[A6-2.5TDI AEL] Poduszki silnika

Wszystko co tyczy się silników rzędowych pięciocylindrowych wysokoprężnych.
Tedi
Mechanik
Mechanik
Posty: 126
Rejestracja: 2013-06-16, 20:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gdynia

[A6-2.5TDI AEL] Poduszki silnika

Post autor: Tedi »

Witam , mam do wymiany poduszki silnika i zastanawiam się nad zamiennikami między innymi BIRTH 50632 jest o połowę tańsze ale trudno dostępne w zakupie. Zastanawiam się czy będą pasować od innych wersji silnikowych jeśli tak to z jaki kolorem bo jest zółty i biały.Posiadam klimatyzację i jak z drganiami przy zamiennikach.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wolfik0
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 711
Rejestracja: 2011-07-22, 22:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: zabrze

Post autor: wolfik0 »

Oryginalne poduchy są podgrzewane, co ma znaczenie w zimę.... bo wibracje zmniejsza :mrgreen:
Zamienniki tego nie mają także będziesz miał większe drgania w niższych temperaturach.
()()()() Jedna rodzinka VW
mati_A6
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-12, 14:04
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Żary

Post autor: mati_A6 »

Tedi, znajdź sobie używki w dobrym stanie, na pewno będą lepsze jak te nowe zwykłe.
Tedi
Mechanik
Mechanik
Posty: 126
Rejestracja: 2013-06-16, 20:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gdynia

Post autor: Tedi »

Witam więc zakupiłem poduszki febi 07171 .Pasują dobrze a co do tłumienia nie mam porównania do oryginalnych ale różnica jest spora bo moje poduszki się rozleciały na 2-3 części po odkręceniu ale nadal są lekkie drgania ale cena zamiast 750 zł za sztukę to 116zł
dariodario
Mechanik
Mechanik
Posty: 208
Rejestracja: 2012-02-24, 17:22
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Jasło

Post autor: dariodario »

Też mam taką,narazie lewą i jest dobrze.
Tedi
Mechanik
Mechanik
Posty: 126
Rejestracja: 2013-06-16, 20:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gdynia

Post autor: Tedi »

Jak mocno są odczuwane drgania u Ciebie ? bo u mnie troszkę na drążku zmiany biegów i ogólnie buda leciutko( być może tak ma być) a do poduszki tej co opiera się na przednim pasie ona powinna się opierać jakoś czy jak to tam powinno wyglądać? bo mechanik mówił że ktoś coś tam już spawał bo autko było po lekkim dzwonie
dariodario
Mechanik
Mechanik
Posty: 208
Rejestracja: 2012-02-24, 17:22
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Jasło

Post autor: dariodario »

Budą nic a nic nie drga,trochę może pijanych mrówek po kierownicy na wolnych obrotach i tyle.
Wiedząc ile oryginały kosztują,zaakceptuje i większe drgania.
POWER MADE IN SPANKY
tomislav1ster
Adept
Adept
Posty: 24
Rejestracja: 2013-05-19, 10:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zabrze

Post autor: tomislav1ster »

Cześć. Mam podgrzewane poduszki. W jeden z nich jest luźny bolczyk który znajduje się zaraz przy wtyczce. Związku z tym bolec był brudny z oleju. Czy mam go wcisnąć czy raczej pociągnąć do siebie ? Czy może poduszka do wymiany.
Jest A6 C4 będzie w126 300SDL
Awatar użytkownika
pawlo12
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 93
Rejestracja: 2012-12-23, 20:58
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Śląsk

Post autor: pawlo12 »

Witam.Każdy myśli że te poduszki są podgrzewane.Ponoć wcale niema tam żadnej grzałki,są puste w środku.Przy wtyczce jest taki zaworek przez który przepływa olej i włancza lub wyłancza dopływ powietrza do poduszki tzn;upuszcza(poduszka mięknie)-niskie temperatury;wpuszcza(poduszka twardnieje)-wyższe temperatury.
Ja właśnie dzisiaj zauważyłem usiebie że jest mokro pod poduszką-lusterko w ręke-patrze od dołu a koło tego zaworka mokro(chyba olej);zaworek był w pozycji ''otwartej''więc go wcisnełem,powycierałem i zobaczymy co będzie dalej :-> W serwisie VW nowa orginalna poduszka ponad ;1000zł :shock: -dalej już nie pytałem
mati_A6
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-12, 14:04
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Żary

Post autor: mati_A6 »

pawlo12, to są puste czy jest w nich olej bo nie rozumiem? A tak na marginesie to na forum Panowie znający się na rzeczy wyjaśniali zasadę działania poduszek...
pawlo12 pisze:dopływ powietrza do poduszki
a skąd te powietrze dopływa? Jakiś przewód z powietrzem jest doprowadzony do Twojej hydraulicznej poduszki silnika?
pawlo12 pisze:włancza lub wyłancza
pawlo12 pisze:niema
pawlo12 pisze:usiebie
Naprawdę? :-(
pazdzioch123
Mechanik
Mechanik
Posty: 103
Rejestracja: 2014-04-21, 23:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chmielno

Post autor: pazdzioch123 »

Też sie borykałem przy zmianie poduszek, mój znajomy dobry mechanik polecał poduszki firmy Corteco, kosztowały ok 130zł, ale niby jako zamiennik sprawują sie bardzo dobrze. Ja ostatecznie kupiłem chyba toprany za ok 70zł i szczerze to nie odczuwam jakiś specjalnych zmian w drganiu samochodu
kosta1984
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 71
Rejestracja: 2013-02-26, 19:56
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Górki Wielkie

Post autor: kosta1984 »

Ze swojej strony dodam, że długo borykałem się z telepaniem buda na wolnych obrotach. Dałem wtryski do sprawdzenia (wyszły ok), zmieniałem dawkę i kąt wtrysku, ale nic nie pomogło. Drgania jak dla mnie były zbyt odczuwalne. Ostatnia rzeczą, która przychodziła mi do głowy była poduszka silnika, która poprzedni właściciel wymienił na zamiennik.
Zamówiłem na allegro (Wyjątkowa okazja 30 zł używany oryginał) i problem z wibracjami minął.

Być może zamiennik poduszki, który był u mnie zamontowany był bardzo słabej jakości i temu te wibracje, niemniej jednak żadna poduszka gumowa nie zastąpi gumowo- olejowej.
Awatar użytkownika
frost12q
Mechanik
Mechanik
Posty: 213
Rejestracja: 2012-03-11, 13:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gryfino

Post autor: frost12q »

Troszke odswieze temat, ktos sie orientuje ile "podgrzewanych" czy jakiekolwiek one sa jest w tym aucie ? Chodzi mi konkretnie o te "specjalne" co zmieniaja charakterystyke drgan.

Bo chyba nie wszystkie sa takie...
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

wszystkie dwie boczne silnika.sa w zasadzie zamienne wiec potrzebujesz dwoch takich samych..chyba.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
Nieju231
Mechanik
Mechanik
Posty: 233
Rejestracja: 2013-01-13, 21:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Busko-Zdrój

Post autor: Nieju231 »

http://www.iparts.pl/czesc/poduszka-sil ... 50632.html
Ściema i tylko poglądowe zdjęcie? jak myślicie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki pięciocylindrowe”