[A6-2.5TDI AEL] Poduszki silnika

Wszystko co tyczy się silników rzędowych pięciocylindrowych wysokoprężnych.
Awatar użytkownika
mas0n
Moderator
Moderator
Posty: 678
Rejestracja: 2013-09-23, 15:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: mas0n »

Nieju231, w iParts jest masa błędów w ich systemie. Nawet przy kontakcie telefonicznym nie wiadomo co tak naprawdę trafisz.
Ale w tym przypadku chyba wygląda prawidłowo

A dla osób zainteresowanych działaniem poduszek polecam temat
http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=8231& ... t=poduszki
Ostatnio zmieniony 2015-10-30, 11:01 przez mas0n, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rico77
Mechanik
Mechanik
Posty: 116
Rejestracja: 2015-05-03, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Rico77 »

Słuchajcie, na początku tego roku zaryzykowałem i wysłałem poduszki do regeneracji. Najpierw zadzwoniłem, żeby zapytać się co i jak, ponieważ reklamowali się, że zachowują technologię olejową, co wydawało się dziwne. Podczas rozmowy (bardzo rzeczowej) wyszło, że tu chodzi o oszukanie czujnika, jednak ważniejszy był fragment o samej gumie. Powiedziano mi, że mieszanka gumy w zamiennikach jest za sztywna, stąd ich słaba wytrzymałość, a u nich guma jest bardziej miękka, a i sama mieszanka jest specjalnie dobrana, żeby radzić sobie z dużymi drganiami w dieslu. Wprost przyznano, nie próbując idealizować, że nie będzie to na pewno jakość i wytrzymałość oryginału, ale sama praca i żywotność znacznie lepsza od zamienników.
Wysłałem i po kilku dniach dostałem z powrotem - koszt 160 zł/szt.
Guma wylana w kształt stożka (nie pomyślałem, żeby zrobić zdjęcia), wyglądająca na naprawdę dobrą jakościowo. Po zamontowaniu zniknął problem telepania silnika i jak do tej pory jest spokój. Również pierwsze mrozy nie przyniosły telepania autem. Wszystko w normie, czyli spełniają swoje zadanie i jeszcze są całe :mrgreen: Teraz zobaczę, jak będzie po przepracowaniu pierwszej zimy.
Jak na razie, jeżeli ktoś stoi przed wymianą poduszek, szczerze polecam do wysłania w celu oblania nową gumą.
Regenerowałem w ...
Ostatnio zmieniony 2015-12-07, 06:39 przez Rico77, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
verus
Mechanik
Mechanik
Posty: 123
Rejestracja: 2012-12-24, 16:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Post autor: verus »

Diagnozował ktoś ceny ori poduszek w ASO w Niemczech :?: Znając pazerność w PL może jest nadzieja, że można je kupić taniej ?
Awatar użytkownika
Rico77
Mechanik
Mechanik
Posty: 116
Rejestracja: 2015-05-03, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Rico77 »

Orientowałem sie z cenami w ASO, w wielu różnych punktach w Polsce. Poduszki są na zamówienie z Niemiec, a najniższa cena jaką mogłem dostać to 970 zł za jedną przy zamawianiu dwóch i w tym był już koszt transportu. Niżej już się nie dało. Nie sądzę, aby udało się taniej, nawet bezpośrednio na miejscu.
zast23
Adept
Adept
Posty: 8
Rejestracja: 2015-11-29, 13:58
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zamość, Warszawa

Post autor: zast23 »

Witam, mógłbym dostać dane kontaktowe firmy zajmującej się regeneracją poduszek silnika o której była mowa powyżej?
Awatar użytkownika
Rico77
Mechanik
Mechanik
Posty: 116
Rejestracja: 2015-05-03, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Rico77 »

Proszę Cię bardzo :-D

Wulkanizacja LORENS FAMILY
ul. Wynazalek 3/BOX22/
02-677 Warszawa
tel. 604 165 430
regenerujemy.com

Po pierwszych większych mrozach nie widzę, żeby nadmiernie trzęsło autem, czy silnikiem, wszystko w porządku jak na diesla ;) Może tylko bardziej skacze pedał sprzęgła na zimnym, ale kilka kilometrów (jeszcze przed zagrzaniem silnika) i jest ok :)
zast23
Adept
Adept
Posty: 8
Rejestracja: 2015-11-29, 13:58
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zamość, Warszawa

Post autor: zast23 »

Dzięki :) Mam jeszcze jedno pytanie. Jak ma być ułożona poduszka z przodu silnika? Czy ma opierać się na mocowaniu do belki czy powinna mieć lekki luz?
Ostatnio zmieniony 2016-01-18, 22:50 przez zast23, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rico77
Mechanik
Mechanik
Posty: 116
Rejestracja: 2015-05-03, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Rico77 »

Pomógłbym Ci, ale nie mam pojęcia jak wygląda mocowanie ;) Nie miałem jak podwiesić silnika, więc zająłem się tylko załatwieniem regeneracji, a samo auto odstawiłem do warsztatu.
Mógłbym obadać jedną poduchę u siebie, która jest widoczna, ale jestem w trasie i wrócę za tydzień. Może znajdzie się ktoś, kto sam zajmował się poduchami :)
Biedron
Adept
Adept
Posty: 24
Rejestracja: 2015-04-24, 11:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rogoźno Wlkp.

