[100 C4] Inteligentny Szyberdach

Awatar użytkownika
Mlody
Mechanik
Mechanik
Posty: 228
Rejestracja: 2011-11-27, 22:22
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łódź

[100 C4] Inteligentny Szyberdach

Post autor: Mlody »

Witam.
Zakładam ten temat główniew celu informacyjnym gdyż przy pomocy kolegi Butterbean'a udało się problem rozwiązać. W przypadku gdy macie z szyberdachem, mianowicie nie chce znaleźć swojego położenia np. otwiera się i kawałek wraca lub uchyla się i wraca się otwierając do połowy nalezy wyjąć czerwoną zempateczkę tak jak w przypadku awaryjnego zamykania szyberdachu ustawić korbką szyberdach w pozycji "na równo z dachem" odkręcić silniczek szyberdachu przykręcony jest na 3 sruby na torks T25, trzymać go w pozycji poziomej (w pionowej sprawdzałem nie ustawi się odpowiednio) przekręcić pokrętło na panelusterującym w pozycję "0". Silniczekruszy ustawi się na 0 wtedy go tylko przykręcić spowrotem do reszty mechanizmu. To wskazówka kolegi Butterbean'a DZIAŁA


w przypadku gdy macie opadającą uszczelkę szyberdachu tą na rancie nie koniecznie trzeba ściągać caly szyberdach. Należy go kawałek wsunąć w dach złapać czystymi łapkami za wygłuszenie płyty szyberdachu i pociągnać go delikatnie w tył auta. W przypadku gdy nie zeskoczą trzeba zatrzaski porozginać (uwaga gdyż są plastikowe). Otworzyć dach do końca i pociągnać go do przodu auta wtedy zejdzie ze slizgów na tyle płyty. Wygłuszenie wychodzi do góry. Płyte szyberdachu odkrecamy od prowadnic po bokach jest 6 sróbek. da się to zrobić tylko potrzeba cierpliwości. Ja niestety o tym nie wiedziałem i sciągałem całą podsufitke.
Ostatnio zmieniony 2012-05-20, 17:58 przez Mlody, łącznie zmieniany 1 raz.
karol89
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 321
Rejestracja: 2012-02-23, 16:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mazowieckie

Post autor: karol89 »

A jesli szyberdach sie samemu odsunie po przekreceniu zaplonu chociaz byl wczesniej zamkniety i pokretlo jest caly czas w takiej pozycji i nie mozemy w zaden sposob go zasunac to znaczy ze w naszym autku akumulator jest slaby.
wystarczy doladowac akku i po problemie, w moim przypadku potrzebna byla wymiana akku :P
Moze komus sie przyda ta rada jak nie wie ;)
200 C3 Typ44 quattro 2.1 R5 turbo JY 1984
A6 C4 4A quattro 2.8 V6 ACK 1996
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

no i brawo...ja ze swojej strony powiem ze najprosciej wyjac deske szybra do tylu.uchylasz do gory i wysuwasza cala deske tej podsufitki do tylu.
moj kolo robi to blyskawicznie.
ciesze sie ze udalo sie pomoc.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
Mlody
Mechanik
Mechanik
Posty: 228
Rejestracja: 2011-11-27, 22:22
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łódź

Post autor: Mlody »

Troszeczkę odgrzeje kotleta. problem z szyberkiem jest taki ze czasami nie znajduje swojego polozenia on twierdzi ze jest zamkniety a nie jest i takie tam. Pytanie jest takie czy mozna załozyć do tego panel z jednym przyciskiem wtedy sam sobie stwierdze kiedy zamkniety a kiedy nie. Pamietam w poprzedniej setce wszystko działało. Ręce mi opadają z tym szyberdachem.
GEKON Quattro
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

Mlody, jakies krancowki ci sie koncza.
powinno byc mozna zalozyc ten zwykly silniczek chyba..bo o ile kojarze.moze byc klopot z podlaczniem tego silniczka webasto z tym zwyklym guzikiem..
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
Mlody
Mechanik
Mechanik
Posty: 228
Rejestracja: 2011-11-27, 22:22
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łódź

