[FWD-AUT.] Koledzy pomocy szukam skrzyni!!!

Wszystkie sprawy związane z przekładniami, dyframi i skrzyniami biegów.
Awatar użytkownika
OLAtritonracing
Adept
Adept
Posty: 5
Rejestracja: 2016-04-15, 12:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Ustroń

[FWD-AUT.] Koledzy pomocy szukam skrzyni!!!

Post autor: OLAtritonracing »

Drodzy koledzy, w Was jeszcze nadzieja! :help: :help: :help:

Pilnie poszukuje sprawnej skrzyni 4hp18 CDU (ważne by to CDU było). Posiada ktoś z Was taką skrzynię gdzieś w piwnicy zakurzoną pod kocem czekającą na mnie? :roll:

Jestem już załamana. Miałam w pełni sprawne auto ze skrzynią świetnie pracującą, ale coś mnie podkusiło by wymienić olej. No i od tego czasu zaczął się koszmar. Po wymianie oleju u filtra po rozgrzaniu skrzynia coraz bardziej przeciągała aż nie zmieniała dalej biegów.
No to mechanik rozebrał kasetę, by ją wyczyścić. Wypadła mu jakaś cholerna zielona kulka, którą nie miał pojęcia gdzie włożyć.

Auto pojechało na lawecie do Pałki w Mysłowicach, czyli podobno bardzo dobrego serwisu i tam powiedziano, że kaseta do wymiany, bo nie da się jej poskładać już teraz. (brak schematów, czy coś).

I dlatego trzeba drugą skrzynię by z niej przełożyć kasetę, lub całą nową skrzynię. Podobno musi być CDU, bo jak będą inne literki to będę miała 2 biegi (powtarzam to co zrozumiałam). Podobno początkowy objaw zaraz po wymianie mógł być spowodowany nieoryginalnym filtrem...

Auto już parę miesięcy uziemione. W międzyczasie jeździłam pożyczonym autem, którym miałam wypadek, auto skasowane i teraz jestem już w jednej wielkiej d...

Koledzy pomożecie? :niepewny:
przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

Post autor: przemoprzem »

Jakby co to 4HP18 - ale jednak AEM. Tak wynika z wlepki, ale pewnie to samo na tabliczce na skrzyni. Z Audi 100 AAH ośka.
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
Awatar użytkownika
OLAtritonracing
Adept
Adept
Posty: 5
Rejestracja: 2016-04-15, 12:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Ustroń

Post autor: OLAtritonracing »

No niestety podobno musi być CDU... Mija kolejny miesiąc i nic nie znalazłam. Już zaczynam się zastanawiać czy nie byłoby lepiej zmienić to na manuala. Pytanie, czy znajdę wszystko do konwersji i ile z tym jest roboty :/
Awatar użytkownika
LuzaQ
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 88
Rejestracja: 2017-01-02, 16:07
Imię: Paweł
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Biała Podlaska
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: LuzaQ »

OLAtritonracing pisze:No niestety podobno musi być CDU... Mija kolejny miesiąc i nic nie znalazłam. Już zaczynam się zastanawiać czy nie byłoby lepiej zmienić to na manuala. Pytanie, czy znajdę wszystko do konwersji i ile z tym jest roboty :/
takie partsy leza w połowe autozłomów bo skrzynia manual to jedna z ostatnich rzeczy która sie rozsypie po silniku w osce. 5biegów ofc.
dodam ze sam mam na sprzedaz 5 biegów manuala z aat.
Ostatnio zmieniony 2019-04-15, 13:16 przez LuzaQ, łącznie zmieniany 1 raz.
Rym cym cym, z rury czarny dym.
Awatar użytkownika
OLAtritonracing
Adept
Adept
Posty: 5
Rejestracja: 2016-04-15, 12:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Ustroń

Post autor: OLAtritonracing »

To co konkretnie bym do tego potrzebowała? Oprócz skrzyni wiadomo sprzęgło (dwumasa tam jest?), pedały, drążek zmiany biegów i co jeszcze? Coś z elektroniki trzeba zmieniać?

W jakiej cenie Pawle taka skrzynia u Ciebie?
EDIT: Ok teraz doszłam do tego, że AAT to Diesel ;-)
Ostatnio zmieniony 2019-04-15, 15:28 przez OLAtritonracing, łącznie zmieniany 4 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładnie i skrzynie biegów”