[ALL ] Polecane / nie polecane części do Audi C4

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii forum a powinno być w dziale "Techniczne"
Awatar użytkownika
Malibu
Mechanik
Mechanik
Posty: 120
Rejestracja: 2011-06-29, 19:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Waterford Irlandia

[ALL ] Polecane / nie polecane części do Audi C4

Post autor: Malibu »

Często mamy problem z dobraniem części do naszych samochodów. Sklepy zazwyczaj oferują nam najtańsze zamienniki bądź niewiadomego pochodzenia części. Sam często zastanawiam się czy brać część producenta X za 10 zł czy producenta Y za 50 zł.

Więc stwórzmy swój katalog części aby nam wszystkim ułatwiło to w razie awarii dobranie najlepszego produktu. Oczywiście życzę wszystkim abyśmy jak najrzadziej mieli takie dylematy ;-)

Żeby nie było chaosu proponuje pisać w jednym szablonie który poniżej przedstawię z krótką opinią.

[shadow=red]część / producent / cena / model Audi C4 / silnik / ewentualnie dodatkowe info - opinia [/shadow]

np.

[shadow=red]Termostat / Vernet / 32 zł / A6 C4 / 1.9 TDI - beznadziejne uszczelki w zestawie, inna krawędź niż w ori przez co ciężko założyć i układ robi się nieszczelny...[/shadow]


Postaram się na bierząco dzielić wszystkie wasze podane części na kategorie tak żeby każdy mógł łatwo coś znaleźć. Wszystko będzie edytowane w pierwszym poście.

Na czerwono będę zaznaczał te mniej przychylne opinie dla danego produktu ;-)

PS no i co myślicie :?: :-P tak mnie olśniło :-D





[glow=yellow]SILNIK I OSPRZĘT
[/glow]




ZAWIESZENIE




UKŁAD HAMULCOWY




UKŁAD CHŁODNICZY


Termostat / Vernet / 32 zł / A6 C4 / 1.9 TDI - beznadziejne uszczelki w zestawie, inna krawędź niż w ori przez co ciężko założyć i układ robi się nieszczelny...



UKŁAD NAPĘDOWY I SKRZYNIE BIEGÓW




ELEKTRYKA




NADWOZIE I WNĘTRZE




OPONY


Opony / Toyo Proxes TR1 / Letnie / 175 zł - szybko się zużywają, słaba przyczepność na mokrym

Opony / Dayton DW510 zimowe / 205 zł - Bardzo dobra przyczepność na śniegu, bez problemu wyjechać można z zaspy (OŚKA!), cicha na asfalcie

INSTALACJE LPG




CHEMIA I KOSMETYKI SAMOCHODOWE





CAR AUDIO


Radio / ALPINE CDE-120RR / 350 zł - lepsza jakość dźwięku niż w konkurencji, czerwone podświetlenie, USB/CD/Mp3, ściągany panel
Ostatnio zmieniony 2013-03-12, 12:37 przez Malibu, łącznie zmieniany 1 raz.
AUDI 80 B3 89' 1.8 [75KM]
Mitsubishi COLT CA0 95' 1.6 [113KM]
AUDI A6 C4 96' 1.9 [90KM]

Obrazek
Awatar użytkownika
Malibu
Mechanik
Mechanik
Posty: 120
Rejestracja: 2011-06-29, 19:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Waterford Irlandia

Post autor: Malibu »

Termostat / Vernet / 32 zł / A6 C4 / 1.9 TDI - beznadziejne uszczelki w zestawie, inna krawędź niż w ori przez co ciężko założyć i układ robi się nieszczelny...

Opony / Toyo Proxes TR1 / Letnie / 175 zł - szybko się zużywają, słaba przyczepność na mokrym

Opony / Dayton DW510 zimowe / 205 zł - Bardzo dobra przyczepność na śniegu, bez problemu wyjechać można z zaspy (OŚKA!), cicha na asfalcie

Radio / ALPINE CDE-120RR / 350 zł - lepsza jakość dźwięku niż w konkurencji, czerwone podświetlenie, USB/CD/Mp3, ściągany panel


Chłopaki działajmy bo na prawdę przyda się to wszystkim ;-) :!: :!: :!: :!: :!:
AUDI 80 B3 89' 1.8 [75KM]
Mitsubishi COLT CA0 95' 1.6 [113KM]
AUDI A6 C4 96' 1.9 [90KM]

