[100 C4] 2.8 AAH - Brak iskry

Wszystkie elementy elektryki znajdujące się w komorze silnika.
Olej
Adept
Adept
Posty: 10
Rejestracja: 2013-03-19, 15:15
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tomaszów Maz.

[100 C4] 2.8 AAH - Brak iskry

Post autor: Olej »

Mam problem. Pojechałem kiedyś do teściów. Po dwóch godzinach wychodzę a aku nawet pa pa mi nie powiedział. Zdechł totalnie. Po kolejnych dwóch godzinach pod prostownikiem miałem prądu na tyle, że odpalił. Po jakimś czasie zaczął mi szwankować rozrusznik. Wyjąłem go do naprawy. Po dwóch dniach był zrobiony. Włożyłem go na miejsce i ..znikła mi iskra (nie ma jej do tej pory). Po zaprowadzeniu do kolejnego mechanika w któryś piątek (już nie pamiętam który ..tak dawno to było) było ok. W sobotę (po tym piątku) poszedłem sprawdzić co i jak a u niego smród! Patrzy się na mnie i mówi, że aku był gorący i zdechł totalnie. Była zwora w klapie bagażnika. Odpiąłem całą wiązkę klapy i nic nie pomogło.
Dziewięciu mechaników + ja z miernikiem i schematami ..nadal nie mam iskry. Może to jest powiązane? Potrafi mi ktoś na to odpowiedzieć? Najlepiej na PW ..bo jestem nowy i mogę nie znaleźć tego tematu.
Ps. Podmieniany był komputer, czujnik położenia wału korbowego, czujnik prędkości obrotowej(?), czujnik położenia wałka rozrządu, wzmacniacz iskry ..i nic.

poprawiłem tag. C
Ostatnio zmieniony 2013-03-19, 18:24 przez Olej, łącznie zmieniany 1 raz.
Szukam magika lub wróżki do ogarnięcia C4 AAH - brak iskry.
Awatar użytkownika
impres-me
Adept
Adept
Posty: 44
Rejestracja: 2012-12-02, 10:22
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Radzyń Podlaski

Post autor: impres-me »

a nie masz przypadkiem jakiegos immobileisera albo alarmu z taka funkcja??? mogla byc nawet nieaktywna a po przygodzie z aku uzbroila sie centralka alarmu sfiksowala\? na cos takiego mi to wyglada skoro graty podmieniales to innej przyczyny trudno sie doszukiwac
----------------------IMPRES-ME-----------------------
Awatar użytkownika
ratajeq
Adept
Adept
Posty: 9
Rejestracja: 2012-10-17, 14:24
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Poznań

Post autor: ratajeq »

jeszcze ew. cewka, przewody, kopułka, palec ...

impres-me też może mieć rację

czasami przewody idące od czujnika halla się przecierają (chyba w okolicach przekładni kierowniczej), sprawdź czy są OK (czy na cewkę idą impulsy)

bezpieczniki/przekaźniki OK ?

po odpięciu wiązki z tylnej klapy nadal zżera aku ?
Olej
Adept
Adept
Posty: 10
Rejestracja: 2013-03-19, 15:15
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tomaszów Maz.

Post autor: Olej »

Teraz odłączam aku za każdym razem jak z niego wychodzę ..z obawy o niego (jest pożyczony). Elektrycy sprawdzali przekaźniki, bezpieczniki i nic. Poprzedni właściciel zapytany o immo stwierdził, że nie ma. Elektryk i elektronik też tak twierdzi.

Teraz trudne pytanie: jaki prąd powinien iść z kompa do wzmacniacza iskry? A jaki powinien z niego wychodzić? Bo na schemacie mam tak, że do cewek idzie "+" po kluczyku i trzy kable ze wzmacniacza iskry. Czy to są tylko sygnały o znikomym prądzie czy muszą mieć normalną wartość około 12V?

No i następne trudne pytanie: Czasem nie zamykałem go z pilota (dokładany alarm) a z kluczyka. Kiedyś zamknąłem go z kluczyka i zostawiłem otwarty dach. Po jakiejś chwili zaczął wyć takim przytłumionym dźwiękiem z bagażnika (?) i nie chciał się otworzyć. Kumpla podsadziłem, wszedł przez dach i go otworzył. Co to było? Bo na pewno nie alarm ..słychać go inaczej.
Szukam magika lub wróżki do ogarnięcia C4 AAH - brak iskry.
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

Olej, ostatnie pytanie nie jest takie trudne.to fabryczny alarm.ktory dziala i jest uaktywniany poprzez krecenie kluczykiem.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
mietek69
Mechanik
Mechanik
Posty: 138
Rejestracja: 2011-06-25, 15:58
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Czestochowa

Post autor: mietek69 »

Ani Elsa ani instrukcja "Sam naprawiam..." nic nie mówią o konkretnej wartości napięcia. Test modułów, cewek i ich instalacji robi się albo
1) lampką serwisową w systemie zero-jedynkowym: ma albo migać (ewentualnie ciągle świecić) albo nie świecić,
lub
2) miernikiem mierząc opór
Ostatnio zmieniony 2013-03-20, 09:33 przez mietek69, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

a moze...
jesli instalacja klapy sie zfajczyla to po kablach poszlo do alarmy fabrycznego?jest on pod kanapa.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Olej
Adept
Adept
Posty: 10
Rejestracja: 2013-03-19, 15:15
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tomaszów Maz.

Post autor: Olej »

Czy alarm może odciąć iskrę? Działa jak immo?

