[ALL] Stuki przy hamowaniu.

FanDamme87
Adept
Adept
Posty: 36
Rejestracja: 2013-04-12, 13:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lębork

[ALL] Stuki przy hamowaniu.

Post autor: FanDamme87 »

Witam Was. Mam takie pytanko. Od jakiegoś czasu przy skręcaniu po nocnym postoju albo w ogóle po postoju, np. aby odbić od krawężnika kręcę w lewo bądź w prawo i czuje charakterystyczne "puknięcie" , takie "PYK" gdzieś albo w prawym kole albo lewym, czasami mam wrażenie że w obu. Dzieje się to również przy hamowaniu, bądź ruszaniu spod świateł, właściwie przy każdej okazji kiedy auto musi się zatrzymać, bądź skręcić i ruszyć, nigdy w biegu nie "pyka" albo nie słyszę.. I teraz się zastanawiam co to może być ? Czyżby przeguby ? Dodam jeszcze , że przy całkowitym skręcie kół i ruszeniu, spod kół wydobywa się takie "trykanie" do momentu kiedy nie wyprostuje kół. Byłem na stacji diagnostycznej i nie mam żadnych luzów. Proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony 2013-10-31, 15:49 przez FanDamme87, łącznie zmieniany 1 raz.
Hincó
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 331
Rejestracja: 2011-06-26, 14:29
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bochnia

Post autor: Hincó »

Przeguby zewnętrzne na moje
A pukanie to coś w zawieszeniu wg mnie. ..
160+PS
Awatar użytkownika
wolfik0
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 711
Rejestracja: 2011-07-22, 22:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: zabrze

Post autor: wolfik0 »

Pukanie podczas skrętu to może być te górne łożysko amortyzatora :-) Najlepiej w miejscu pokręć kołami na jakimś piachu żeby nie trzeć po asfalcie to powinieneś słyszeć te przeskakiwanie.
A reszta objawów wskazuje tak jak napisał Hincó, na przegub zewnętrzny.
()()()() Jedna rodzinka VW
Awatar użytkownika
kamil138
Adept
Adept
Posty: 38
Rejestracja: 2011-06-24, 22:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Suwałki

Post autor: kamil138 »

Posprawdzaj wszystkie śruby czy są dobrze dokręcone na wahaczach i amortyzatorach a najlepiej wjedź na kanał poproś kogoś o pomoc i wykonuj czynności przy których to się dzieje i zaglądaj, może zlokalizujesz problem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wahacze”