odróżnić. Są jeszcze inne oszustwa, można zamówić skaj z meszkiem i pomalować go sprajem na czarno i dla zwykłej osoby nie do odróżnienia.

Skaj spokojnie starcza na 3 lata. Znam auto co już trzy alta jeździ z kierownicą ze skaju i jak na razie się trzyma. Jeden plus skaju to taki że nie trzeba o niego dbać. Dzisiejsza eko skóra jest całkiem inna niż kilka lat temu, dużo wytrzymalsza.
Dodam że te mieszki i gałki za 20zł z allegro to plastik. Sprzedający piszą że to skóra ale zapomnieli dodać że eko .
W Lublinie tylko jedna osoba sprzedaje prawdziwą skórę w całości jak i na wycinki. Materiał na gałkę kosztuje z 20zł, a gdzie robocizna? O cenie mieszka nawet myśleć mi się nie chce :)

Chciałem tak zrobić by zdjąć starą skórę i odrysować ale kierownica okazała się pogrubiana pianką tak jak to robi w drugim filmiku. Ze względu na koszty (obszycie z pogrubieniem pianką +100zł) miejscami przyciąłem skórę i na nią położyłem skaj.
Kupa z tym zabawy. Opisać tego nie potrafię, to tak jak z lakierowaniem, najpierw godziny przygotowań a samo nanoszenie farby/obszywanie to już finisz.

Klej jest potrzebny po to by materiał nie kręcił się na kierownicy. Na filmiku robi to zawodowiec bo od razu klei, ja wole najpierw zszyć a klej wcisnąć strzykawką z igłą wtedy mam pewność że wyjdzie równo. Więcej czasu to zajmuje ale można poprawić błędy.

Maszyna powinna dać radę tylko trzeba kupić igłę do skór i zapomnij o używaniu pedału elektrycznego muszą to być bardzo wolne obroty.
Ostatnio zmieniony 2014-08-21, 12:34 przez malizna, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
malizna
Adept
Adept
Posty: 16
Rejestracja: 2014-08-20, 10:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

Post autor: malizna »

W końcu zamówiłem materiał, miało być przeszyte pomarańczową nicią ale chyba nie dostane ładnego odcieniu więc będzie biała.
Na siedzenia w środek pójdzie czarny dziurkowany meszek, a na brzegi czarny skaj.

Na próbę zrobiłem mieszek.
Obrazek
Awatar użytkownika
malizna
Adept
Adept
Posty: 16
Rejestracja: 2014-08-20, 10:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

Post autor: malizna »

boczek tył
Obrazek

boczek przód trochę się odkleiło pod podłokietnikiem i źle wyszło łączenie z głośnikiem 16cm będę musiał wymyślić jak to ładnie połączyć
Obrazek
kwazik
Mechanik
Mechanik
Posty: 187
Rejestracja: 2013-08-27, 21:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Post autor: kwazik »

Dobrze to wygląda :)
Nie myślałeś, żeby robiąc nowe boczki zlikwidować tylny korbotronik ?
Pozdrawiam
kwazik
Awatar użytkownika
Casian
Administrator
Administrator
Posty: 1220
Rejestracja: 2011-09-04, 21:29
Imię: Przemysław
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Świdnica
Płeć:

Post autor: Casian »

Faktura materiału jest ok.. ale mam pewne zastrzeżenia co do pomarszczonego materiału, psuje efekt.
Kół możesz mieć cztery ale cylindrów musi być pięć !!

perełka zlotu 2014 wg.butterbean
Auto zlotu Stegna 2018
Awatar użytkownika
malizna
Adept
Adept
Posty: 16
Rejestracja: 2014-08-20, 10:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

Post autor: malizna »

Co to jest karbotronik?

Pomarszczył się bo spieszyłem i źle przykleiłem.
Na żywo tak źle nie wygląda, na zdjęciach wyszedł dość spory kontrast
Awatar użytkownika
mas0n
Moderator
Moderator
Posty: 678
Rejestracja: 2013-09-23, 15:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: mas0n »

malizna, automatyczne opuszczanie szyby wajchą ręczną.
Czym kleiłeś?
Awatar użytkownika
malizna
Adept
Adept
Posty: 16
Rejestracja: 2014-08-20, 10:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

Post autor: malizna »

ja z tyłu nie siedze więc mi nie przeszkadza :)
Klejem Bonaterm AS
arczi
Adept
Adept
Posty: 15
Rejestracja: 2014-09-28, 20:33
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Augustów

Post autor: arczi »

Mam pytanie, jak oddzieliłeś plastikowe elementy boczka drzwi od tego materiału? Rozkręca się to ?
kwazik
Mechanik
Mechanik
Posty: 187
Rejestracja: 2013-08-27, 21:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Post autor: kwazik »

Materiał jest na nitach plastikowych.
Trzeba je rozwiercić, obciąć, obskubać - zrobić cokolwiek, aby dało się materiał zdjąć, a potem nazad zaspawać plastikiem.

Pzdr
kwazik
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i tapicerka”