[100 C4] - Przygotowanie do większych modyfikacji

Koła, spojlery, grille, lotki, blendy.
cl3hna
Adept
Adept
Posty: 22
Rejestracja: 2013-02-02, 00:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Radom

[100 C4] - Przygotowanie do większych modyfikacji

Post autor: cl3hna »

Witam Serdecznie,

Jestem nowy na tym forum, co nie oznacza, że nie przejrzałem wielu tematów i informacji na temat interesujących mnie aspektów.

Tytułem wstępu. W rodzinie posiadamy od nowości Audi 100 C4, choć wyda się to dziwne ma nalatane już blisko 147tys. km:) Samochód od 20 lat jest serwisowany, ostatnio zostało zrobione trochę mechaniki, oryginalnie w benzynie. Chciałbym jednak, aby auto zaczęło się również wyróżniać. Pojeździłem trochę po warsztatach, dowiedziałem się ile należałoby włożyć w podstawowe rzeczy. W tym wypadku potrzebuje udać się do lakiernika na drobne poprawki, np. delikatna naprawa zderzaka czy tylnej klapy bagażnika. Kolejny krok to tzw. car detailing. Tutaj zdecydowałbym się na zeszlifowanie lakieru i nałożenie nowej warstwy. Wbrew pozorom cena tych zabiegów nie byłaby porażająca. Tutaj jednak pojawia się znajoma osoba więc nie muszę się bać o jakość przeróbek. Jednakże dalej chciałbym iść w felgi, obniżenie etc. Dlatego przed rozpoczęciem tego procesu chciałbym Was zapytać czy to co chce zrobić jest w ogóle osiągalne.

Więc zaczynajmy. Mniej więcej na dzień dzisiejszy auto wygląda tak jak poniższe:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... _S6_C4.jpg
Tutaj różnicą jest lakier, czarny.]

A tak miałby wyglądać:
http://12v.org/wheel_gallery/images/Aud ... 574803.jpg

No i teraz rozpoczynamy serię pytań.

Czy pod pojęciem blendy dobrze rozumiem, iż jest to pas tylnych świateł(bez kierunkowskazów) czy tylko element znajdujący się dookoła tablicy rejestracyjnej? Poszukiwania na allegro dawały różne rezultaty.
Ale na początek, znalazłem informację, że blenda z Audi S4 C4 pasuje do Audi 100 C4. Rozumiem, że to prawda i tutaj nie ma się czym przejmować? Druga informacja na którą natrafiłem na jakimiś innym forum, żeby nie kupować tych elementów z allegro bo: "nie bierz tej z allegro bo będzie strasznie sie błyszczeć ten czerwony plastik, tak jak te wszystkie cleary z allegro na golfach itp."
I teraz pytanko, czy ktoś z forumowiczów ma na sprzedać albo może polecić sklep/magazyn gdzie można kupić ten element?

Jeżeli już rozmawiamy o lampach, czy na przód komplecik z Audi A6 C4 będzie pasował -> http://allegro.pl/audi-a6-c4-lampy-prze ... 29569.html ? Ewentualnie rozważam zmianę samych kierunkowskazów przednich na białe(chociaż tutaj też czytałem, że może być problem z ich dostępnością).
Jeden z forumowiczów tego forum ma Audi 100 C4 Avant, który ma dymione przednie reflektory, czy uważacie, że w takiej konfiguracji jak docelowe Audi ten efekt będzie pozytywny czy tutaj raczej należy pozostać przy standardowych, białych lampach?

Pytanie o lusterka. Czy taki zakup to jazda po bandzie -> http://allegro.pl/nakladki-na-lusterka- ... 17882.html a ostateczny efekt nie będzie najlepszy? Czy tutaj raczej trzeba zagłębić się w aukcje i poszukać lusterka z Audi S4 C4?

Kolejny z elementów to chromowane obwódki okien szyb. Znalazłem aukcje w której jest informacja, że pasują do Audi A6 C4 -> http://allegro.pl/chromy-audi-a3-8p-8l- ... 28458.html
Warto kupić taki element, będzie ogólnie pasował do całego autka?