Post autor: Mlody »

krańcówki działają wszystkie. tylko jest jakiś pop*#*#*##.... alarm z centralnym z pilota. i jak dla mnie on moze coś kopać. Ale żeby go wywalić to trzeba mieć coś na zmianę a nie mam narazie czegoś normalnego. Chyba narazie unieruchomię szyberdach to bedzie najlepsze wyjście, klima działa wiec jakoś wytrzymam.
GEKON Quattro
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

Mlody pisze:w przypadku gdy macie opadającą uszczelkę szyberdachu tą na rancie
No właśnie u mnie ostatnio się tak zrobiło, że opada ta uszczelka. I tu moje pytanie, gdzie taką uszczelkę dokupić ? Jak Ty rozwiązałeś ten problem ? A najchętniej to wymieniłbym blaszany szyberdach na szklany. Tylko gdzie dostać taki szyber...
Awatar użytkownika
Mlody
Mechanik
Mechanik
Posty: 228
Rejestracja: 2011-11-27, 22:22
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łódź

Post autor: Mlody »

Szklany szyber latwo znalezc nie bedzie musisz szukac. Ja uszczelke zdjalem z innego szyberka.
GEKON Quattro
danielklon
Adept
Adept
Posty: 7
Rejestracja: 2012-11-26, 20:05
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: danielklon »

witam kupiłem nie dawno audi z niedziałającym dachem. sprawdzałem bezpieczniki. i włącznik. i niby jest wszystko ok. ale mam jeszcze jedna wolną kostkę ale nie mam gdzie ja wpiąć. może po wpięciu tej wolnej kostki może by działał.
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

Bezpieczniki sprawdzałeś ale pewnie tylko te z boku deski rozdzielczej, a bezpiecznik szyberdachu jest pod maską, w tej czarnej puszce gdzie są przekaźniki, tam dokładnie sprawdź. A ta wolna kostka to gdzie jest dokładnie ?
gumis017
Adept
Adept
Posty: 5
Rejestracja: 2013-06-07, 13:13
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Toruń

Post autor: gumis017 »

Witam. Powróce do tematu z szyberdachem. Mam pewien problem z szyberkiem. Silniczek działa wszystko jest OK ale nie wysuwa sie w żadna strone. Objaw jest taki jakby przeskakiwał na trybach (ząbkach) i nie wiem od czego to zależy. Prosze o pomoc.
Gumi$
Awatar użytkownika
wolfik0
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 711
Rejestracja: 2011-07-22, 22:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: zabrze

Post autor: wolfik0 »

Być może masz zębatkę wytartą. Jak wykręcisz silniczek to możesz ocenić jej stan.
()()()() Jedna rodzinka VW
gumis017
Adept
Adept
Posty: 5
Rejestracja: 2013-06-07, 13:13
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Toruń

Post autor: gumis017 »

Wykręciłem dziś silniczek i metalowa zębatka od silniczka cała natomiast zielona plastikowa też ma zęby... Czy w tej metalowej osłonce są jakieś linki co pociągają ten szyberek?
Gumi$
grzybekdaro
Adept
Adept
Posty: 12
Rejestracja: 2014-02-22, 12:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Małopolska

Post autor: grzybekdaro »

Podpinam sie do tematu, mam podobny problem co gumis017.
Tez jak wcisne przycisk do otwierania, to przeskakuje cos. Jak wyciaglem silnik i wkrecilem jeszcze raz to dziala ale tylko na chwike , po kilku otwarciach znow skacze. Macie jakies pomysly ?
gumis017
Adept
Adept
Posty: 5
Rejestracja: 2013-06-07, 13:13
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Toruń

Post autor: gumis017 »

Do grzybekdaro na bank masz peknieta prowadnice od pokrywy szyberka. Trzeba demontować podsufitke i wymienić stelarz.
Gumi$
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach”