[A6-2.5TDI AEL] Wymiana rozrządu .

Wszystko co tyczy się silników rzędowych pięciocylindrowych wysokoprężnych.
Tibia74
Adept
Adept
Posty: 44
Rejestracja: 2019-02-15, 21:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Podlaskie

[A6-2.5TDI AEL] Wymiana rozrządu .

Post autor: Tibia74 »

Chciałbym ustawić rozrząd bo pasek się poluzował .Czym się różni ustawianie w 2.5 tdi ael od 1.9 tdi https://www.youtube.com/watch?v=4C-pPOCQ964&t=664s ?

Mam skan z innego forum ale tam twórca pomija większość rzeczy + klucze specjalistyczne, a w filmie jest podane tak że każdy sobie poradzi.
Awatar użytkownika
various
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 754
Rejestracja: 2012-01-07, 00:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tarnowskie Góry

Post autor: various »

To zupełnie inne silniki. Nie bierz się za to jeśli nie masz podstawowej wiedzy.
Tibia74
Adept
Adept
Posty: 44
Rejestracja: 2019-02-15, 21:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Podlaskie

Post autor: Tibia74 »

To z jakiego popularnego silnika mógłbym brać przykład jak to się robi w 2.5?
ryba80
Mechanik
Mechanik
Posty: 175
Rejestracja: 2011-07-07, 23:53
Imię: Rafał
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Rybno koło Działdowa
Płeć:

Post autor: ryba80 »

Do wymiany trzeba zdjąć przedni zderzak odkręcić chłodnicę i je podeprzeć. Potrzeba blokadę do odkręcenia koła pasowego https://allegro.pl/oferta/blokada-rozrz ... 7922329529 chyba że będziesz blokował śrubokrętem wieniec koła zamachowego. Ustawić w okienku koła zamachowego na 0. Górne koło rozrządu zaznaczyć mazakiem lub zdjąć dekiel zaworowy i ustawić wałek rozrządu liniałem, jest w w/w zestawie. Wymienić oczywiście pompę wody która występuje z 20 lub 18 zębami - reguły nie ma. Ja używam już trzeci raz taki zestaw: pasek- Dayco + napinacz SKF + pompa wody DOLZ, wymiana co 90 tys. Sprawdzić stan koła pasowego - popękane może narobić bałaganu w rozrządzie. Przy okazji wymienić simmering wału korbowego. Konieczne nowa śruba wału korbowego. Na koniec złożyć, pokręcić wałem korbowym 2-3 razy. Odpalić, podłączyć VAG-a sprawdzić i skorygować kąt wtrysku na kompie bo lubi się nieco zmienić po wymianie rozrządu. To tyle tak po krótce.
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

W tym zestawie jest wsio czy trzeba coś jeszcze dokupić ?
W sumie też mam ochotę sie za to zabrać , boje sie tylko 1 czy odkrece srubę koła pasowego bez pneumanta ??? Robota nie wydaje sie być kosmos najgorsze to odkrecanie zderzaka i pasa - nie ma manualna jak sie za to brać.
AEL INSIDE
Tibia74
Adept
Adept
Posty: 44
Rejestracja: 2019-02-15, 21:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Podlaskie

Post autor: Tibia74 »

Dodek akurat odkrecanie pasa i zderzaka to prosta robota , wyjmujesz kratki za nimi na górze masz długi imbus i wyciagasz zderzak, a pas to odkrecenie śrubek z góry

[ Dodano: |10 Maj 2019|, o 17:47 ]
Ryba80 czyli z tego co rozumiem z twojego opisu to wymiana rożni się od 1.9 rodzajem blokad?
Awatar użytkownika
LuzaQ
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 88
Rejestracja: 2017-01-02, 16:07
Imię: Paweł
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Biała Podlaska
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: LuzaQ »

Tibia74 pisze:Dodek akurat odkrecanie pasa i zderzaka to prosta robota , wyjmujesz kratki za nimi na górze masz długi imbus i wyciagasz zderzak, a pas to odkrecenie śrubek z góry

[ Dodano: |10 Maj 2019|, o 17:47 ]
Ryba80 czyli z tego co rozumiem z twojego opisu to wymiana rożni się od 1.9 rodzajem blokad?
nie. radze Ci nie brać sie za to bo nie obraz sie żeby za takie rzeczy sie brac nie wystarczy tylko obejrzec film co i jak.
Czesto i gesto nawet po "mechanika" trzeba poprawiac.
Rym cym cym, z rury czarny dym.
Awatar użytkownika
various
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 754
Rejestracja: 2012-01-07, 00:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tarnowskie Góry

Post autor: various »

Oczywiście nie jest powiedziane, że nie da się samemu. Ja uczyłem się sam, ale pierwsza wymiana była poprzedzona grubym research'em na ten temat włączając oficjalną dokumentację, różne fora (w tym ruskie :D) itd. Samo video nie wystarczy.

Wyobraź sobie, że nie potrafisz odkręcić śruby któregoś koła pasowego. Masz komplet narzędzi bądź spawarkę, by sobie takie wykonać? :)

Masz VAG'a aby ustawić kąt wtrysku? Wiesz jak to zrobić? Masz klucz dynamometryczny?
Ostatnio zmieniony 2019-05-13, 21:54 przez various, łącznie zmieniany 1 raz.
Tibia74
Adept
Adept
Posty: 44
Rejestracja: 2019-02-15, 21:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Podlaskie

Post autor: Tibia74 »

Bez przesady gdybym miał c4 za 15k to bym wybrał się do dobrego mechanika ale że mam za 3k i prawdopodobnie przestawił sie rozrząd to mi nie szkoda . A wy odrazu
Awatar użytkownika
various
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 754
Rejestracja: 2012-01-07, 00:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tarnowskie Góry

Post autor: various »

No dobra ale masz VAGa? Jak nie ustawisz kąta wtrysku to nie odpalisz auta a tolerancja jest bardzo mała.
Awatar użytkownika
afro89
Administrator
Administrator
Posty: 1028
Rejestracja: 2011-08-25, 13:53
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszowice

Post autor: afro89 »

A ja nie rozumiem po co te przepychanki. Jak człowiek chce zrobić sam za wszelką cenę niech robi, niech szuka już istniejących materiałów w sieci. Mnie pozostaje życzyć powodzenia.
Mój czołg AEL 300KM 555NM: http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=426

Mister zlotu `12
Najszybsze auto zlotu `13
Tibia74
Adept
Adept
Posty: 44
Rejestracja: 2019-02-15, 21:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Podlaskie

Post autor: Tibia74 »

mam vaga
ryba80
Mechanik
Mechanik
Posty: 175
Rejestracja: 2011-07-07, 23:53
Imię: Rafał
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Rybno koło Działdowa
Płeć:

Post autor: ryba80 »

Tu masz trochę o ustawieniu rozrządu http://www.audi-c4.pl/printview.php?t=2 ... 5f2aea2176 tylko nie wiem czemu strona otwiera się w jakiejś innej formie. Ale rysunki i zdjęcia są może ci trochę rozświetlą co i jak.
Ostatnio zmieniony 2019-05-15, 15:14 przez ryba80, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki pięciocylindrowe”