Kolejne pytanie dotyczy felg, które raczej są przewidywane na późniejsze zabiegi, o ile uda się zrealizować powyższe problemy. Felgi zaprezentowane na obrazku mają 18 cali (raczej ciężko będzie je znaleźć, mam jednak kilka zamienników, które wydają się interesujące). Jednakże chciałem zapytać czy po założeniu takich felg będzie koniecznie obniżenie autka? Konieczne z punktu widzenia estetycznego, bo rozumiem, że przestrzeń pomiędzy nadkolem a oponą będzie dosyć spora? Tutaj natrafiłem na temat, że po obniżeniu mogą pojawić się problemy z tylną belką(wybaczcie, że piszę tak ogólnie ale nie siedzę głęboko w temacie mechaniki) a chciałbym zapytać czy to prawda. Znalazłem informację, że belkę taką będzie trzeba skrócić około o 1cm. Także prosiłbym o informację czy ten zabieg też należy przeprowadzić?

Jeszcze kwestia wnętrza, a mianowicie chromowanych obwódek dookoła zegarów. Zakup takiego elementu wydaję się dobry -> http://moman.pl/audi-c3-c4---siedem-zeg ... 8,424.html ?

To są wstępne pytania, które zdecydują o tym czy rozpocząć zabawę z samochodem. Jeżeli macie jakieś pomysły, sugestię, potrzebne informację etc byłbym niezmiernie wdzięczny. Jeżeli udałoby mi się skompletować wyżej wymienione części, lepiej zająć się ich wymianą przed czy po zabiegach lakierniczych? Jeżeli wszystko wypali pomyślnie od razu założę temat związany z przebiegiem prac, postępami i mam nadzieje bardzo dobrym efektami tej pracy.

Z góry dzięki za wszelką pomoc! :-)
Pozdrawiam :-)
Ostatnio zmieniony 2014-05-25, 23:19 przez cl3hna, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Masz amerykankę czy to tylko przykład, że kolor, felgi itd są takie jak na foto?
O blendach masz temat na forum i tam jest dość jasno opisane, i widoczne na fotkach, że to cały element z oświetleniem na klapę bagażnika i rejestrację. Inna jest do S4/100 C4 a inna do S6/A6 C4. Ta na fotce to S6.

Lampy przednie z A6 do 100 nie pasują, tzn pasują ale mają inny kąt wcięcia na maskę i będzie to głupio wyglądało, kierunki też są inne, co prawda delikatnie, ale nie pasują (co za tym idzie błotniki też).

Co do nakładek chromowanych ma lusterka, kwestia gustu... Jedno wiem, bez chromowanych ramek okien lipnie to będzie wyglądało. Dla mnie to już zbyt dużo "błyskotek"...

Chromy okien - jest manual z tej operacji na forum. Dość dużo pracy ale dla chcącego do wykonania. Te z aukcji to taśma klejąca z jakiegoś sztucznego tworzywa, pokryta czymś co udaje chrom, ogólnie lipa i nie baw się w to, bo zepsujesz auto :-P Szukaj kogoś kto ci wygrzebie z auta na części bez uszkodzenia oryginalne z C4.
Ostatnio zmieniony 2014-05-24, 21:23 przez J.A.G, łącznie zmieniany 1 raz.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
cl3hna
Adept
Adept
Posty: 22
Rejestracja: 2013-02-02, 00:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Radom

Post autor: cl3hna »

Jeżeli chodzi o zdjęcie poglądowe to mój błąd. Mam wersję europejską, która stoi min. na tych samych felgach.

Teraz jest wszystko jasne. Rozumiem więc, że mógłbym zakupić ten element -> http://www.iparts.pl/czesc/lampa-tylna- ... 09041.html i wszystko powinno być ok?
Do tego lampa tylna zespolona -> http://www.iparts.pl/auto-czesci/lampy- ... 00454.html prawa i lewa ?

Dzięki za informację związaną z reflektorami. Znalazłem temat w którym jest mowa o światłach soczewkowych do Audi 100 C4 S4. Więc w tym wypadku zajmę się wyszukaniem takiej wersji + białe kierunkowskazy.

Ok, jeżeli będę bawił się w chrom spróbuje odnaleźć lusterka oraz chromowane ramki okien. Zależy mi na wyglądzie zbliżonym do Audi, które zaprezentowałem w poprzedniej wiadomości.