Obrazek
dariodario
Mechanik
Mechanik
Posty: 208
Rejestracja: 2012-02-24, 17:22
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Jasło

Post autor: dariodario »

nie polecam alpine cde120rr
poza wygodnym obslugiwaniem
i gniezdzie usb to fatalna jakosc dzwieku
brak loudnes go dyskwalifikuje
od lipca ubieglego roku lezy u mnie w garazu po tygodniu uzywania.
alpine dobre ale nie za 350 pln
toz to chinski badziew pod nazwa alpine
powrucilem do 10 letniej alpine nie pamietam modelu i dzwiek pierwsza klasa
platnerz
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 82
Rejestracja: 2013-07-07, 11:26
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mainburg

Post autor: platnerz »

Nie polecam :
- przewodów zapłonowych SENTECH 8137 ( są tak tandetnie wykonane że w przypadku ich zdejmowania ze świecy trzeba BARDZO uważać na to żeby nie wyszedł przewód z fajki.
- świec zapłonowych NGK 2397 ( silnik na nich nie miał mocy, przy większej dawce paliwa się dławił i wywalał niespaloną mieszankę)

Polecam :
- przewody zapłonowe Beru ( kupiłem na allegro za 270 zł, odebrałem osobiście z uwagi na strach przed podróbkami, numer na przewodach był identycznymi z oryginałami Audi, tylko zamiast 4 kółek jest napis BERU)
- instalację gazową Optimagaz z wtryskami Baracuda ( założyłem ją za 2400 zł :) i już 5 tyś km zrobionę, nie mam porównania z innymi instalacjami jak i samochodami)
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Dam sobie rękę uciąć że problemy z mieszanką były przez źle wyregulowane LPG a nie świece NGK, bo te razem z Beru i Bosch są jednymi z najlepszych.
Co do przewodów zgodzę się, marnie z ich jakością.
Za 2.400 LPG do V6 to można powiedzieć promocja, ciekawe jaką ci resztę założyli skoro przy średnim zestawie, przy takiej kwocie, nie ma zarobku gazownika.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
Key100l
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 640
Rejestracja: 2012-08-11, 08:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Stara Ruda ;)

Post autor: Key100l »

Jagielski optima jest w ogromnej promocji ;) szkoda tylko że u nas w grudziądzu tylko jeden gazownik na to ma wyłączność i nie mogę kupić zestawu :evil:
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

no to wam powiem ze wyszedl jakis zestaw brc ktory dla gazownika dla v6 wychodzi ok 1500zl za przod..
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
Key100l
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 640
Rejestracja: 2012-08-11, 08:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Stara Ruda ;)

Post autor: Key100l »

Ja brc nie trawie... Nie żebym był uprzedzony czy coś ale regulacja lipna tym programem... Rozmawiam z wieloma montarzystami i dostawcami części i ogólnie lipa... Regulacja i jazda... To już wolę staga albo lovato... Albo techa...
Awatar użytkownika
misiek_lbn
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 254
Rejestracja: 2012-01-03, 03:13
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

Post autor: misiek_lbn »

Sentechu, Janmory i inne wynalazki - szkoda pieniedzy nawet, tanie kable WN nigdy u mnie sie nie sprawdzily w zadnym samochodzie (z lpg). Przy gazie calosc ukladu WN MUSI byc w perfekt stanie.
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

Post autor: Tomas »

Dawno nikt nie pisał, ale mogę coś polecić:

Amortyzator napinacza / Febi / 300zł / A6 C4 / 2,5 TDI AAT i AEL / Opakowanie Febi ale w środku oryginalny stabilus, czasem tańszy niż inne zamienniki
Awatar użytkownika
bzibziak
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 73
Rejestracja: 2013-10-23, 09:18
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: ZSZ

Post autor: bzibziak »

Nie polecam przewodów zapłonowych Magnetti Marelli do V6 - gorsze od padniętych starych.
Audi - "skomplikowane rozwiązania prostych problemów" :)
Awatar użytkownika
pav9
Adept
Adept
Posty: 41
Rejestracja: 2014-05-23, 22:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: skierniewice

Post autor: pav9 »

bzibziak pisze:Nie polecam przewodów zapłonowych Magnetti Marelli do V6 - gorsze od padniętych starych.

Potwierdzam w 100 %. Przerabiałem temat u siebie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”