Przed odpięciem klapy żarzyły się kontrolki od ogrzewania tylnej szyby i od tylnego przeciwmgielnego. Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki i po otwarciu klapy bagażnika żarzyła się prawa lampka oświetlenia tablicy. Przed rozpięciem klapy sprawdziłem jeszcze tylną wycieraczkę ..która oczywiście przestała działać.

Butterbean ..czy my się znamy? Bo mam takie wrażenie.
Szukam magika lub wróżki do ogarnięcia C4 AAH - brak iskry.
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

tak.brales odemnie wsio na podmiany,
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Olej
Adept
Adept
Posty: 10
Rejestracja: 2013-03-19, 15:15
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tomaszów Maz.

Post autor: Olej »

Bardzo mi tym pomogłeś. Nawet nie wiesz jak bardzo. Poza tym posłuchałem Ciebie i wreszcie zarejestrowałem się tutaj. Może ktoś mi coś więcej podpowie. Na Sierrach się znam ..wiem co i jak. Potrafię naprawić. Miałem ich kilka (innych Fordów też). Ale Audi to dla mnie nowość. Do tej pory miałem tylko Fordy, jedno C3 Quattro i to C4 Quattro.
Za dużo niewiadomych.
Szukam magika lub wróżki do ogarnięcia C4 AAH - brak iskry.
Awatar użytkownika
Key100l
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 640
Rejestracja: 2012-08-11, 08:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Stara Ruda ;)

Post autor: Key100l »

No a pytanie sprawdzałeś w ogóle czy działają wtryski i czy jest iskra?? Świeca na bok z kablem zakręcić i wiemy czy jest czy nie ma. Można też dać na chwilę masę na sygnały i tak sprawdzisz czy cewki żyją. Masz gaz w aucie :?:
Olej
Adept
Adept
Posty: 10
Rejestracja: 2013-03-19, 15:15
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tomaszów Maz.

Post autor: Olej »

To czy wtryski działają to jest najmniej ważne ..jak już w temacie napisałem "brak iskry". Po włożeniu rozrusznika i alternatora było niby ok. Rozrusznik kręcił, wszystko działało oprócz tego, że nie zapalił. Kolega zdjął przewód ze świecy, założył swoją i ..właśnie stąd wiemy, że nie ma iskry. Po podłączeniu kompa okazało się, że wszystko jest "ok". U każdego specjalisty po podłączeniu do kompa okazywało się, że nic mu nie dolega. Jednak po dwóch dniach każdemu opadają ręce. No to niech mi ktoś wytłumaczy o co chodzi? Cewki działają. Przy mnie elektronik wywołał iskrzenie tak jak pisałeś. Ja jeszcze mam trochę cierpliwości ..mimo, że na tablicy opuściłem cenę o tysiąc i sprzedaję jako uszkodzony. Mam jednak nadzieję, że zanim śnieg zniknie to jeszcze sobie pojeżdżę.

Co do gazu to mam sekwencję. Mogło się coś przez nią zmienić?
Szukam magika lub wróżki do ogarnięcia C4 AAH - brak iskry.
Awatar użytkownika
impres-me
Adept
Adept
Posty: 44
Rejestracja: 2012-12-02, 10:22
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Radzyń Podlaski

Post autor: impres-me »

moze sie powtórzę ale mozesz miec fabryczny immo , nie wiem czy w tych latach juz takie wkladali ale u mnie taki jest, w kluczyku siedzi taka ampulka a w stacyjce jest taki czarny plastikowy pierscien dolaczony do jej odczytywania. moze to sie rozkodowalo.kluczykow z ta ampolka jest conajmniej 2 z tych lat wersje rozbieralne i nie. najlepiej wiec rozebrac polke pod kierownica i zobaczyc czy z przodu stacyjki nie odchodzi czarny pojedynczy okragly kabel fi ok 4/5mm?

kolejna mysl to tez stacyjka ktora nie puszcza sygnalu do jakiegos przekaźnika??? to czysta hipoteza nie wiem czy w audi cos takiego jest....


w linku z aukcji masz caly komplet co sie z tego sklada. mozesz sprawdzic jesczze ta puszke kremowa czy masz u siebie. jest ona pod tylnym siedzeniem u lewego pasarzera
https://www.google.pl/search?q=kluczyk+ ... B500%3B375


http://allegro.pl/stacyjka-zamki-wkladk ... 99161.html
----------------------IMPRES-ME-----------------------
Awatar użytkownika
eikel
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 65
Rejestracja: 2012-11-24, 10:33
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Konin

Post autor: eikel »

VAG'a podpinali ście? sprawdzenie czujników, błędów?
Największym problem dzisiejszych aut to jego poprzedni właściciel. Czyli jeżeli coś robisz, to rób to porządnie!
Olej
Adept
Adept
Posty: 10
Rejestracja: 2013-03-19, 15:15
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tomaszów Maz.

Post autor: Olej »

Co do kluczyka i stacyjki to sprawdzę jutro ..dobra myśl ;-) ..w/g mechaników mój nie ma immo ..jednak skoro jest nadal zepsuty to jakoś im przestałem ufać.

Co do VAGa to nie wiem pod co podłączali ..ale jutro się dowiem. U jednego wyskoczył tylko błąd sond ..no ale one nie mają nic do iskry.

Dzięki Wam już wiem czego szukać ..bo tak ze schematami i miernikiem to ciężko coś samemu wymyślić ;-)
Szukam magika lub wróżki do ogarnięcia C4 AAH - brak iskry.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komora silnika”