[FWD] Obnizenie przodu o ok 20mm

bobasspr
Mechanik
Mechanik
Posty: 110
Rejestracja: 2013-04-21, 17:21
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Siemianowice

[FWD] Obnizenie przodu o ok 20mm

Post autor: bobasspr »

Koledzy, mam problem z moja c4. Otóż przód auta stoi jak koza na boisku. Tyl wygląda rozsądnie ale przód okropnie. Zawiecha 1BA (komfort) springi z przodu maja kropki zółta i 3x fioletowe, zawias seria. Z tego co pamiętam to od zawsze to auto tak dziwnie stało. (Nawet parę lat do tylu jeszcze u poprzedniego właściciela) Pomierzyłem wysokości, i tak z bagażnika wyciągnięte wszystko za wyjątkiem kola zapasowego i butli. W butli pusto może 2 litry gazu, w baku to samo, wyjeździłem do głębokiej rezerwy (pierwsza czerwona kreska od lewej) i w efekcie tył niżej o ok 20-22mm. Springi nie popękane, amortyzatory na przeglądzie wyszły ok, ale nie dopytałem o procenty, suche nie rozlane w zawieszeniu już teraz cicho (był nie dokręcony wahacz) Auto prowadzi się raczej normalnie z mala tendencja do nurkowania przy mocnym hamowaniu. Co sugerujecie? Dodam ze jestem świeżo po kapie silnika i fundusze raczej skromne. Acha koła 195/65/15. Wolałbym raczej obniżyć przód zamiast podnosić tył, ale z kolei nie chciałbym tracić komfortu. Po dość długiej eksploatacji Passata B3 na zawiasie Koni już więcej nie wróce do "gleby" Z góry dziękuje za podpowiedzi.
Ostatnio zmieniony 2014-03-29, 12:03 przez bobasspr, łącznie zmieniany 2 razy.
dariodario
Mechanik
Mechanik
Posty: 208
Rejestracja: 2012-02-24, 17:22
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Jasło

Post autor: dariodario »

znajdz uzywane sprężyny przednie 1be
wazne aby od twojej wersji silnikowej i podobnym wypasie
ja tak jezdze i jest ok
Ostatnio zmieniony 2014-03-29, 15:29 przez dariodario, łącznie zmieniany 1 raz.
POWER MADE IN SPANKY
bobasspr
Mechanik
Mechanik
Posty: 110
Rejestracja: 2013-04-21, 17:21
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Siemianowice

Post autor: bobasspr »

Hmmm to właśnie jest wg mnie najrozsądniejsze wyjście, natomiast na alle..ro nie znalazłem aby ktokolwiek wiedział co sprzedaje. Poza tym InterCars i HART też nie mają takich oznaczeń jak 1BE czy 1BA. IC ma springi "do samochodów z zawieszeniem sportowym" za cenę jedynie 495zł szt także nie do przeskoczenia temat. Może wiesz, jakie powinny mieć oznaczenia sprężyn(kropkowane) z 1BE, na pokładzie ABC, Klima, Automat, ośka. Tak jak pisałem, nie zależy mi na glebie i na sportowych osiągach. Zależy mi żeby to auto wyglądało jak Sedan a nie jak koza.:)
zrywka
Mechanik
Mechanik
Posty: 112
Rejestracja: 2013-04-01, 20:28
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków/Zamość

Post autor: zrywka »

Może spróbuj wejść na Etkę online i tam wyszukaj sprężyn po oznaczeniach kolorów. potem podaj nr. danej sprężyny w intercarsie a oni ci znajdą zamiennik.

a i jeszcze dodam, że jeśli chciałbyś poszukać używek 1 be to postaraj się najpierw sprawdzić czy sprężyny są całe, tzn. czy nie brakuje im po zwoju lub pół (widoczny stożek na końcu spręzyny - dobra sprężyna powinna być ucięta do nazwijmy to kąta prostego). ja się tak naciąłem na zawieszce kompetnej 1be do mojej audi A4 B5. z 4 sprężyn - 3 szt. z urwanymi zwojami i jeden amorek do wyrzucenia.
Ostatnio zmieniony 2014-04-08, 22:38 przez zrywka, łącznie zmieniany 1 raz.
Audi A4 B6 1.9 TDI PD (AVB+) 142 KM, 322 Nm 2003r. - jest
Audi A4 B5 1.9 TDI PD (AJM/AWX+) 155 KM, 344Nm 2000r. - jest
Audi S4 C4 2.2 TQ + LPG - LPG (AAN+) 271 KM, 422Nm 1994r. - było
Audi 90 2.3 10V + LPG (NG) 133 KM 1991r. - było
ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”