[A6 C4] Świeci kontrolka ABS

storm85-85
Adept
Adept
Posty: 46
Rejestracja: 2011-06-25, 19:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Szczytno

[A6 C4] Świeci kontrolka ABS

Post autor: storm85-85 »

Witam, no więc świeci mi ciągle kontrolka ABS, podłączyłem pod lapa i takie coś wywaliło:
1 Fault Found:

00302 - ABS Solenoid Valve Relay (J106)

35-00 - -

to raczej nie czujnik :)?? teraz pytanie pompa abs czy sterownik...??
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

Grzebałeś coś przy sterowniku albo pompie ABS, odpinałeś kostki albo coś ? Błędu rozumiem, że nie da się usunąć ? Ten błąd to jest chyba od przekaźnika zaworów magnetycznych systemu abs. Przy pompie wypnij kostkę i wepnij jeszcze raz, to samo zrób przy sterowniku.

[ Dodano: 2013-01-02, 16:29 ]
Jeśli kostki dobrze siedzą i jest dobry styk, to winny będzie sterownik abs, w nim chyba znajduje się ten przekaźnik zaworów magnetycznych. Sprawdź również bezpiecznik abs.
storm85-85
Adept
Adept
Posty: 46
Rejestracja: 2011-06-25, 19:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Szczytno

Post autor: storm85-85 »

Powrót do tematu, (nie mam za bardzo czasu na grzebanie w aucie więc dopiero teraz ponawiam) - wypiąłem kostkę ze sterownika i z pompy abs i o dziwo po wpięciu zniknął abs z licznika i działa normalnie już jakieś 3 dni, jest ślizgawo więc praktycznie każde hamowanie teraz wciskam aż abs odbija :). O dziwo zaskoczyło mnie coś jeszcze, borykam się z migającą kontrolką hamulców - po zniknięciu abs-u zniknęła również kontrolka od hamulców!!! Szok :) bo świeciła mi już ponad rok, święciła bez abs-u i z abs-em ostatnio. Auto postało dzień w garażu i po odpaleniu auta znowu pojawiła się kontrolka od hamulców. Abs nie świeci i działa, jakieś pomysły? Już wyczytałem, że może to być objaw walniętego czujnika poziomu płynu chłodniczego ten przy zbiorniczku od dołu, jeśli dobrze zrozumiałem... prawda to? Bo już nie mam pomysłów i irytuje mnie to niesamowicie, żeby nie powiedzieć wk****
storm85-85
Adept
Adept
Posty: 46
Rejestracja: 2011-06-25, 19:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Szczytno

Post autor: storm85-85 »

Zakończając temat udało mi się rozwiązać problem mrugania czerwonej kontrolki z wykrzyknikiem. Zrobiłem niestety dwie rzeczy i nie wiem która pomogła :) uzupełniłem płyn w zbiorniczku wyrównawczym na max i przy okazji wypiąłem kostkę od abs-u pod maską i tą pod siedzeniem i problem zniknął. Bardziej chyba bym stawiał na ilość płynu w zbiorniczku, bo kostki wcześniej wypinałem i dalej mrugało. A teraz już dobrze ponad 2 miesiące jeżdżę i jest ok, abs działa i lampka nie mruga wreszcie :)
Ostatnio zmieniony 2013-05-17, 20:49 przez storm85-85, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy bezpieczeństwa Air bag i ABS”