Jakbyś napisał jeszcze info o felgach i obniżaniu byłbym bardzo wdzięczny. Chciałbym spasować to wszystko jak najlepiej :-)
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

cl3hna pisze:Teraz jest wszystko jasne. Rozumiem więc, że mógłbym zakupić ten element -> http://www.iparts.pl/czes...l145909041.html i wszystko powinno być ok?
Do tego lampa tylna zespolona -> http://www.iparts.pl/auto...387-100454.html prawa i lewa ?
Tak, te boczne tylne P i L zespolone z kierunkami musisz dokupić z A6 - czerwone, w 100 masz pomarańczowe kierunki.
Swoją drogą nie wiem czy ta blenda jest lipna czy cena błędna... :-/ 183zł za nówkę ori Hella to chyba jakiś błąd, używane popękane po 300-400zł chodzą. W ASO 1400zł. Dowiedz się dokładnie zanim zamówisz.
Co do lusterek, ori chrom nie znajdziesz, były tylko te dokładki i te sobie jak mocno chcesz możesz zakupić nowe, natomiast chrom na szyby tylko oryginalny ma sens.
Zawias zależy od napędu, masz ośkę czy AWD?

[ Dodano: 2014-05-24, 23:46 ]
Jeszcze jedno co do lusterek, ty masz zapewne jeszcze te starsze wersje typowe dla 100. Jak chcesz te nakładki musisz zakupić całe lusterka z A6, są inne, chyba że u ciebie są już takie.
Ostatnio zmieniony 2014-05-24, 23:46 przez J.A.G, łącznie zmieniany 1 raz.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
cl3hna
Adept
Adept
Posty: 22
Rejestracja: 2013-02-02, 00:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Radom

Post autor: cl3hna »

Dzięki bardzo za wszystkie informacje. Są dla mnie bardzo cenne :-)

Jeżeli chodzi o napęd, tutaj niestety ośka. Mam nadzieje, że w tym przypadku zawias nie będzie bardzo problematyczny?

Z lusterkami i chromami chwilę poczekam. Teraz posiedziałem trochę na allegro, wypatrzyłem sobie kierunkowskazy przód i lampy zespolone tył. Prośba, żebyś zerknął swoim okiem czy warto, bo chciałbym już wprowadzić jakieś modyfikację.

Zestawik:
http://allegro.pl/34805-lampa-audi-100- ... 33537.html
http://allegro.pl/34804-lampa-audi-100- ... 17050.html

W przypadku zakupu powyższych świateł nie będzie problemu w różnicy kolorów? Chodzi mi o światła wewnętrzne z tyłu które mam obecnie zamontowane a światła zewnętrzne z tyłu które chciałbym kupić.

http://allegro.pl/audi-100-c4-90-94-kie ... 43900.html
http://allegro.pl/audi-100-c4-90-94-kie ... 46787.html

Tutaj stety/niestety zamienniki - nie mogłem jednak znaleźć kompletu na obie strony.

Jeżeli wszystko jest ok, daj znać, a mam nadzieję, że powoli wystartuję z zabawą w modyfikację :-)
Ostatnio zmieniony 2014-05-25, 00:58 przez cl3hna, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Te tylne boczne są opisane jako do 100 C4, upewnij się żebyś nie dostał pomarańczowych albo szukaj pewnego opisu, że do A6 C4. Różnic w barwie świateł nie będzie, jedynie klosze kierunku mają inny kolor.
Czy warto to już ci nie powiem, sam musisz ocenić, szukaj, może znajdziesz taniej i może w dobrym stanie.

Kierunki na przód jak biały zamiennik to szukaj TYC, są nawet dość dobrze odwzorowane, te z aukcji nie nie opisano jakiej produkcji. W dymionie raczej się nie baw, lipnie to wygląda, zwłaszcza jak reflektory zostaną "czyste".

Reflektory soczewkowe sobie szukaj i będzie już co robić. Potem blenda S6 i wizualnie już masz jakiś promil tej z foto :-P

Co do alu ringów na zegary, to jak najbardziej na plus. Kupuj i zakładaj.

