[Inne] Diesel zimą - wytrącona parafina

Wszystko inne co nie pasuje do w/w kategorii a jest związane z silnikami wysokoprężnymi.

Czy w sezonie zimowym stosujesz depresator przeciw wytrącaniu się parafiny (Diesel)?

Tak
14
61%
Nie
9
39%
 
Liczba głosów: 23

Awatar użytkownika
Michaelo
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 89
Rejestracja: 2011-06-08, 19:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

[Inne] Diesel zimą - wytrącona parafina

Post autor: Michaelo »

W ubiegły piątek miałem okazję przekonać się jak to jest gdy auto odmawia posłuszeństwa i po prostu staje. A było to tak:
Dzień jak co dzień, rano 8:10 ogrzewanie Webasto załączone, 8:30 ciepły silnik, więc start - odcinek 20km dojazd do pracy. Dojeżdżam do pracy (ok 9:00), parkuje A6, podłączam układ ładowania aku/ogrzewania DEFA(230V). Koniec pracy (17:00) odpinam przewód zasilania. Wówczas silnik miał temp. ok 35C. Temp zew. -15C.
Odpalam auto i w drogę. Po ok 700m gaśnie, zjeżdżam na pobocze, 1 próba odpalenia i od razu stwierdzam silnik nie dostaje paliwa. (w zbiorniku było nieco ponad 40L ON). Zaglądam pod maskę i wszystko jasne:

Obrazek
Obrazek

Jak widać przed filtrem głównym mam zainstalowany filterek pomocniczy, w którym to widzę na bieżąco "co płynie". Po prostu zrobiłem to dla wizualnej kontroli.
Okazało się, że wytrąciła się parafina (ten biały smalec), co skutkowało brakiem drożności układu dopływowego. Długo nie zastanawiając się zadzwoniłem po kumpla, który sholował mnie z powrotem do firmy, gdzie wstawiłem A6 do ciepłego garażu. Tam "na krótko" podłączyłem ON z butelki, aby móc przestawić auto w bardziej odpowiednie miejsce. A6 stoi cały weekend w ciepłym garażu, jutro nastąpi montaż układu oraz zalanie ODPOWIEDNIEGO paliwa wraz z depresatorem.

Zaglądam w notatki aby zobaczyć gdzie ostatnio tankowałem, okazuje się że było to 09.01.2014 stacja mniej znana - ARTUS pod Warszawą.
Wnioskuję, że oni sprzedają paliwo letnie i może nawet słabej jakości.
09 stycznia było w miarę ciepło, jednak popełniłem błąd tankując na KIEPSKIEJ stacji. Dodam, że nie stosowałem żadnych dodatków do Diesla z uwagi na jeszcze nie wielki mróz.

Poza tym przy -15C zimowy Diesel nie ma prawa "zamarznąć"!

Pytanie do Was:
Czy w sezonie zimowym stosujecie depresator przeciw wytrącaniu się parafiny (Diesel)?

Ja stosuje ale podczas konkretnych mrozów, -17 i poniżej..
Jednak po tym doświadczeniu zmieniam próg na ok -8-10C, bo nigdy nie wiadomo co dokładnie dana stacja sprzedaje. Zdarza się, że renomowane stacje oszukują klientów.. więc chyba lepiej zapobiegać.
Pozostaje kwestia skuteczności działania tych depresatorów, ale to już wymaga badań.
A może ma ktoś jakieś doświadczenia związane z tym rodzajem dodatku do ON?
Ostatnio zmieniony 2014-01-26, 22:15 przez Michaelo, łącznie zmieniany 1 raz.
I V-ce Mister zlotu '12
Awatar użytkownika
Mrozu76
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 289
Rejestracja: 2012-05-04, 07:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łódź

Post autor: Mrozu76 »

ja 2 lata temu mialem tak, ze zalalem na statoil tego golda. kosztowal wiecej, a ledwo do domu dojechalem :/ mechanik podpowiedzial mi bym dolewal przy duzych mrozach z 5l pb 95 na pelny bak i powiem szczerze wydaje sie byc ok :) z tymi dodatkami nigdy nie kombinowalem, wiec sie nie wypowiem :)
Matrix1540
Mechanik
Mechanik
Posty: 170
Rejestracja: 2012-01-02, 21:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Matrix1540 »

Depresatory działaja, przekonałem się o tym jak przed zimą został mi pewien zapas barkowej, zielonej ropy i nie dolewałem od razu tego specyfiku. Teraz jak tankuje takową ropkę to dolewam depresatora w odpowiedniej ilości i nawet przy -20 w górach jest ok. Mój znajomy dolewa benzyne i też jest ok.
A6 C4 1.9 ON:):)
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

Post autor: Tomas »

Mrozu76 pisze:mechanik podpowiedzial mi bym dolewal przy duzych mrozach z 5l pb 95 na pelny bak i powiem szczerze wydaje sie byc ok
Tego bym nie robił na pewno...

