[ALL ] Wymiana przednich głośników na 10cm

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radiootwarzacze, nawigacje GPS, radia CB.
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

[ALL ] Wymiana przednich głośników na 10cm

Post autor: Tomas »

Wiadomo że w naszych C4 jest duży problem z przednimi głośnikami. Ciężko podpasować coś innego :kwasny: trzeba rezać... Albo pod 13 albo pod 10 jak ja, co wydaje się troche łatwiejsze.

Z góry dodam, że na celu miałem uzyskanie lepsze i głośniejsze średnie i wysokie tony. Czego nie mogłem uzyskać z oryginalnych Noki...

Więc tak:
Dystanse wykonałem z pleksi. Muszę się przyznać że dopiero za 3 podejściem doszedłem do wprawy i wyciełem tak jak miało być równo i ładnie :-P

Wewnętrzny otwór robiłem końcówką do wycinania w płytkach (kafelkach) :-P Robiłem to wkrętarką bo łatwiej operować obrotami. Idealna do tego była by wiertarka stołowa jeśli ktoś posiada.
Obrazek

I właśnie od wewnętrznego otworu należy zacząć żeby później czasem nie pęk w obróbce
Obrazek


Później przykładamy oryginalny głośnik jak najbardziej na środek otworu. Odrysowujemy i wycinamy szlifierką kontową z cieniutką tarczą. Później szlifujemy szlifierką dokładnie do linii.

Obrazek


Przykładamy, mierzymy i wiercimy otwory w miejsce oryginalnych.
Obrazek

W nowym głośniku musiałem pozbyć się jednego uchwytu który przeszkadzał. Głośnik przymocowałem lekko na kleju na gorąco. Myślę, że silikon też by się do tego nadawał.

Obrazek

Obrazek

Głośnik dodatkowo łapiemy śrubą lub dwoma i gotowe :ok:


Obrazek

Maskownica z powrotem wchodzi bez najmniejszych problemów oczywiście ;-)
Ostatnio zmieniony 2013-12-09, 20:19 przez Tomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Jędrek
Adept
Adept
Posty: 31
Rejestracja: 2013-08-23, 19:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Koluszki

Post autor: Jędrek »

Powiedz,jak to gra w porownaniu do ori i co to za glosniki ?
Tez musze zajac sie tym :)
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

Post autor: Tomas »

Jak pisałem w temacie zależało mi na średnich tonach i taki efekt uzyskałem :-) Oryginalne dawały za dużo niskich tonów, bo bassem bym tego nie nazwał :-P przy subwooferze w bagażniku mało co było słychać wokal, bo bass go zagłuszał. A teraz jest lepiej, głośniki grają głośniej i doskonale uzupełniają średnie tony.

Głośniki to Boschmann, dają rade bo miałem je wcześniej w passacie i też grały lepiej od fabryki. Moc według producenta to niby 80W RMS i 200W Max Ale chyba troszke przesadzili :-D U mnie na razie grają pod samym radiem i jak mówiłem jest zadowalająco więc na razie nie myślę podpinać wzmacniacz ale jest taka możliwość.
Ostatnio zmieniony 2013-12-10, 08:02 przez Tomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Jędrek
Adept
Adept
Posty: 31
Rejestracja: 2013-08-23, 19:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Koluszki

Post autor: Jędrek »

Tez mam suba w bagazniku i brakuje mi srednich tonow , standardowe daja jakies takie przytlumione brzmienie.Musze przemyslec.Dobra robota.
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

Post autor: Tomas »

Jędrek pisze: standardowe daja jakies takie przytlumione brzmienie
Właśnie o to mi chodziło i dlatego taka zmiana. Kup jakieś lepsze dwudrożne głośniki i montuj. Tym bardziej jeśli masz suba - nie potrzebujesz już basu z przodu tylko sopranu i średnich.
Mówię ci jest nie trochę lepiej tylko dużo lepiej, a roboty nie ma dużo :-P
martini
Adept
Adept
Posty: 23
Rejestracja: 2014-01-19, 10:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Piekary Śląskie

Post autor: martini »

Wydaje mi sie ze odpowiednie radio na orii glosnikach da zadowalajacy efekt
Mowa o radiu ktore ma osobne sterowanie tuba (subem).
W radiu ustawiamy sobie niskie tony na minimum a regulujemy sobie tylko tubka.
Posiadam takowe radio Sony MEX BT-4100U i ma ono jeszcze jedna fajna dodatkowa funkcje uruchomienia tylnich glosnikow jako suby ale to sie ma tak do ori ze trzeba je raczej wymienic na jakies lepsze bo ori niewydalaja.
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

W radiu ustawiamy sobie niskie tony na minimum a regulujemy sobie tylko tubka.
I z założenia dobrej instalacji i dźwięku nie jest to poprawne gdyż to przód powinien grać a sub jedynie uzupełniać, efekt potem masz taki że z przodu ryczy i syczy a niskie słyszysz za plecami co fajne nie jest :-P Dobrze zestrojoną instalacje słyszysz jedynie przed sobą i to wszystkie jej elementy :-P Z ori głosników nie wiele da sie wyrwać, niskich nie ma wysokich też, miałem u siebie spięte pod wzmak i sterowane prockiem i na niewiele sie to zdawało grało to średnio :-P
martini
Adept
Adept
Posty: 23
Rejestracja: 2014-01-19, 10:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Piekary Śląskie

Post autor: martini »

Moze i tak ale z tym minimum to chyba przesadzilem chodzilo mi o to by wywalajac na wyzsze poziomy glosnosci glosniczki sie nie meczyly i niewydawaly pieknego pierdniecia.
Ale zgadzam sie z twoja wypowiedzia . Sugestia byla do tych naszych nieszczesnych ori glosniczkow..


