[ALL] Bagażnik dachowy Audi 100/A6 C4

Szyby, zderzaki, błotniki, maski i inne elementy blacharskie.
Awatar użytkownika
Rikimaru
Mechanik
Mechanik
Posty: 220
Rejestracja: 2011-03-12, 10:18
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Elbląg

Post autor: Rikimaru »

Cały czas szukam bagażnika na 4 rowery. Mam jeden bagażnik na hak na 2 rowery ale w praktyce mieści się tam jeden. Dziś przypadkiem znalazłem takie bagażniki w internecie:

https://mototame.pl/category/bagazniki- ... -1994-1997

I tu pytanie ma ktoś coś takiego, ponawiam pytanie Gitmar czy nie niszczy on lakieru.
Los się musi odmienić
Awatar użytkownika
msk
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 403
Rejestracja: 2012-04-16, 20:10
Imię: Michal
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1994
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: dw/kol
Podziękował: 2 razy

Post autor: msk »

Rikimaru, ja dorwałem dokładnie taki jakiś czas temu:
https://www.olx.pl/oferta/audi-c4-100-a ... 62fdb85950

Trzyma się bardzo dobrze, nie trzeba na chama dokręcać. Lakieru na zewnątrz nie niszczy w ogóle (spiera się na gumach). Jedyne co jest widoczne to od wewnętrznej strony samochodu gdzie się drzwi zamykają, tam gdzie jest łapany metalową klamrą bagażnik, lekkie odgniecenia na tym tworzywie co jest między uszczelką a poszyciem dachu.
Mogę fotkę cyknąć jak one wyglądają jak chcesz.
Ja tam przeleciałem tak 2000km do Austrii i z powrotem przy 140-150km/h z trumną powieszoną na górze. :ok:

Na rowery na hak mam thule euroride 943 jakieś 2 generacje wcześniej niż obecny model i zdecydowanie polecam.
Ostatnio zmieniony 2017-02-20, 23:05 przez msk, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Kapitan Hak
Adept
Adept
Posty: 3
Rejestracja: 2017-02-21, 10:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wrocław

Post autor: Kapitan Hak »

Zdecydowanie bardziej polecam bagażnik na hak holowniczy. W porównaniu z dachowym jest dużo bezpieczniejszy, wygodniejszy i przede wszystkim nie martwisz się jak jedziesz z dużą prędkością czy coś spadnie. Jeżeli potrzebowałbyś fachowej porady jaki bagażnik wybrać, zapraszam na piotr@kapitanhak.pl , pomogę :)
Awatar użytkownika
msk
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 403
Rejestracja: 2012-04-16, 20:10
Imię: Michal
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1994
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: dw/kol
Podziękował: 2 razy

Post autor: msk »

Kapitan Hak, Homologacja na bagażnik na haku jest do 130km/h. W każdej instrukcji to napisane jest (przynajmniej thule).
Obrazek
Kapitan Hak
Adept
Adept
Posty: 3
Rejestracja: 2017-02-21, 10:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wrocław

Post autor: Kapitan Hak »

msk, patrząc na to, że maksymalna dopuszczalna prędkość w Polsce do 140 km/h, to myślę, że to dobry wynik :) Nie wiem jak Ty, ale ja z bagażnikiem dachowym nie przekroczyłbym 100 km/h, bo bałbym się, że coś spadnie (przy takiej prędkości opór powietrza jest bardzo duży...).
Awatar użytkownika
msk
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 403
Rejestracja: 2012-04-16, 20:10
Imię: Michal
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1994
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: dw/kol
Podziękował: 2 razy

Post autor: msk »

Kapitan Hak, nie jeżdżę z rowerami na dachu bo jest to niewygodne, głośne i strasznie zwiększa spalanie w porównaniu z tym bagażnikiem na haku :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Rikimaru
Mechanik
Mechanik
Posty: 220
Rejestracja: 2011-03-12, 10:18
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Elbląg

Post autor: Rikimaru »

Dzięki za odpowiedzi. Rozumiem, że Msk masz oryginalny bagażnik do Audi. W tym ogłoszeniu jest napisane, że pęknięta stopka, więc nie wiem czy jest to dobry bagażnik.
Co do powyższej wymiany zdań, to wyjaśnię potrzebuje przewieźć 4 rowery na odległość do 100km 4 razy w roku, więc tą trasę mogę nawet pokonać 60km/h :lol:

Czy dać sobie z spokój z bagażnikiem dachowym i kupić takie coś:

https://mototame.pl/bagaznik-rowerowy-n ... werow.html
Kosztuje on 680zł

Bagażnik dachowy to koszt 355zł + 4 x mocowanie roweru po 65zł = 615zł.