A wracając do tematu to w zimie warto mieć jak najwięcej paliwa w baku, więcej paliwa = mniej powietrza i mniej wilgoci do skroplenia się.

A depresatorów nie używam bo nie mam takiej potrzeby. Tankuje paliwo które jest bezpośrednio od dostwcy i wiem że jest sprawdzone. A to co można wlać na stacji bezynowej to można by książkę napisać...
Była 100 C4 2,5 AAT

Jeśli miałbyś wybrać między dziewczyną a C4... To wybrałbyś 100 czy A6 ?
Awatar użytkownika
Mrozu76
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 289
Rejestracja: 2012-05-04, 07:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łódź

Post autor: Mrozu76 »

Tomas, dlaczego? poprzyj to czyms? czy poprostu nie bo nie?
mati_A6
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-12, 14:04
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Żary

Post autor: mati_A6 »

Siema Michał. Ja używałem Diesel Skydd Black Arrow. Nawet w dostawczakach do których było lane zawsze najtańsze paliwo i w temp poniżej -25C nie działo się nic złego. W poprzednim AEL-u też to stosowałem i nigdy nic nie zamarzło :-) W tym sezonie zimowym jeszcze nie miałem okazji zastosować tego specyfiku, całe szczęście :mrgreen: Pozdro :ok:
Awatar użytkownika
kornikbp
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 784
Rejestracja: 2011-07-10, 17:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: kornikbp »

Posiadałem kiedyś 100 c4 AAT. dolewałem kilka litrów benzyny na pełny zbiornik ropy. Nawet przy -35 nie zdarzyło mi się mieć nieplanowanego postoju. Silnik żyje i ma się dobrze do dziś dnia :-)
A6 C4 2,8 AFC Quattro Manual USA
A6 C4 2,5 AEL Quattro Nogaro Blue
A6 C4 2,5 AEL Silver Wolf Car Hi-fi demo-car
V8 D11 3,6PT Quattro Automatic
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Tomas pisze:
Mrozu76 pisze:mechanik podpowiedzial mi bym dolewal przy duzych mrozach z 5l pb 95 na pelny bak i powiem szczerze wydaje sie byc ok
Tego bym nie robił na pewno...
Możesz wytłumaczyć dlaczego?
Nawet książki/manuale serwisowe z lat 80-90 zawierają tabelę z informacją jaką proporcję PB dolać do konkretnej ilości ON przy danej temperaturze.
Tomas pisze:A wracając do tematu to w zimie warto mieć jak najwięcej paliwa w baku, więcej paliwa = mniej powietrza i mniej wilgoci do skroplenia się.
Tu masz zupełną rację.
Tomas pisze:A depresatorów nie używam bo nie mam takiej potrzeby. Tankuje paliwo które jest bezpośrednio od dostwcy i wiem że jest sprawdzone. A to co można wlać na stacji bezynowej to można by książkę napisać...
Możesz się kiedyś nieźle zdziwić czym cię uraczy twój "dostawca".
Swoją drogą co to jest "dostawca"? Zlewacie z cysterny od rafinerii? :mrgreen:
Michaelo pisze:Pytanie do Was:
Czy w sezonie zimowym stosujecie depresator przeciw wytrącaniu się parafiny (Diesel)?
Jak miałem diesla zawsze przed spodziewanymi mrozami, potem to już po wszystkiemu, jedynie przy tankowaniu na stacji gdy jeszcze "ciepłe". Wytrąconej parafiny nic nie rozpuści, nawet depresator, on zapobiega wytrąceniu, tylko ogrzanie pomaga. Do tego dolewałem z flaszkę denaturatu na zbiornik, co skutecznie wiązało całą wodę jaka była/miała by się wykropić w zbiorniku. Nigdy nie miałem problemu z wyjechaniem, raz złapało mi przy -35C i po chwili stania dojechałem powoli ale to już skrajnie agresywne warunki :)
Poniżej -20 nie ma żartów i ja bym nie ufał w super paliwo na stacji i to mało znanej, mniej uczęszczanej.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

Post autor: Tomas »

