[ALL] Stukanie przy kręceniu kierownicą

dechpo
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 478
Rejestracja: 2012-04-23, 19:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

[ALL] Stukanie przy kręceniu kierownicą

Post autor: dechpo »

W mojej setce pojawiło się stukanie podczas kręcenia kierownicą w momencie skręcenia prawie do oporu w lewą stronę. Podczas jazdy i na dołkach nie stuka. Co to może być i jak poważna to usterka? Dzięki za odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony 2012-09-28, 20:13 przez dechpo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
wolfik0
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 711
Rejestracja: 2011-07-22, 22:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: zabrze

Post autor: wolfik0 »

Wiesz co... zobacz czy koło pasowe nie lata Ci na boki... bo u mnie jak się rozpadało to jak dostawało obciążenia to wpadało w drgania i na boki latało :mrgreen:
()()()() Jedna rodzinka VW
dechpo
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 478
Rejestracja: 2012-04-23, 19:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: dechpo »

wolfik0 pisze:Wiesz co... zobacz czy koło pasowe nie lata Ci na boki... bo u mnie jak się rozpadało to jak dostawało obciążenia to wpadało w drgania i na boki latało :mrgreen:
raczej nie koło pasowe, stuka zawsze mniej więcej w tym samym położeniu kół, z wyłączonym silnikiem również.
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

Stawiałbym raczej na łożysko obrotowe kolumny. Co innego może stukać przy skręcie ? No chyba, że sam magiel.
dechpo
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 478
Rejestracja: 2012-04-23, 19:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: dechpo »

GTR34 pisze:Stawiałbym raczej na łożysko obrotowe kolumny. Co innego może stukać przy skręcie ? No chyba, że sam magiel.
dzięki za odpowiedź, mam do zrobienia trasę ok 400km w najbliższym czasie, czy mogę z tym jeździć?
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

Nic nie powinno się stać, ja długo jeździłem z padającym łożyskiem kolumny i nic się nie robiło poza strzelaniem jak z karabinu przy skręcie. Chociaż nigdy nic nie wiadomo.. Tak na marginesie, z lewej strony ci to stuka tak ? Jeśli to łożysko obrotowe, to podnieś lewą stronę na lewarku i pokręć kierownicą. Zobacz czy będzie strzelać czy nie.
Awatar użytkownika
Michaelo
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 89
Rejestracja: 2011-06-08, 19:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Michaelo »

Zależy o jakim łożysku jest mowa.
Na pewno to nie jest łożysko kulkowe wzdłużne.
Ewentualnie może to być łożysko oporowe kolumny mcph.

Moja rada:
Dokręć mocno (wkład) amortyzator w zwrotnicy i problem zniknie.

Pozdro
I V-ce Mister zlotu '12
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Opis problemu dość skąpy. Gdzie, z którego miejsca słychać, stuk metaliczny, głuchy itd?
Miachaelo, mocno zapuszczone wzdłużne może przytrzymywać się chwilami a wtedy sprężyna zaczyna się odzywać wew auta można to odebrać jak stukanie.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

J.A.G pisze:mocno zapuszczone wzdłużne może przytrzymywać się chwilami a wtedy sprężyna zaczyna się odzywać wew auta można to odebrać jak stukanie.
Bardziej pasujące do tego określenie to strzelanie. Miałem to u siebie, nie wiem jakim cudem, ale łożysko a raczej szit "no name" w woreczku było zwalone po założeniu. Długo się z tym męczyłem, bo myślę: ,, nie no, nowe łożysko żeby było na nic ? Niemożliwe, pewnie coś innego" a okazało się, że to to. Stuki wyglądały tak jakby "strzelająca sprężyna". Miałem tak samo jak w tym temacie :arrow: http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1807
dechpo
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 478
Rejestracja: 2012-04-23, 19:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: dechpo »

Diagnoza mechanika - maglownica, narazie nie ruszam. Dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
Key100l
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 640
Rejestracja: 2012-08-11, 08:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Stara Ruda ;)

Post autor: Key100l »

Odgrzewam kotleta... Mam ten problem pokazywałem Krzyśkowi to na zlocie tylko... Za bardzo nie wiem co wymienić?? Strzela z prawej i lewej strony z czym z lewej bardziej. Prawą poduszkę zawiechy wymieniałem jakieś pół roku temu ale gówno jakieś. I teraz czy razem z poduszką jest to łożysko :?: bo zauważyłem że przy skręcaniu oprócz strzelania można wyczuć pochyły koła. Jakie kupić poduszki w normalnych pieniądzach :?:
kk84
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 995
Rejestracja: 2012-05-30, 22:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: WGM

Post autor: kk84 »

Key100l, w drodze ze zlotu do domu wpakowałem się w dziurę, raz lewym, raz prawym kołem. Po tym incydencie zaczęło mi strzelać przy kręceniu na postoju tak jak Tobie. Przed wjazdem we wspomniane wyrwy tego nie było.
Dodam tylko tyle, że nie jest to maglownica ponieważ od momentu feralnego zdarzenia wymieniłem magiel na kolejny i problem pozostał.

Reasumując :
1. Gumy zawieszenia - ok
2. Gumy sanek - ok
3. Końcówki drażków - ok
4. Maglownica - świeżuteńka - ok
5. Górne mocowanie amorów - ok (zresztą te podejrzewałbym ostatnie)

Podejrzenia :
1. Luźny wkład amortyzatora w kolumnie - dokręcić nakrętkę blokującą wkład
2. Łożyska wzdłużne kolumn - wyjąć, obejrzeć, przesmarować jak zdatne i nie zniszczone zbytnio. Szmelcu "no name firma krzak" nie ma co pakować, lepiej od razu iść i podetrzeć tyłek tłuczonym szkłem :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Key100l
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 640
Rejestracja: 2012-08-11, 08:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Stara Ruda ;)

Post autor: Key100l »

Zaraz sprawdze ten luz na amorkach bo miałem podobnie w 80... Ale tam wystarczyło wlanie oleju pod tłoczysko... I odkręce te poduszki i sprawdze co tam się dzieje. Kurde tylko wtedy kąty lecą :(
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

Panowie, na 100% łożysko wzdłużne kolumny. Objawia się strzelaniem na postoju ale z wyraźnym pogłosem sprężyny. Miałem tak samo, łożysko wyciągnąłem i w rękach wydawało się sprawne. Po nasmarowaniu łożyska i poprawnym złożeniu to samo, strzelający mc person można powiedzieć. Po wymianie łożyska na Ruville problem znikł do dziś.

[ Dodano: 2013-08-29, 20:42 ]
Key100l pisze:Kurde tylko wtedy kąty lecą
Zaznacz sobie śrubokrętem ostrym położenie poduszki amorka i po sprawdzeniu jej załóż tak z powrotem. Ale licz się z tym, że zbieżność nawet po zaznaczeniu może ulec zmianie.
Awatar użytkownika
Key100l
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 640
Rejestracja: 2012-08-11, 08:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Stara Ruda ;)

Post autor: Key100l »

GTR34, to wiem ostatnio tak zrobiłem ;) No nic trzeba to trzeba walkę czas zacząć... Ale najpierw nagrzewnica :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Maglownice, końcówki drążków, geometria”