[Q] Tulejki przedniego wahacza S4 ABH

szczechur
Adept
Adept
Posty: 15
Rejestracja: 2012-08-22, 22:53
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Katowice

[Q] Tulejki przedniego wahacza S4 ABH

Post autor: szczechur »

Witam serdecznie kolegów.
Pytanko mam następujące, mam problem z doborem tulejek do wahacza, mianowicie wszystkie tuleje jakie występują w katalogach Inter Carsu, Auto Partnera czy Foty mają mniejszą średnice niż te w S4 ?? nie kumam, sprawdziłem wszystkich dostępnych producentów, po prostu przelatują przez wahacz ( skończyło się wprasowałem starą :( ) .
Za pomoc z góry dziękuje.
Ostatnio zmieniony 2012-08-24, 20:17 przez szczechur, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Jeszcze o jaki wahacz i która jego tulejkę chodzi napiszesz to będzie git.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
szczechur
Adept
Adept
Posty: 15
Rejestracja: 2012-08-22, 22:53
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Katowice

Post autor: szczechur »

Sorki chodzi mi o tulejkę wahacza przedniego :-)
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

To jest nr serwisowy tulei której szukasz - 4A0407183D
Idziesz do sklepu i podajesz ten nr, prosisz grzecznie o odpowiednik marki Lemforder lub TRW. Na 100% pasują, jeśli nie, masz jakiś trefny wahacz i przydałoby się cały kupić.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
szczechur
Adept
Adept
Posty: 15
Rejestracja: 2012-08-22, 22:53
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Katowice

Post autor: szczechur »

Wahacz jak napisałeś jest jakis trefny bo nr tulejki to numer zamienników jakie już próbowałem zamontować .
Trudno trzeba będzi komplecik nowych zamontować :-(
Awatar użytkownika
Lechu
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 317
Rejestracja: 2011-08-30, 22:57
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: z nienacka

Post autor: Lechu »

a te numerki ??
4A0 407 181
4A0 407 181 A

Chociaż wychodzi na to, że wahacze są te same więc tulejki powinny pasować.

[ Dodano: 2012-08-29, 02:33 ]
J.A.G podał tuleje sworznia a ja pisałem o tulejach do stabilizatora. Jeszcze jest jedna tulejka centrująca :P
Ostatnio zmieniony 2012-08-29, 02:32 przez Lechu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Lechu, nie chcę być złośliwy ale kolega mówił właśnie o tej wew tulei, innych tam nie "wprasowujesz" chyba że wyjaśnisz jak wprasować te tulejki stabilizatora to będzie olrajt.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
szczechur
Adept
Adept
Posty: 15
Rejestracja: 2012-08-22, 22:53
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Katowice

Post autor: szczechur »

Dziękuje wszystkim za pomoc .
W s4 siedzą nowe wahacze niestety nie one robiły stuku puku :( tylko górne mocowania mcpersona :) (na nie czas w przyszłym miesiącu :)
Awatar użytkownika
misiek_lbn
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 254
Rejestracja: 2012-01-03, 03:13
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

Post autor: misiek_lbn »

szczechur pisze:Dziękuje wszystkim za pomoc .
W s4 siedzą nowe wahacze niestety nie one robiły stuku puku :( tylko górne mocowania mcpersona :) (na nie czas w przyszłym miesiącu :)
U mnie to samo, wymienilem wszystko a okazala sie poduszka ktora wizualnie wygladala na sprawna..
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

Jeśli mowa o poduszce amortyzatora to się wypowiem w tym temacie, co by była przestroga dla innych i żeby ktoś nie miał takiego czegoś jak spotkało mnie. Więc do rzeczy. Długo męczyłem się ze strzelaniem łożyska obrotowego, w sierpniu w końcu się za to zabrałem, zmieniłem łożysko na febi i przy okazji zmieniłem poduszkę amortyzatora, bo stara miała małe pęknięcie wokół tej tulejki, więc zmieniłem na zaś. Po złożeniu wszystko git, strzelania nie ma wszystko pięknie chodzi. W sklepie poprosiłem o poduszkę, facet daje mi za 35zł, i że to niby dobre. No dobra minął równiutki miesiąc, pojechałem na wieś, wszystko jeszcze ok. W drodze powrotnej, patrze maska jakoś tak dziwnie podskakuje, że mało się nie otworzy. Co jest myślę, zatrzymałem się, maska trzyma tylko na jeden zamek. Podniosłem maskę, no i faktycznie na jeden zamek nie chce się zamknąć, no nic trzeba wolniej jechać. Zamknąłem maskę, i jadę pomału dalej, za parę km czuje, że audi zaczyna pływać po całej szosie, znów się zatrzymałem, myślę może mało powietrza w którymś kole.. Sprawdziłem ciśnienie w ogumieniu i ok. Patrzę na maskę a maska tak dziwnie wygięta. Podnoszę maskę, mało się nie załamałem psychicznie... Poduszkę amortyzatora wyrwało całą tą tulejkę i laga amortyzatora wylazła i wyginała maskę... Wcisnąłem lage amora do końca i podłożyłem grubą szmatę, zamknąłem maskę i jazda do domu 30km/h... Zajechałem do domu założyłem starą ale ori poduszkę żeby na drugi dzień chociaż do sklepu pojechać po drugą. Tym razem kupiłem chyba najdroższą jaka była. LMO za coś koło 150zł w inter carsie. Tak więc uważajcie nie kupujcie gówna, tylko markowe części jak febi, lmo itd.. Ja przez oszczędzanie mam maskę do roboty, bo laga amortyzatora wygięła maskę do góry i poszedł zamek maski... Przestroga dla innych aby nie kupować szajsu...
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

GTR34 pisze:Poduszkę amortyzatora wyrwało całą tą tulejkę i laga amortyzatora wylazła i wyginała maskę...
:shock: Nieźle, w sumie to żeby nawet najtańsza ale nowa tak szybko skończyła to serio nie wiem gdzie to produkują, to przecież do zawiasu a to = bezpieczeństwo.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

Fakt, było to jakieś no name.. szkoda, że nie zrobiłem zdjęcia tej rozwalonej poduszki. Ale na prawdę nie miałem głowy, i czym prędzej wywaliłem to na śmietnik aby się na to g*wno nie patrzeć, taki byłem wściekły...
Ostatnio zmieniony 2012-09-24, 19:38 przez GTR34, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lechu
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 317
Rejestracja: 2011-08-30, 22:57
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: z nienacka

Post autor: Lechu »

J.A.G, ??

Są 2 tuleje do stabilizatora w przypadku wahacza LMO dostajesz w komplecie 2 razem z tuleją centrującą wahacz/

Chyba nie gadamy o tym samym :P
Ostatnio zmieniony 2012-09-25, 02:20 przez Lechu, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

No tak, z tym że ty podałeś nr tych dwóch (do których nie ma tulejki centrującej) a kolega pisał o tej wew do wprasowania mocowanej do sanek (i to ta ma tulejkę centrującą).
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wahacze”