Myślę, że bagażnik na hak byłby łatwiejszy w obsłudze, tylko czy to się wszystko utrzyma na jednej kulce od haka :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2017-02-21, 20:38 przez Rikimaru, łącznie zmieniany 2 razy.
Los się musi odmienić
Awatar użytkownika
msk
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 403
Rejestracja: 2012-04-16, 20:10
Imię: Michal
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1994
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: dw/kol
Podziękował: 2 razy

Post autor: msk »

Rikimaru, Tak właśnie oryginalny. Zależy jak ta łapa złamana jest, bo może być tak że będzie okej, ale ja nie miałem jak tego obejrzeć i przymierzyć.

Co do haka, to moim zdaniem zdecydowanie wygodniej to przewieźć niż ładować na dach. Kula utrzyma. W bagażnikach masz podane max obciążenie dla danego bagażnika (u mnie 3 rowery, max 45kg). Ten co podałeś ma ładowność 60kg, czyli w sumie na kuli masz tylko 80kg - bez problemu jak dobrze zakręcisz utrzyma.

Ze znajomymi wozimy tak rowery po 150km w jedną stronę regularnie latem w górki.
Z perspektywy praktyczności, wytrzymałości, ekonomii wybrałbym na Twoim miejscu bagażnik na hak.

Przy 4 rowerach tak czy siak będziesz się gimnastykował żeby je obok siebie postawić, moim zdaniem lepiej to robić bliżej ziemi na haku, niż na dachu 8-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Rikimaru
Mechanik
Mechanik
Posty: 220
Rejestracja: 2011-03-12, 10:18
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Elbląg

Post autor: Rikimaru »

Ok dzięki za podpowiedź :ok: To będę zbierał pieniądze.
Mam dwa rowery na kołach 26 cali, jeden 24 i 20 cali to powinny się zmieścić.
Los się musi odmienić
Awatar użytkownika
msk
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 403
Rejestracja: 2012-04-16, 20:10
Imię: Michal
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1994
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: dw/kol
Podziękował: 2 razy

Post autor: msk »

Rikimaru, 4x 29" przy dobrym układaniu wejdzie na ten co podałeś :ok:
Obrazek
Kapitan Hak
Adept
Adept
Posty: 3
Rejestracja: 2017-02-21, 10:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wrocław

Post autor: Kapitan Hak »

Ja bym nie polecał tego bagażnika co podałeś... Rzeczywiście jest tani, ale jakość pozostawia wiele do życzenia. Wystarczy, że będziesz musiał ostro zahamować i rower będzie obity o tylnią szybę, a przy ostrym zakręcie może wypaść. Już naprawdę lepiej dołożyć te parę stówek i kupić coś porządnego.
Ja naturalnie polecam Westfalia Witter ZX204.

Tutaj możecie zobaczyć jak wygląda jakość "tanich i dobrych" bagażników na hak podczas ostrego manewru.

PS. Jakbyś jednak zdecydował się na bagażnik Westfalii, odezwij się, dam Ci jakiś rabacik :)
Awatar użytkownika
Rikimaru
Mechanik
Mechanik
Posty: 220
Rejestracja: 2011-03-12, 10:18
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Elbląg

Post autor: Rikimaru »

Co do trwałości taniego bagażnika tu jest w miarę dobra recenzja, gość podaje wady, wynikające z użytkowania. Ma on jeszcze tańszą i starszą wersję bagażnika amos.



Kapitan Hak Twój bagażnik z wyglądu ładny ale mam pytanie pierwsze to cena napisz wiadomość prywatną, druga sprawa obejrzałem parę filmików i rozumiem, że pierwszy rower dodatkowo trzyma się ramy bagażnika, potem łapą trzymany jest drugi i trzeci, a następnie 3 trzyma się razem z 4 rowerem. I czy to mocowanie jest stabilne?
Los się musi odmienić
Awatar użytkownika
Rikimaru
Mechanik
Mechanik
Posty: 220
Rejestracja: 2011-03-12, 10:18
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Elbląg

Post autor: Rikimaru »

Witam w maju pojawiła się oferta ze sklepu Jula na bagażnik rowerowy na hak. Z 1000zł na 700zł, wyglądem przypomina bagażnik firmy tschul. http://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/ ... wy-609208/ teraz jest po 800zł.

Los się musi odmienić
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”