Zawias jak ośko to jest dość prosta sprawa z dostępnością jak i cenowo. Nowe, używane, jakie chcesz. Jakie sprężyny i ew amorki, to już jest od tego temat na forum.
Jedno jest pewne, niezbyt dobrze wygląda koło 18" bez lekkiego obniżenia. Skracać drążek tylny nie wiem czy jest sens, zależy ile obniżysz, są tacy co zupełnie nie czują różnicy na nieskracanym drążku i dużej glebie. Można zrobić regulowanej dł. drążek, Butterbean tak zrobił. Najwyżej sobie potem to ogarniesz jeśli coś ci nie będzie pasowało w prowadzeniu auta.
Ostatnio zmieniony 2014-05-25, 19:29 przez J.A.G, łącznie zmieniany 1 raz.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
cl3hna
Adept
Adept
Posty: 22
Rejestracja: 2013-02-02, 00:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Radom

Post autor: cl3hna »

Dzięki bardzo za zwrócenie uwagi a szczególnie uwagi: "Czy warto to już ci nie powiem, sam musisz ocenić, szukaj, może znajdziesz taniej i może w dobrym stanie". Wcześniej nie zwróciłem uwagi, że te nie są w najlepszym stanie, widoczne rysy i delikatne pęknięcia. Zakupiłem już moim zdaniem dużo lepszy zestaw.

Tutaj też zainteresowałem się zamiennikami TYC. Założyłem również zamówienie.

Powyższe 4 elementy są już zamówione, mam nadzieję, że dostanę do piątku i przez weekend będę mógł zacząć modyfikację. Również myślę, że wystartuje również z równoległym tematem pokazującym kolejne modyfikację. Mam nadzieje, że znajdę na forum informację jak dokonać wymiany reflektorów, jak mówiłem z mechanika nie jestem za pan brat.

Zainteresuję się również alu ringami na zegary i również kupię. Tutaj jednak okazało się, że ciężko trafić na allegro na pełny zestaw. Znalazłem jedną aukcję dla Audi 100 C4, niestety tylko 4 ramki. Będę musiał lepiej poszukać :-)

Informacje związane z zawiechą są niezwykle cenne i bardzo dzięki za szczegółowe wyjaśnienie tematu.

Także oczekuje na weekend i pierwsze modyfikację. Jeżeli chodzi o reflektory soczewkowe, najpierw zajmę się tymi podstawowymi modyfikacjami a potem, mam nadzieję, polecę dalej :-)

Dzięki bardzo za pomoc! :-)
Ostatnio zmieniony 2014-05-25, 23:28 przez cl3hna, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Danieles
Mechanik
Mechanik
Posty: 187
Rejestracja: 2014-01-27, 15:28
Imię: Daniel
Moje Audi: S4 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.2T 230KM (AAN)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Malbork / Macroom

Post autor: Danieles »

Z tymi ringami do zegarów to masz rozbieralny licznik? bo jeśli się nie mylę obudowa jest sklejona z szybką i nie da rady zapakować ringów .
cl3hna
Adept
Adept
Posty: 22
Rejestracja: 2013-02-02, 00:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Radom

Post autor: cl3hna »

Dzięki bardzo za zwrócenie uwagi, obecnie nie mam dostępu do samochodu więc nawet nie mam jak sprawdzić. Widziałem poradniki jak dokonać wymiany więc pewnie w trakcie weekendu zorientuje się w ogóle czy jest sens kupować ringi :-)
Awatar użytkownika
Monster
Adept
Adept
Posty: 47
Rejestracja: 2012-01-25, 19:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wrocław

Post autor: Monster »

Nie wiem jak zegary do 100 C4, ale przypuszczam, że jest tak samo jak w A6 - nie ma mowy o żadnym odklejaniu szybki. Ringi wkładasz "od tyłu" - odkręcając całą płytę licznika i tarcze, a nie szybkę.
Audi 100 C4 AAR 1991 sedan zyclam pearl
Audi A6 C4 AEL quattro 1996 Avant aluminium silver

C4 od 2005...
cl3hna
Adept
Adept
Posty: 22
Rejestracja: 2013-02-02, 00:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Radom

Post autor: cl3hna »

Znalazłem informację, że trzeba postąpić tak jak napisał "Monster". Tutaj jednak mały problem bo od wczoraj nie mogę znaleźć pełnego kompletu ramek na zegary, widziałem zestaw 4 a potrzebuje 7 ramek. Mam nadzieje, że do weekendu uda się znaleźć rozwiązanie.

