[ALL ] Podświetlenie zapalniczki w konsoli środkowej.

Modyfikacje, pomysły i jak sama nazwa wskazuje rezania, rezania i jeszcze raz rezania
Awatar użytkownika
baaartez
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 470
Rejestracja: 2011-11-02, 22:26
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Ustka

[ALL ] Podświetlenie zapalniczki w konsoli środkowej.

Post autor: baaartez »

Witam. Pewnie zaraz mnie objedziecie, ale zrezałem własnym sposobem podświetlenie zapalniczki. Jakiś czas temu przepaliła się ori żaróweczka i przy próbie wyjęcia jej z gniazda zapalniczki została wyrwana z korzeniami uszkadzając przy tym samo gniazdo tej żaróweczki.
Ostatnio walczę z podświetleniem mojego auta. Wszystko co ma świecić praktycznie świeci oprócz zapalniczki.
Obrazek
Dziś to zmieniłem. W związku z tym, że nie posiadam nowego gniazda ani żaróweczki ominąłem wszystko prostym sposobem. Zastosowałem najzwyklejszą żaróweczkę od postojówek (edit : teraz wiem, że to był błąd, opisane niżej) :mrgreen: Tak teraz można krzyczeć :mrgreen: Dolutowałem do niej kabelki i w oprawie zapalniczki przylutowałem odpowiednio plus do plusa, minus do masy.
Obrazek
sama żaróweczka wsadzona jest na sztywno i nie wypadnie ani nie przemieści się. Fotka wyżej w trakcie prac końcowych.
Zamontowałem całość na swoje miejsce i ... rewelka. Efekt widać od razu :mrgreen: Cała zapalniczka jest równiuteńko podświetlona i daje przyjemy blask. Wszystko wygląda jak ori.
Obrazek Obrazek Obrazek
Temat stworzyłem, bo pamiętam, że ktoś kiedyś pytał jak wymienić tą żaróweczkę. Nie jest to ori, ale może komuś się przyda mój patent.
Ps. nie byłem tylko pewny czy zamieścić to w rezaniu czy może w dziale napraw. Jak coś niewłaściwie to proszę o przesunięcie.



Edycja wpisu kilka godzin później. Jednak przewidzenia Amadeusza się sprawdziły. Postojówka to kiepski pomysł. Jest za mocna i grzała się jak cholera :-( Jednak szybka przeróbka wcześniejszego pomysłu i jest oki :ok: Wstawiłem zamiast postojowej żaróweczkę taką jak stosujemy do zegarów. Umiejscowiłem odpowiednio, zmontowałem ponownie i nie widzę żadnej różnicy w świeceniu. Co najważniejsze nic się nie grzeje :ok: Z nową żaróweczką :

Obrazek Obrazek
Teraz tylko temat ori radia do ogarnięcia i będzie czerwoniutko jak w burdelu :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2013-02-21, 17:48 przez baaartez, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
amadeusz568
Adept
Adept
Posty: 47
Rejestracja: 2012-06-02, 00:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tarn. Góry

Post autor: amadeusz568 »

baaartez, świetnie wyszło :ok: ino czy ta żarówka z postojów nie jest za mocna? W oryginale jak się nie mylę były 1W. Nie grzeje się to?
Ostatnio zmieniony 2013-02-21, 14:39 przez amadeusz568, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
baaartez
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 470
Rejestracja: 2011-11-02, 22:26
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Ustka

Post autor: baaartez »

Nie grzeje się to?
Kurcze o tym nie pomyślałem :-( Zrobię dzisiaj fazę testów i się przekonamy :-)
Awatar użytkownika
amadeusz568
Adept
Adept
Posty: 47
Rejestracja: 2012-06-02, 00:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tarn. Góry

Post autor: amadeusz568 »

baaartez, uważaj żeby sobie auta nie wykopcić :!:
Ja tam włożyłem 2 żaróweczki takie jak do popielniczki, przylutowałem kabelki i sam widzisz jaki efekt :arrow: Obrazek
Awatar użytkownika
baaartez
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 470
Rejestracja: 2011-11-02, 22:26
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Ustka

Post autor: baaartez »

amadeusz568 pisze:uważaj żeby sobie auta nie wykopcić
w podświetleniu nawiewów jest przecież żaróweczka postojowa również tylko, że w5w i jakoś nic się nie kopci. poobserwuję czy się grzeje czy nie :ok:

[ Dodano: 2013-02-21, 17:46 ]
amadeusz568, miałeś rację kolego :ok: grzało się jak w piecu. wstawiłem taką żaróweczkę jak do zegarów i efekt ten sam bez grzania :ok: wyżej dopisałem do tematu.
Awatar użytkownika
Malibu
Mechanik
Mechanik
Posty: 120
Rejestracja: 2011-06-29, 19:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Waterford Irlandia

Post autor: Malibu »

Tez to zrezalem ostatnio ;-) To podswietlenie w srodku zapalniczki to Audi bez sensu wymyslilo...

