[Q] Pływanie po szosie-remont zawiasu

Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

[Q] Pływanie po szosie-remont zawiasu

Post autor: adriang92 »

Moje padło zrobiło sie strasznie gumowe, nie jest już zwarte jak kiedyś tylko mam wrażenie jak bym pontonem jechał a każde z kół żyło własnym życiem.. Co ciekawsze tylko na letniej 16, na 15 zimowej 195 tego nie czuć :-P Ale dobra że dziś wypłaka i będzie troche wolnego czasu planuje wywalić cały tył i pozostałośći przodu. Do tej pory na jesieni wpadły przednie wahacze kompletne i tuleje stabilizacyjnego, z tyłu końcówki wahaczy(oczka). Niby luzów nie widać lecz wszystko jeszcze rok 94 więc miało prawo sie zmęczyć dlatego prosił bym o podanie co trzeba wywalić z tyłu, jakich częsci potrzebuje i przybliżony koszt, najlepiej linki z jednego sklepu żeby odrazu można było zamówić ;-) Wylecą pewnie całe sanie bo odrazu wymienie sobie olej i uszczelniacze wmoście :mrgreen: I to samo z przodu, wahacze wymienione, gumy pod saniami polecą i co dalej może powodować pływanie?
Tak jak pisałem mile widziane linki i ceny żeby mniej więcej wiedzieć ile wyniesie, lub poprostu co trzeba to sobie drukne i do sklepu pójde z karteczką :-P
grembol7
Adept
Adept
Posty: 41
Rejestracja: 2013-09-26, 16:14
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Śląsk/Opolskie

Post autor: grembol7 »

Też mnie to czeka niedługo więc też proszę o jakieś rady :-)
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

grembol7, Powiem Ci tak wszstko zmienione, caly tył, przód a jak szarpało po koleinach tak szarpie :-P Może troche mniej ale i tak w tych dużych wozi i czuć jak by koła sie rozjeżdżały :-P Chyba poprostu ten typ tak ma.. Co dziwne leciałem ostatnio za b4 do lublina, droga w koleinach wszyscy jechali normalnie a nas ciągało, nikogo innego oprócz audi :lol:
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Tzw krzyżak zbadaj. Jest na końcu kolumny kierowniczej i łączy ją z maglownicą. Zapewne masz regulowaną kierę, więc i gumowy niby ten krzyżak a raczej coś jak tłumik drgań ukł kierowniczego. Zdarza się, że jest luźny lub wybity i będzie auto gumowe/pływające.
Nurkujesz tam gdzie normalnie masz stopy, żeby nie powiedzieć w pedały :mrgreen: i gibasz kierownicą obserwując czy wałek kolumny obraca się razem z wałkiem rozdzielacza w maglownicy.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Słyszałem już o tym musze to obadać :mrgreen: Ale raczej to jest całe bo dalikatny ruch przekłada sie na koła.. Baa koła próbowałem blokować co by się nie bujały i kiera sztywno stała :-P I właśnie podczas jazdy każdy garbik itd czuć na kierce jak szarpie :evil: Co najlepsze na 195 tego nie ma :lol: A przejrzane wszystko, zaczynam właśnie myśleć że ten typ tak ma :lol: Kilka c4 mieliśmy i każda podobnie sie zachowywała, najgorsza jazda była 100 na 225 :lol:
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

No to skoro te zjawisko nie występuje na mniejszym rozmiarze to normalne, nawet wielowahacz jak założysz mu jakiś w uj niski profil to odczuje na kierownicy. jak na zimowych mniejszych jest oki to nie szukałbym dziury w całym, co innego jak lata pod drodze ale mniej.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

J.A.G, Ale ja jakoś nie moge jak coś jest nie tak :mrgreen: A to jest iryujące jak tak ciągle pilnować trzeba, jedziesz sobie spokojnie a nagle robi sru w bok :-P Ciągle mam wrażenie jak by przód sie przesuwał na boki :evil: Ale meslami też sie fajnie lata, tam znowu dupa sie buja :lol:
Najgorsze jest to że tata w b6 na 17 235 mniej sie wozi.. Wielowahacz servotronic i twardy zawias jednak robią swoje :-P
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

adriang92, a wymieniałeś wahacze z przodu może? Jeśli tak to czy montowałeś takie tulejki w gumę która przykręca się do sań? u mnie właśnie tego nie mam i chyba dlatego mi dziad pływa :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Dawid2542, wymieniane były cale wahacze tulejki sa:p gumy na saniach pod stabilzatoren itd wywalone posprawdzan wszystko i jest sztywno a i tak ciaga kiera w koleinach :-x
Awatar użytkownika
gavotte
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 383
Rejestracja: 2012-07-31, 21:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Hrubieszów

Post autor: gavotte »

adriang92, ty mówisz, że na garbach ci szarpie? Ja przez peta przejadę albo przez linie ciągłą i czuję zmiany nawierzchni na kierownicy. Niby masz 16 to trochę mięsa jest ale na swoim przykładzie powiem Ci, że na 15" jechałem i kompletnie nic nie odczuwałem na kierownicy a teraz czuć wszystko.
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

gavotte, To już wogóle lipa, mnie szarpie tylko na głębokich koleinach, tzn jak są zwykłe koleiny proste to jest ok, gorzej jak miastowe koleina na koleinie to wozi wtedy.. Ale na 15 tak jak mówisz na tej samej drodze co mnie na 16 wozi na 16 puszczam kiere :-P
Awatar użytkownika
gavotte
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 383
Rejestracja: 2012-07-31, 21:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Hrubieszów

Post autor: gavotte »

Jaki masz rozmiar opony?
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

O to chodzi ze wąskie bo 205 na lato :-P A zima 195 więc różnica nie duża a poprawa ogromna. Z tym że nie wiem czy to nie wina felg, bo wystają dalej niz 15, kiedyś na 15 miałem tak samo 205 i inaczej było :-P
Awatar użytkownika
gavotte
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 383
Rejestracja: 2012-07-31, 21:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Hrubieszów

Post autor: gavotte »

adriang92, skoro na prostej drodze nie występują efekty uboczne to krzywe felgi czy wadliwe opony można odrzucić. Szerzej stojące koła też nie są problemem - naprawdę dziwne. Wpadniesz kiedyś to zarzucimy inne koło i się zobaczy :mrgreen:
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

gavotte, Koła to nie problem bo w domu mam 2 komplety 17to wiesz :mrgreen: Ale jak coś ma być sztywne jak jest w jednym punkcie tylko zamocowane, ujowy zawias i tyle :-P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wahacze”