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

Post autor: Tomas »

martini pisze:Wydaje mi sie ze odpowiednie radio na orii glosnikach da zadowalajacy efekt
martini pisze:Posiadam takowe radio Sony MEX BT-4100U
Myślisz że robiłem to pod radio z biedronki? :-P Akurat też mam sony, powiedziałbym nawet że wyższy model bo CDX-GT828U i z oryginalnych głośników nic nie dało się wyciągnąć sensownego... Nie jest tu napisane chyba ale też mam domontowane tweetwry w trójkątach lusterek bo oryginalne to równie dobrze mogły być zamontowane w podłodze :-D
Była 100 C4 2,5 AAT

Jeśli miałbyś wybrać między dziewczyną a C4... To wybrałbyś 100 czy A6 ?
martini
Adept
Adept
Posty: 23
Rejestracja: 2014-01-19, 10:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Piekary Śląskie

Post autor: martini »

Tomas napisal
Myślisz że robiłem to pod radio z biedronki?
Nic nie mysle i nic nie pisalem o biedronce. I nie mialem na celu przechwalanie sie tylko podalem model dla zainteresowanych co by chcieli sprawdzic parametry.
Wiele markowych radii nie ma wielu przydatnych funkcji jakim jest sterowanie tuba.


Spoko panowie juz na mnie nienajezdzajcie tak pogadamy se na zlocie na temat audio hehehe

Pozdrawiam :ok:

Swoja droga Tomas bardzo ladnie wykonales te mocowanie pod glosniczki.
Ostatnio zmieniony 2014-03-16, 10:25 przez martini, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

Post autor: Tomas »

martini, nie maiłem na myśli ani grama najeżdżania ani deko złośliwośći :) chciałem tylko dobrze podkreślić że radia no name czy nawet jak to nazwałeś odpwiedne = sony z oryginalnych głośników nie wyciągnie zbyt zadawalających jak dla mnie i pewnie sporej częśći efektów :-/

Dla mnie te 10 to sprwaują się dużo lepiej niż oryginały :ok:
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

martini, Rozumiem Cie dokladnie, ori głośniki jakie są takie są, ale przyznać musze że znoszą dobrze wszystko pomimo podłączenia pod wzmak i kręcenia basem na full itd nie zdażało im sie pierdzieć oczywiście przy wysterowaniu gaina :-P Da sie z nich coś tam wyciągnąć żeby zagrały, ale trzeba dołożyć TW oddzielne i najlepiej uszyć zwrotnice :-P
Ale granie zaczyna sie dopiero od 16cm :mrgreen: Sam mam 13 i to nie jest to niestety.. Fakt od serii jest lepiej ale to nadal nie to :mrgreen: Może kiedyś sie pozmienia coś lub dokończy to co zacząłem czyli profi panele pod 13 bo jak narazie to szybka robota była :-P
Awatar użytkownika
Casian
Administrator
Administrator
Posty: 1220
Rejestracja: 2011-09-04, 21:29
Imię: Przemysław
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Świdnica
Płeć:

Post autor: Casian »

Witam
Mam pytanie czy da się znaleźć na Alle jakieś głośniki bez rzeźby na przód do 100 bez konieczności wycinania boczka itp... Słaby jestem w te klocki i mógłbym sobie nie poradzić. ew. zakup dystansu gotowego plus jakiś głośnik . Moje ori nokie siadły i szukam czegoś na zamianę.
Kół możesz mieć cztery ale cylindrów musi być pięć !!

perełka zlotu 2014 wg.butterbean
Auto zlotu Stegna 2018
Matrix1540
Mechanik
Mechanik
Posty: 170
Rejestracja: 2012-01-02, 21:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Matrix1540 »

Tomas, muszę podjechać do Ciebie na to rezanie bo suba mam w bagażniku z Bose już:)
A6 C4 1.9 ON:):)
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

Post autor: Tomas »

Casian pisze:Witam
Mam pytanie czy da się znaleźć na Alle jakieś głośniki bez rzeźby na przód do 100 bez konieczności wycinania boczka itp...
Nie znajdziesz raczej nic, ja już sporo szukałem :-/

Matrix1540, przyjeżdżaj wyciągnę ci swoje bo moja setka już stoi na części :cry:
Była 100 C4 2,5 AAT

Jeśli miałbyś wybrać między dziewczyną a C4... To wybrałbyś 100 czy A6 ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”