Ja zastosowalem diody od spodu wtopione w plastik, z tylu to samo :ok:

graty kolejnego pomyslu :ok:
AUDI 80 B3 89' 1.8 [75KM]
Mitsubishi COLT CA0 95' 1.6 [113KM]
AUDI A6 C4 96' 1.9 [90KM]

Obrazek
Awatar użytkownika
baaartez
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 470
Rejestracja: 2011-11-02, 22:26
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Ustka

Post autor: baaartez »

Malibu pisze:graty kolejnego pomyslu
pomimo wpadki z postojówką dziękuje, ale człowiek uczy się na błędach :ok:
Awatar użytkownika
amadeusz568
Adept
Adept
Posty: 47
Rejestracja: 2012-06-02, 00:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tarn. Góry

Post autor: amadeusz568 »

baaartez, w podświetlaniu sterowania nawiewu jest żarówka postojowa ale tam jest sporo miejsca, a w zapalniczce niestety mało, ale ważne ze zmieniłes i jest ok :-D
Awatar użytkownika
baaartez
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 470
Rejestracja: 2011-11-02, 22:26
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Ustka

Post autor: baaartez »

amadeusz568, hehe kolejny raz dzięki Tobie, bo tak pewnie nie zwróciłbym na to uwagi aż by się coś stało. Dzięki i leci pomógł :ok:
Ostatnio zmieniony 2013-02-21, 22:00 przez baaartez, łącznie zmieniany 1 raz.
Jędrek
Adept
Adept
Posty: 31
Rejestracja: 2013-08-23, 19:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Koluszki

Post autor: Jędrek »

Troche odgrzeje.Nie moge wymontowac dniazda zapalniczki.Podwazam dosyc mocno,wszystko sie wygina a nie chce wyjsc.Pewnie jest to proste,ale nie chce nic na sile.Moze ktos to opisac?
Awatar użytkownika
gjom
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2012-01-03, 20:05
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Krasnystaw
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: gjom »

Jędrek pisze:Nie mogę wymontować gniazda zapalniczki
Ale nie możesz wyjąć obudowy czy samego wtyku w tej czarnej obudowie. Masz śrubkę pod obudową panelu klimatronika jeżeli chodzi o wymontowanie z deski... :roll:
Jędrek
Adept
Adept
Posty: 31
Rejestracja: 2013-08-23, 19:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Koluszki

Post autor: Jędrek »

Chodzilo mi o caly panel z gniazdem.Twoja podpowiedz wiele mi juz wyjasnila :-) Czyli musze odkrecic panel od nawiewow.
Awatar użytkownika
baaartez
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 470
Rejestracja: 2011-11-02, 22:26
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Ustka

Post autor: baaartez »

Jędrek, dokładnie jak kolega Gjom napisał. Wyciągasz pokrętła nawiewów, odkręcasz cały panel i w prawym górnym jego rogu jest śrubka trzymająca całość zapalniczki. Prosta sprawa.
Awatar użytkownika
MaRuNiA
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 67
Rejestracja: 2017-05-21, 22:33
Imię: Marek
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1991
Silnik: 2.0E 101KM (AAE)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: DOA/OŁAWA
Płeć:

Post autor: MaRuNiA »

Chłopy co wy tam wsadzacie ze tak ładnie jasno i wyraźnie świeci. Ja u siebie wsadziłem w przełączniki takieogarn żarówki jak były i powiem szczeże że szału nie ma u was ładniutko świeci. Nie wkładaliście czasem jakis ledow w liżarówi?
Baaartez u Ciebie kozacko wygląda też tak chcialbym w swojej mam nadzieje ze szybko ogarnę temat z waszą pomocą :mrgreen:
Było 2X Daewoo,Renault,2X Honda,Mazda
Jest AUDI 100 C4 2.0 8v 92 :oska:
http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=13607 ... sc&start=0
Awatar użytkownika
rychu1717
Mechanik
Mechanik
Posty: 154
Rejestracja: 2014-09-24, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wadowice

Post autor: rychu1717 »

Ja troszkę poszedłem w innym kierunku i zastosowałem pasek led. Z tego co pamiętam to z 4 białymi ledami i następnie wpiąłem się we wtyczkę. I oto efekt


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rezanie”