[ALL] Zbyt miękkie gumy zawieszenia?

Hincó
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 331
Rejestracja: 2011-06-26, 14:29
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bochnia

[ALL] Zbyt miękkie gumy zawieszenia?

Post autor: Hincó »

Sprawdzałem zawias i jak zwykle narzekali, że wszystko jest za miękkie-konkretnie ława zbyt chodzi na poduszkach...
Tym razem nie miałem osłony silnika i faktycznie na przednich poduszkach śruba jakby miała luz w poduszce... wykręciłem ją ale faktycznie to guma jest miękka i taki efekt... Poztym czy tam powinna być śruba pasowana ciasno? albo mieć spinke jak wahacz? Może założyć? Albo dowalić śrube ale strach urwać.
Zmieniłbym te poduszki, ale są nie pozrywane i mają jakieś 2,5 roku marki febi/lmo nie wiem które są które...
Wahacze założe meyle z całym zestawem (nowe podkładki przy stabilizatorze) bo dignosta mówił że wahacz się przekrzywia i przez to mogą lecieć zbyt szybko(a tak jest).
Czy u Was też jest z miękko? Tak na oko ława chodzi przód-tył z 2cm...
160+PS
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Nie wiem czy aż taki zakres pracy mają mieć ale faktycznie są doc miękkie, tak ma być. Wymieniałem je bo stare zerwane były, nowe Lemfordera też są miękkie.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
misprzytulak
Adept
Adept
Posty: 46
Rejestracja: 2013-03-22, 16:58
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wolsztyn

Post autor: misprzytulak »

Ja porównywałem tylne poduszki ławy Febi/ oryginalne Lemforder. Różnica twardości była wyraźnie zauważalna. Już kilka razy przejechałem się na Febi dlatego w zawieszeniu tylko Lemforder a wiele części tej firmy szło na pierwszy montaż więc i twardość fabryczna
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

W zawieszeniu wszystko szło marki LMO, nie tylko część, nawet amortyzatory.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wahacze”