Jak ogrodzić mieszkanie z ogródkiem na parterze

Linkownia, ciekawostki, pogawędki nie tylko związane z Audi i nie tylko związane z motoryzacją.
Anatan
Adept
Adept
Posty: 0
Rejestracja: 2022-03-21, 09:25
Imię: Bartosz
Moje Audi: S6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.0E 140KM (ACE,ACZ)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Warszawa

Jak ogrodzić mieszkanie z ogródkiem na parterze

Post autor: Anatan »

Witam, potrzebuje pomocy. Od prawie miesiąca mieszkam na parterze z ogródkiem. Brzmi cudownie, jakby spółdzielnia nie robiła pod górkę i pozwoliła się jakkolwiek odgrodzić.. niestety takiej możliwości nie ma i nie będzie.
W donicach wyznaczających ogródek posadzą na wiosnę tujki. Zanim będą miały jakiś sens minie z 5 lat i pewnie mieszkać już tu nie będę. Do tego czasu chciałabym móc swobodniej np posiedzieć na tym ogródku. Póki co nie widzę takiej możliwości. Czy macie jakiś pomysł co można być zrobić żeby jakkolwiek poczuć odrobinę swobody?
Owe donice sięgają dosłownie do kolana.
Dodam że nie można nic montować na stałe ani kopać w ziemi.. nawet kotwy nie można wbić bo parking podziemny..
takt
Adept
Adept
Posty: 0
Rejestracja: 2022-05-19, 07:45
Imię: adam
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.0E 140KM (ACE,ACZ)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Chelm

Post autor: takt »

Wszystko zależy od stanu prawnego nieruchomości. Podejrzewam że masz po prostu mieszkanie z możliwością korzystania z działki (zgodnie z przypadającym udziałem w gruncie). Co oznacza, że grunt należy do wszystkich mieszkańców i bez ich zgody - uchwały nie można sobie postawić niczego, bo ziemia nie jest Twoją wyłączną własnością lecz dobrem wspólnym, jak np. klatka schodowa w bloku.

Ogólnie podejrzewam, ze możesz się odgrodzić ale nie możesz postawić niczego trwałego ani wbijanego w ziemię. Polecam zastanowićs ię nad ogrodzeniem z lameli drewnianych - montuje się je lątwo, drogie nie jest a zapewnisz sobie tym samym prywatność.
Taki panel lamelowy kupisz w Leroy Merlin.

Zobacz sobie na tej stronie.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”