[Inne] jaki płyn chłodniczy?

Wszystko inne co nie pasuje do w/w kategorii a jest związane z silnikami wysokoprężnymi.
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

[Inne] jaki płyn chłodniczy?

Post autor: Dawid2542 »

Siemka, przy wymianie rozrządu i pompy wody wymienie również płyn chłodniczy tylko właśnie pytanie na jaki? polecacie jakąś specjalną firmę czy poprostu płyn zimowy? wiadomo nic z tesco itp...
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Mi przy wymianie zalali petrygo z orlena do -35 i taki mam caly czas :ok:
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

też pomyślałem o orlenie ale ponoć paliwa mają do bani to może reszta komponentów też? niewiem dlatego pytam, jedni leją niebieski inni pomarańczowy czy tam czerwony... aaa no i ile tego płynu wchodzi do naszych klekotów?
pablo90
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 729
Rejestracja: 2011-06-21, 18:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: KR/TK

Post autor: pablo90 »

zalej ori OOOO plynem G + +, podjedz do salonu skody (duzo taniej niż w audi a to to samo), kup koncentrat plynu i rozrob z woda destylowana.
Ostatnio zmieniony 2011-12-04, 15:29 przez pablo90, łącznie zmieniany 1 raz.
prędkość nie zabija, tylko zbyt szybkie jej wytracanie...
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Bez przesady, zwykłe Borygo wystarczy. W płynie poza glikolem liczy się zawartość dodatków antykorozyjnych, przeciwpiennych, antyutleniaczy itp. Borygo to wszystko ma i kosztuje normalne pieniądze.

Czerwony jest tańszy.
Obrazek

Zielony jeśli jesteś zwolennikiem przyrody jest bardziej biodegradowalny, choć nie wydaje mi się to takie oczywiste. Jest parę zł droższy.
Obrazek

Oba można lać do każdej chłodnicy i każdego układu chłodzenia.

Ja dodatkowo kupuję 1L koncentratu i wlewam najpierw tak dla pewności w naszym podlaskim klimacie.

Płynu to 7L na pewno.
Ostatnio zmieniony 2011-12-04, 21:01 przez J.A.G, łącznie zmieniany 2 razy.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
pablo90
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 729
Rejestracja: 2011-06-21, 18:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: KR/TK

Post autor: pablo90 »

J.A.G, za litr koncentratu placilem w skodzie 22 zl.. rozcienczony z 5 litrami wody wiec nie wiem czy nie taniej niz za borygo (nie wypowiadam sie bo nie pamietam juz cen borygo itp)
prędkość nie zabija, tylko zbyt szybkie jej wytracanie...
Awatar użytkownika
Grzesiek
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 271
Rejestracja: 2011-06-15, 22:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Piski

Post autor: Grzesiek »

Taniej.
Ale ja tam tez jakos leje plyny a nie koncentraty. Do wszystkiego co mam. Jest tez niejaki Coolant do - 37 bodajze, kilka zl tanszy od Petrygo, a podobno to samo. Czy ma dodatki antykorozyjne, przeciwpienne i antyutleniacze nie mam pojecia. Mam na nim kilka samochodow i jeżdżą.
Hincó
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 331
Rejestracja: 2011-06-26, 14:29
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bochnia

Post autor: Hincó »

Ja leje koncentrat Febi plus filtrowana woda (zwykła też można ale ta jest bez kamienia)...
Wcześniej miałem K2 w napewno szybciej i bardziej twardniały węże-ale nie wiem czemu tak się dzieje... :-|
W traktorze na Febi przestało wyrzucać wodę przez korek w chłodnicy, zeszło do pewnego bezpiecznego poziomu a nie jak wcześniej że było widać rdzeń chłodnicy...
160+PS
Awatar użytkownika
DJ_Mouse
Mechanik
Mechanik
Posty: 149
Rejestracja: 2011-03-22, 22:16
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Częstochowa

Post autor: DJ_Mouse »

pablo90 pisze:J.A.G, za litr koncentratu placilem w skodzie 22 zl.. rozcienczony z 5 litrami wody wiec nie wiem czy nie taniej niz za borygo (nie wypowiadam sie bo nie pamietam juz cen borygo itp)
Do litra koncentratu 5l wody? Żartujesz chyba?