Post autor: Biedron »

Ja pisałem ostatnio do firmy Birth SPA, która kiedyś robiła te poduszki i otrzymałem potwierdzenie, że już są nieprodukowane i niedostępne. Co do używek to przez 8 lat posiadania AEL`a wymieniłem już 3. Zazwyczaj są już lekko spękane i nie wytrzymują długo. Zostaje ASO ze swoją ceną która zwala z nóg, regeneracja albo wersja z benzyny. Można wiedzieć jaki kosz tej regeneracji?
Ostatnio zmieniony 2016-01-26, 10:50 przez Biedron, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rico77
Mechanik
Mechanik
Posty: 116
Rejestracja: 2015-05-03, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Rico77 »

160 zł/szt + wysyłka za pobraniem (nie pamiętam ile), zrobili w dwa dni. Pytałem ich też o regenerację poduszek skrzyni biegów, ale nie mieli gotowej formy do takich, więc również byłoby 160 zł/szt. Poduszek skrzyni nie warto, taniej są dobre zamienniki FEBI lub LEMFORDER.
arwam
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 321
Rejestracja: 2013-09-01, 22:53
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Świętokrzyskie

Post autor: arwam »

N7e wiem jak w c4 ale jak mialem coupe z aat pod maska, to najpierw jezdzilem z poduszkami ob benzyny r5, ale na niskich obrotach w zimie zanim silnik sie nie rozgrzal, to czuc bylo wibracje, oozniej smigalem na oodzuszkachcod a80 b4 1Z i wtedy bylo idealnie.
Sprzedam części do silnika AEL=> http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=14375
Jest: Audi 100 C4 Avant 2.5TDI ok 180KM/400Nm
Audi A6 C4 Quattro AEL,
Awatar użytkownika
plazma24
Mechanik
Mechanik
Posty: 101
Rejestracja: 2011-11-27, 22:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Włocławek

Post autor: plazma24 »

Regeneracja polega tylko na wylaniu nowej gumy? Czy uzupełniają w niej olej doprowadzając ja do pełnej sprawności?
EcoPower by' To JA !
Awatar użytkownika
Rico77
Mechanik
Mechanik
Posty: 116
Rejestracja: 2015-05-03, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Rico77 »

Z zewnątrz jest tylko wylana guma w kształt ściętego stożka o mniejszej powierzchni niż oryginalna guma. Nie wiem czy w środku jest coś poza nią. Cały czas sprawują się bez zarzutu, także nie interesuję się, czy jest w niej olej, czy nie.
Reklamują się, że są w stanie zachować technologię olejową, lecz ja zakładam, że tutaj jest po prostu sama guma. Z tego co mi powiedziano, jest to guma o innej, bardziej miękkiej charakterystyce niż guma w zamiennikach, dzięki temu lepiej tłumi drgania.
--------
Edycja:
Regenerują tylko poduszki oryginalne. Nie przyjmują (przynajmniej nie przyjmowali) zamienników.
Ostatnio zmieniony 2016-01-28, 15:58 przez Rico77, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
plazma24
Mechanik
Mechanik
Posty: 101
Rejestracja: 2011-11-27, 22:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Włocławek

Post autor: plazma24 »

Myślę ze nie mam innego wyjścia jak regenerować cena za nową jest dla mnie zaporowa
EcoPower by' To JA !
zast23
Adept
Adept
Posty: 8
Rejestracja: 2015-11-29, 13:58
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zamość, Warszawa

Post autor: zast23 »

Mam na oku poduszki silnika do AEL'a z klimatyzacją tylko zastanawia mnie oznaczenie tych poduszek. Z tego co wiem to są dwa rodzaje poduszek, dla auta z klimatyzacją i bez klimatyzacji. Na poduszce z aukcji pod pierwszym numerem seryjnym 4A0 199 382D widnieje napis "weiss farbe" a pod drugim 4A0 199 381D "ohne farbe". Z tego co z niemieckiego rozumiem to poduszka z "białą farbą" na obudowie tyczy się poduszki dla auta z klimatyzacją. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki pięciocylindrowe”