PS. Znalazłem informację jak wymienić kierunki z przodu. Tutaj znalazłem dwa odmienne sposoby. Niestety nie mogę znaleźć informacji o demontażu tylnych świateł zewnętrznych. Tutaj nie będzie wielu problemów, od strony bagażnika kilka śrubek i tyle? Trzeba na coś szczególnie uważać?

Jeżeli chodzi o blendę, tutaj rozumiem allegro, allegro i jeszcze raz allegro? Jak ciężko jest z dostępnością tego elementu? Orientujecie się bądź macie jakieś polecane warszaty/magazyny gdzie można zadzwonić i zapytać o dostępność tego elementu?

Dzięki za wszystkie informacje, którymi się dzielicie - są dla mnie niezwykle pomocne :-)
Ostatnio zmieniony 2014-05-26, 10:20 przez cl3hna, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Monster
Adept
Adept
Posty: 47
Rejestracja: 2012-01-25, 19:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wrocław

Post autor: Monster »

cl3hna pisze:Niestety nie mogę znaleźć informacji o demontażu tylnych świateł zewnętrznych. Tutaj nie będzie wielu problemów, od strony bagażnika kilka śrubek i tyle? Trzeba na coś szczególnie uważać?

Jeżeli chodzi o blendę, tutaj rozumiem allegro, allegro i jeszcze raz allegro? Jak ciężko jest z dostępnością tego elementu? Orientujecie się bądź macie jakieś polecane warszaty/magazyny gdzie można zadzwonić i zapytać o dostępność tego elementu?
Tylne kierunki po prostu odkręcasz i tyle. Ważne przy zakładaniu żeby uszczelka dobrze położyła się po krawędzi wewnętrznej bagażnika (zwróć uwagę jak leży przed demontażem). Ogólne uwagi pisałem niedawno tutaj:
http://audi-c4.pl/viewtopic.php?p=96823#96823

Jeżeli chodzi o dostępność blendy to ładne egzemplarze zauważyłem, że schodzą w dzień. Przypuszczam, że na samym tym forum będzie kilkanaście osób polujących regularnie, więc sami sobie robicie konkurencję... W każdym razie by zobrazować Ci rynek powiem tak: wystawiłem kilkanaście miesięcy temu bardzo ładną blendę S6 kup teraz allegro 600zł. Czekała 2 godziny...
Audi 100 C4 AAR 1991 sedan zyclam pearl
Audi A6 C4 AEL quattro 1996 Avant aluminium silver

C4 od 2005...
cl3hna
Adept
Adept
Posty: 22
Rejestracja: 2013-02-02, 00:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Radom

Post autor: cl3hna »

Dzięki za info, postaram się niczego nie zepsuć w trakcie pierwszej próby podejścia do modyfikacji auta.

No tutaj czuje, że z blendą nie pójdzie tak szybko...no nic, będę przeglądał allegro/tablice i mam nadzieję, że wkrótce trafię na jakiś fajny egzeplarz.

Ostatnia kwestia dotyczy felg na moim docelowym Audi... :mrgreen:

Pozycja 40/41 : http://12v.org/wheel_gallery/index.php?sortBy=wheel_id

Niestety na allegro i w ogóle nie widzę takiej felgi. W tym temacie też jestem zielony dlatego zapytam. Może widziałeś gdzieś felgę podobną, albo możesz polecić jakiś marki felg, które warto przestudiować w poszukiwaniu podobnego modelu?:-)
Awatar użytkownika
Monster
Adept
Adept
Posty: 47
Rejestracja: 2012-01-25, 19:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wrocław

Post autor: Monster »

Tego konkretnego modelu nie kojarzę, ale nie znam się na felgach nowszych niż około 2000rok.

Ale (jeżeli chcemy zostać w oryginale Audi) to poszukaj tutaj w tym katalogu - można coś ładnego i podobnego wybrać.
17'' http://www.myturbodiesel.com/1000q/whee ... -5x112.htm
18'' http://www.myturbodiesel.com/1000q/whee ... -5x112.htm
Audi 100 C4 AAR 1991 sedan zyclam pearl
Audi A6 C4 AEL quattro 1996 Avant aluminium silver

C4 od 2005...
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

firma Tomason ma bardzo podobne felgi, czyli cienkie ramiona i wklęsły środek, wpisz w wyszukiwarce allegro i wyskoczą, co prawda nie te same ale podobne :ok:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”