[ALL ] Wyciszenie trzeszczących plastików słupków

Wszystko co związane z naprawami i modydikacjamy a nie pasujące do w/w
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

[ALL ] Wyciszenie trzeszczących plastików słupków

Post autor: J.A.G »

Potrzebny będzie tylko silikon uniwersalny. Przystępujemy do demontażu ozdobnych listew progowych.
1. Listwę zasłaniającą wkręty z przodu podważamy nożem lub bardzo cienkim i szerokim śrubokrętem by nie poharatać listwy. Przesuwamy ją w tym kierunku by niepotrzebnie nie niszczyć reszty zatrzasków, listwa lekko wychodzi wychodzi.
Obrazek
2. To samo robimy z tyłu
Obrazek
3. Wykręcamy wkręty: 3 z przodu i 3 z tyłu.
4. Wyjmujemy listwę ozdobną odciągając ją do fotela uważając, przy słupku jest zatrzask.
ObrazekObrazek
5. Wykręcamy osłonę słupka która powoduje trzaski, na dole przy rolce pasów są dwa wkręty. Osłonę odciągamy w dół i ładnie wychodzi. Uwaga na str kierowcy, są tam przewody z kostką do przycisku alarmu, nie pociągnąć za mocno!
Obrazek
6. Nakładamy silikon w zaznaczonych miejscach cienką równą warstwą, są tam podpory na których opiera się plastik.
Obrazek
Na górne podpory nakładamy również od spodu bo tam wchodzi górna(jasna) część plastiku słupka i tam najgłośniej trzeszczy.
Obrazek
7. Nałożyć również nieco silikonu, właśnie na ten górny plastik w zaznaczonych miejscach.
Obrazek

Czekamy aż silikon porządnie zastygnie i składamy w odwrotnej kolejności pamiętając o podłączeniu kostki do przycisku.
Nic nie trzeszczy i nie wnerwia.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

Gratki.fajny manual.
Ze swojej strony proponuje dwie rzeczy...
1.Pamietac i uwazac na jezyczek u gory przy sciaganiu gornej czesci(rowniez dwie srobki pod pasem i sciagamy w dol plastik
2.kolejna sprawa.Zamiast silikonu proponuje zastosowac tasme dwustronna boll.Mowimy o tej gabczastej czarnej dwustronnej.Mozna ja spokojnie okleic rowniez krawedzie ktore stykaja sie z uszczelka drzwi...zalety tego sa dwie.Pierwsza-wszelkie polaczenia trzeszczace sa przykryte ta tasma jak guma.Po drugie ta tasma zawsze sie klei co czegos wiec cos tam bedzie scalala.
uwazam z doswiadczenia ze to dobre rozwiazanie szczegolnie w zimie docenilem to...Poprostu po zastosowaniu tej tasmy nie ma twardych miejsc ocierajacyh sie o siebie..


Powyzszy manual moze byc tez pomocny w przypadku przeciagania kabli do drzwi tylnych np do glosnikow lub podsiwetlenia klamek..

dobra robota :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Hincó
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 331
Rejestracja: 2011-06-26, 14:29
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bochnia

Post autor: Hincó »

Wam to skrzypi na dziurach? Mi raczej drzwi-uszczelki słychać. Alo u mnie ktośto robił już, albo setka miała inaczej :P
160+PS
Awatar użytkownika
szybki-ens
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 411
Rejestracja: 2011-03-11, 10:58
Imię: Kamil
Moje Audi: Inne
Rok produkcji: 1997
Silnik: inny
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Suwałki
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć:

Post autor: szybki-ens »

u mnie co prawda nie trzeszczy ale jak zacznie to będzie jak znalazł :mrgreen: :mrgreen:
Bardzo dobry manual J.A.G, :ok: :ok:
Było:
100 C3 1,8CC 90KM
A6 C4 2,5 TDI 140KM 6-gang quattro
A8 D2 2,8 193KM quattro
Toyota Corolla XI 1.6 Valvematic 132 KM
Volvo S80 D5 163KM
Jest:
Audi A5 Sportback 2,0 TDI 211KM


II V-ce Mister zlotu `12
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Może nie było to jakieś częste i głośne ale wystarczające by mnie drażnić. Pewnie jestem przewrażliwiony ale nie lubię jak mi "pracują" plastiki w aucie :-P
Pozostała mi jeszcze deska, przy słupku koło szyby gdzieś trzeszczy na dużych nierównościach. Poza tym to Ska która przez ponad 14 lat jeździła na sztywnym zawieszeniu więc to też nie pozostało obojętne dla plastików i nadwozia.

Co do górnej części to nie hałasowała i nie trzeba jej było odkręcać, chyba że wydaje jakieś dźwięki to można demontować i też nałożyć trochę silikonu.
Taśma może i lepiej by się nadawała bo tak łatwo nie odłazi od plastiku jak już się przyklei. Co kto woli, ja miałem pod ręką silikon.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
tomasz84
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 267
Rejestracja: 2012-03-23, 09:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: 3miasto

Post autor: tomasz84 »

Odgrzeje temat by nie pisać nowego posta co do plastików...
Trzeszczy u mnie strasznie plastik od regulacji nawiewu ktoś to może przerabiał?
Zalać to silikonem?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”