[Q-MAN.] Dziwne dzwięki z wału. Przeguby, podpora, krzyżak

Wszystko co związane z napędem a nie pasujące do ww kategorii.
Awatar użytkownika
kocureq
Adept
Adept
Posty: 34
Rejestracja: 2012-12-26, 12:13
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: kocureq »

IC zawsze ma wyższe ceny katalogowe, żeby móc dawać duże zniżki. Jak chcecie to po pracy podjadę do IC zapytać ile wyjdzie po moich zniżkach.
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

To wiemy :-)
Nie musisz sprawdzać, każdy raczej będzie kupował na tej str. Taniej niż bezpośrednio w Tedgumnie będzie.
Krzysiek, ale te do 100 C4 wyglądają nawet inaczej niż do A6 C4... nr faktycznie ten sam ale wyglądają deko inaczej :-?
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
kocureq
Adept
Adept
Posty: 34
Rejestracja: 2012-12-26, 12:13
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: kocureq »

A to wzbudziłeś moją ciekawość, podjadę i się dowiem. Zdarzało mi się kupować różne rzeczy taniej niż u producenta :)
kk84
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 995
Rejestracja: 2012-05-30, 22:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: WGM

Post autor: kk84 »

J.A.G, nie ma co deliberować. Podporę mam w zasadzie gotową do założenia na auto. Po zabiegu zapodam jakieś fotki.
Awatar użytkownika
KrisVT
Adept
Adept
Posty: 40
Rejestracja: 2011-11-04, 20:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: boleslawiec

Post autor: KrisVT »

i ja mam problem z walem ktoś się bawil krzyzakiem jak zdjelem wal to nie szlo nim wogole ruszyc(tzn szlo ale trzeba było w uj sily a krzyzak zmasakrowany na maksa jakby ktoś przecinakiem go traktowal) wiec krzyzak do wymiany zaznaczone było ale no wlasnie ale chyba ktoś go zle zlozyl wcześniej?bo niepie...jak jade ale tylko w pewnych obrotach nie caly czas. a jak ruszam puszczam sprzeglo bez gazu to slychac stukot taki metaliczny...
Sebov16
Adept
Adept
Posty: 27
Rejestracja: 2013-03-24, 17:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Sebov16 »

Jak tam z tą podpora udało się założyć, daje radę bo u mnie tez się odzywa do wymiany i nie wiem co z nią robić :)
marek[a6]
Adept
Adept
Posty: 47
Rejestracja: 2011-07-09, 11:05
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: nysa

Post autor: marek[a6] »

Witam. Moze opisze swoja walke z podporą . Objawy standardowe czyli walenie w podloge przy przyspieszaniu .jak sprawdziłem podporę organoleptycznie bylem w szoku ze to jeszcze trzyma sie kupy decyzja szybka o wymianie ale ze naczytalem sie o dorobieniu podpory ala transit skusilem sie co bylo moim bledem i nie polecam tego nikomu . Finalnie zakup z allegro podpora solidnie zrobiona i jezdzi juz 2 rok . U mnie problemem byl krzyzak który przy rozpołowieniu walu rozszedl sie niestety puściło zabezpieczenie w postaci zadziorków i po złożeniu walu wibracje byly straszne . Niestety wal do tej pory nie jest idealnie złożony czyt. Wyważony bo krzyżak już idealnie sie nie zszedł i w pewnym zakresie obrotów czuc delikatne wibracje .w razie jakiś pytań służę pomocą .pozdro
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

marek[a6] pisze:naczytalem sie o dorobieniu podpory ala transit skusilem sie co bylo moim bledem i nie polecam tego nikomu
Witaj w klubie :) U mnie ta zabawa skończyła się na drugim wale. Latem myślę że zabiorę się ponownie za temat ale od strony jaką poszedł kk84, wkład i zrobienie tego w ori uchwycie.
PS Właśnie kkasku, zobowiązałeś się dać fotki i napisać co nieco o wkładzie jak się spisuje :-P
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
marek[a6]
Adept
Adept
Posty: 47
Rejestracja: 2011-07-09, 11:05
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: nysa

Post autor: marek[a6] »

witam. a nie wspomniałem o drugim wale też był a nawet jest leży w garażu okazał się za długi podpora w miarę ok ale kupiłem nową temat z podporą to delikatna sprawa i trzeba uważać bo mogą wyniknąć problemy i to spore . pozdro
Awatar użytkownika
kocureq
Adept
Adept
Posty: 34
Rejestracja: 2012-12-26, 12:13
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: kocureq »

Ja w końcu musiałem wymienić cały wał, okazał się lekko krzywy - na starej podporze jeszcze "jakoś" latał w rozwalonej gumie, ale na nowej sztywnej zaczęło rzucać całą budą.
marek[a6]
Adept
Adept
Posty: 47
Rejestracja: 2011-07-09, 11:05
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: nysa

Post autor: marek[a6] »

Witam .skrzywic wal nie jest wcale tak prosto jakby sie wydawalo ja mialem podobne objawy tez kupilem drugi wal .a winowajca okazal sie krzyżak znaczenie ma tez prawidlowe ustawienie walu a raczej podpory wzledem auta . Ale tak jak napisalem wcześniej zabawa z walem to delikatna sprawa i jak widzę nie tylko ja sie przejechalem . Pozdro
Sebov16
Adept
Adept
Posty: 27
Rejestracja: 2013-03-24, 17:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Sebov16 »

Mam dziwny objaw po wymianie podpory wały otóż to że na stare podporze samochód wpadał w drgania przy większych prędkościach,a teraz przy wolnych prędkościach są odczuwalne drgania a przy wyższych ustaje. Ktoś coś podpowie o co chodzi :)
Ostatnio zmieniony 2014-04-24, 13:43 przez Sebov16, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mas0n
Moderator
Moderator
Posty: 678
Rejestracja: 2013-09-23, 15:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: mas0n »

Sebov16, nie wyważony wał
Sebov16
Adept
Adept
Posty: 27
Rejestracja: 2013-03-24, 17:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Sebov16 »

Drogi taki zabieg jest wyważenia wału ? Ktoś może już to robił?
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Od 300 do 600zł ale za te 300 to mi kiedyś tak wyważyli że drugi kupiłem :-/ Wał sam z siebie nie traci wyważenia... musiałeś coś źle skręcić.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”