J.A.G pisze:Możesz się kiedyś nieźle zdziwić czym cię uraczy twój "dostawca".
Swoją drogą co to jest "dostawca"? Zlewacie z cysterny od rafinerii?
Kupuje paliwo od szefa, szef zamawia całą cysterne, mamy własny zbiornik z dystrybutorem i tankujem cieżarówki i ciągniki z comon railem i pompowtryskach, szefa Merc ML też na tym jeździ nie narzeka. A i spalanie nawet inne porównując do stacji paliw...
Mrozu76 pisze:Tomas, dlaczego? poprzyj to czyms? czy poprostu nie bo nie?
Popieram to tym że benzyna faktycznie nie zamarza tak szybko, ale nie stosowałbym jej bo jest "sucha" i szkodzi pompie wtryskowej. Znam gościa który dolewa mixolu do paliwa żeby miała "lepsze smarowanie" a benzyna to raczej zatrze pompe... Ale takie moje zdanie i nie zamierzam nikogo na siłe przekonywać :roll:
Ostatnio zmieniony 2014-01-27, 19:14 przez Tomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Była 100 C4 2,5 AAT

Jeśli miałbyś wybrać między dziewczyną a C4... To wybrałbyś 100 czy A6 ?
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

No widzisz, nie każdy ma taką możliwość kupowania paliwa od szefa :-P
5L PB na 80L ON nie zatrze ci pompy... nawet 30L. Będzie słabszy im więcej PB. Rotacyjne elektryczne pompy paliwa w PB są smarowane i chłodzone PB i jakoś się nie zacierają.

[ Dodano: 2014-01-27, 20:15 ]
Tomas pisze:nie stosowałbym jej bo jest "sucha" i szkodzi
Tak na marginesie. 20 lat temu tak myślał przeciętny kierowca o LPG, tak jakby PB smarowało silnik... chyba taka spuścizna 2 suwów, Syrenek, WSeK i Trabantów :mrgreen:
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
wolfik0
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 711
Rejestracja: 2011-07-22, 22:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: zabrze

Post autor: wolfik0 »

Ja na bak dolewam 200ml oleju syntetycznego do skuterów itd. :mrgreen: Zaszkodzić nie zaszkodzi a minimalnie na pewno poprawia smarowanie pompy i wtrysków ;-)
I nie tankujcie czasem na bp tej ropy ultimate, rok temu przy -15 na dystrybutorami co mają okienka była biała maź w tym okienku :lol: :lol:
()()()() Jedna rodzinka VW
Awatar użytkownika
f_michal
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 95
Rejestracja: 2012-07-27, 08:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: PIŁA

Post autor: f_michal »

Ja tez poleglem, znaczy paliwo u mnie tankowane na orlenie i:-)przy -17 zrobil sie budyn w wezyku do pompy wtryskowej nie bylo ropy tylko budyn lub maslo. Jak to zobaczylem wiedzialem ze dzis jade autobusem :-)
Moja Czerwona Strzała
dechpo
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 478
Rejestracja: 2012-04-23, 19:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: dechpo »

Z tego co wiem, to benzyna rozpuszcza parafine, depresator zapobiega wydzielaniu parafiny, jak juz masz parafine w paliwie, to nic nie da, denaturat wiąże wodę. Z paliwem jest tak, że gdzie byś nie zaatakował to jest ryzyko nacięcia się. Slabym punktem jest sam filtr, sitko w zbiorniku sie nie zapcha, ma duże oczka, przewody są w miarę grube, pozatym parafina to taka maź, która nie tyle zatyka co zalepia. Nasz ogrzewacz do paliwa jest nic nie warty gdy filtr jest już zalepiony to ropa z powrotu go nie ogrzeje. Rozważam temat grzałki elektrycznej lub rezanka filtra z elektrycznym ogrzewaczem z innego auta.
Karol
Adept
Adept
Posty: 48
Rejestracja: 2012-05-19, 09:15
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biłgoraj

Post autor: Karol »

Mi gdzieś w listopadzie złapało ropę w filtrze przy -5 ;))
Zmieniłem filtr dolałem 25 litrów ON + 3l PB następna noc znów podobna temperatura i nie złapało.
Wiec PB pomogło,
Awatar użytkownika
Michaelo
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 89
Rejestracja: 2011-06-08, 19:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Michaelo »

Ciekawe opinie, spostrzeżenia i doświadczenia.

Osobiście jednak nie stosuje denaturatu oraz benzyny jako dodatek do ON.
Diesel Skydd Black Arrow itp. są myśle odpowiednie.

Wczoraj uruchomiłem A6, po weekendowym postoju w ciepłym garażu wszystko wróciło do normy. Zalałem depresator, zatankowałem do pełna BP Diesel Ultimate. Niech się wszystko wymiesza i trochę "przepali".

Przy okazji powymieniałem te krótkie przewody gumowe paliwowe oraz cybanty (w okolicach filtra).

Słuszna uwaga aby starać się jeździć z pełnym bakiem w okresie zimowym.
I V-ce Mister zlotu '12
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”