[100-2.0 AAE] duże spalanie PB i LPG Audi 100 C4 8V

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
lesne86
Adept
Adept
Posty: 4
Rejestracja: 2013-02-22, 17:19
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: bydgoszcz

[100-2.0 AAE] duże spalanie PB i LPG Audi 100 C4 8V

Post autor: lesne86 »

witam wszystkich mam taki delikatny problem ze spalaniem i PB i gazu pali około 25 litrów gazu na 100km a o paliwie to nawet nie wspomnę bo znika w strasznym tempie nie jestem specjalistą ale wymieniłem już czujniki temp i niestety nie pomogło. Silnik po nagrzaniu na paliwie gubi obroty ale na gazie jest wszystko Ok, wydaje mi się że jest trochę mułowaty ale może mi się tylko wydaje bo to mój pierwszy samochód w automacie. Zastanawiam się czy to może nie sonda lambda? ktoś miał podobny problem?bo już nie starcza na paliwo :) i zna ktoś może dobrego mechanika w okolicach Bydgoszczy który zna się na takich leciwych samochodach?? (1991r) dodam jeszcze że jak spod świateł na LPG dam ostro po gazie to po dojechaniu do następnych zaczyna też gubić obroty.
Awatar użytkownika
impres-me
Adept
Adept
Posty: 44
Rejestracja: 2012-12-02, 10:22
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Radzyń Podlaski

Post autor: impres-me »

:!: z,VAGuj -usuń błędy usuwając ich przyczyny :!:

najpierw ogarnij bene potem myśl o gazie

możliwości to: 1-4 na największy wpływ
1lambd,a,y
2szczelnosc dolotu
3przeplywomierz
4przepustnica
5wtryskiwacze beny??
6pomieszane podciśnienia
7uwalony komp silnika-chyba z masz mechaniczny wtrysk gazu nie wiem
8uklad zapłonowy świece kable itp
nie wiem jak w twoim silniku ale w moim to ma wpływ na spalanie
określ sie jakiej generacji masz gaz, jak sekwencje mogły sie mapy rozjechać. odepnij aku na parę min chwilowo na Benie będzie dobrze chodził ale z czasem znowu sie rozjedzie
twój SMOK pali co-najmniej 2normy tego co mój teraz w zimę na mieście a warunki nieco inne jak widzisz. kumplowi taka Audi jak Twoja palila 9 w trasie i 13 w mieście tyle ze manuał miał :idea:
Ostatnio zmieniony 2013-04-08, 20:58 przez impres-me, łącznie zmieniany 1 raz.
----------------------IMPRES-ME-----------------------
lesne86
Adept
Adept
Posty: 4
Rejestracja: 2013-02-22, 17:19
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: bydgoszcz

Post autor: lesne86 »

dzieki za szybka odpowiedz. wlasnie dostalem kabel obd II ale z tego co wiem musze miec adapter na obd I?gaz jest pierwszej generacji bez zadnego kompa.postaram sie dzisiaj poszukac gdzies w sklepach tego adaptera i zobacze co da sie zrobic
Awatar użytkownika
Key100l
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 640
Rejestracja: 2012-08-11, 08:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Stara Ruda ;)

Post autor: Key100l »

Chwila... Ale jeśli silnik AAE to przecież mechaniczny wtrysk i vaginą nic nie sprawdzisz a już na pewno nic nie ustawisz... Hmm najlepiej będzie jak wrzucisz foto silnika i dolotu powietrza :ok:
Awatar użytkownika
broniu97
Mechanik
Mechanik
Posty: 118
Rejestracja: 2012-12-15, 21:41
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Częstchowa

Post autor: broniu97 »

na mechanicznym wtrysku bardzo mało można się dowiedzieć prze Vag-a w moim przypadku mogę zobaczyć tylko jakieś podstawy typu błąd sondy lambda itp.
lesne86
Adept
Adept
Posty: 4
Rejestracja: 2013-02-22, 17:19
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: bydgoszcz

Post autor: lesne86 »

padla sonda po podpieciu pokazalo 6 bledow dotyczacych spalania po wymianie sondy wszystko gra i buczy. musze teraz jeszcze jechac na reg gazu zeby wszystko bylo zgrane ale pozostal jeden blad wolnych obrotow nie wiem co to moze byc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”