W taki sposób to napewno wyjdzie taniej niż borygo, tylko temperatura krzepnięcia takiej mieszaniny będzie o wiele niższa niż 37 stopni poniżej zera, jakie ma borygo czy petrygo. max 12-15 stopni poniżej zera. Koncentrat rozrabia się w stosunku 1:1 co oszczędniejszy robią 1:2 a nie 1:5 - co gorsze pewnie jeszcze z kranówą...

Moim zdaniem, zamiast takiej mieszaniny dużo lepszym wyborem będzie bańka boryga.
Ostatnio zmieniony 2011-12-05, 13:21 przez DJ_Mouse, łącznie zmieniany 1 raz.
pablo90
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 729
Rejestracja: 2011-06-21, 18:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: KR/TK

Post autor: pablo90 »

racja DJ_Mouse, mój błąd - rozcieńczałem 1:1 chyba :P
prędkość nie zabija, tylko zbyt szybkie jej wytracanie...
Awatar użytkownika
DJ_Mouse
Mechanik
Mechanik
Posty: 149
Rejestracja: 2011-03-22, 22:16
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Częstochowa

Post autor: DJ_Mouse »

pablo90 pisze:racja DJ_Mouse, mój błąd - rozcieńczałem 1:1 chyba :P
To nawet jeśli płaciłeś 22zł/litr to razy 4 masz 88zł (z tego co pamiętam w układzie jest 7l. czyli musisz i tak kupić 4l koncentratu, najwyżej litr gotowego płynu zostaje na dolewkę, a borygo kupisz za 26zł X 2 masz 52zł za 10l.

jeśli rozpatrywać to pod kątem tylko i wyłacznie ceny to gotowe płyny wygrywają. G12 różni się od standardowych płynów tylko tym jak ktoś wcześniej napisał wiekszą ilością dodatków antykorozyjnych i może mieć dłuższy okres użytkowania. Ale poza tym, wszystkie płyny są na bazie glikolu i niczym się nie różnią.

Subiektywne moje odczucie jest takie, że pośród tanich płynów do chłodnic, borygo nie śmierdzi tak mocno jak np. petrygo ;-)
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

pablo90, może ty jednak się nie pomyliłeś i faktycznie śmigasz na takim roztworze 1:5 :?: Może z tego powodu były twoje bolączki z remontem silnika...
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
pablo90
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 729
Rejestracja: 2011-06-21, 18:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: KR/TK

Post autor: pablo90 »

nie,nie :P wczesniej smigalem na borygo albo petrygo.. no na tym co orlen produkuje :P nie pamietam co to..
a teraz na G++ i troche zamieszania zasiałem tutaj bo zapomnialem ze on byl zalany u mechanika już tym plynem. z koncentratem to ja dorabialem plynu jak musialem dolac ...
Ostatnio zmieniony 2011-12-05, 17:35 przez pablo90, łącznie zmieniany 1 raz.
prędkość nie zabija, tylko zbyt szybkie jej wytracanie...
iso
Adept
Adept
Posty: 2
Rejestracja: 2012-11-30, 11:16
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Ryki

Post autor: iso »

Też mogę polecić czerwony Koncentrat 1:1 febi
http://www.nokaut.pl/plyny-chlodnicze/plyn-do-chlodnic-febi-01381-g12-czerwony-vw-lt774d-1-5-l.html
Zalany dwa lata temu nadal trzyma parametry, teraz zmieniam chłodnicę i też go wleję ;)
Najlepszą cenę w mojej okolicy mają w hurtowni Hart w Radomiu, w Inter Cars jest droższy
boinga
Adept
Adept
Posty: 8
Rejestracja: 2012-06-17, 10:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Nowe Osiny

Post autor: boinga »

Ja używam Prestone gotowy
http://www.prestone.pl/produkty/uklad-c ... odnic.html
Mogę go polecić od 5 lat nie mam z nim problemów muszę tylko w tym roku go wymienić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”