[A6-AVANT.] Czujniki parkowania w tył

Wszystko inne z wnętrza auta nie pasujące do ww kategorii.
fakinek
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 85
Rejestracja: 2011-03-27, 11:46
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Strzelce Opolskie

[A6-AVANT.] Czujniki parkowania w tył

Post autor: fakinek »

jako że auto idzie na małą robotę i będzie malowany m.in tylni zderzak zastanawiam się nad założeniem czujników parkowania z tyłu. Czy ktoś już się tym bawił i może coś w temacie podpowiedzieć?
Przy okazji czo można założyć czujniki w czarny fartuch czy też będzie za nisko?
AEL Q Avant ...oczywiście czerwony...
Awatar użytkownika
kornikbp
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 784
Rejestracja: 2011-07-10, 17:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: kornikbp »

Ja mam u siebie.

Kupując sugerowałem się głównie ceną, aby nie kupić taniego chińskiego badziewia. Kupiłem drogie chińskie badziewie :)

W zestawie jest otwornica. Zderzak będziesz miał ściągnięty więc z kablami nie powinno być problemu. Przydatna sprawa, choć gdybym miał kupować drugi raz, zainwestowałbym w dolną półkę cenową: do 50zł a nie ponad 100zł. Wydaje mi się, że to "wsio ryba" jak to mówią rosjanie.

Miejsce montażu - musi być zachowana minimalna odległość od podłoża, aby czujniki prawidłowo funkcjonowały. Jeśli mówisz o dolnej części zderzaka to wątpię..
Ostatnio zmieniony 2012-04-10, 22:31 przez kornikbp, łącznie zmieniany 1 raz.
A6 C4 2,8 AFC Quattro Manual USA
A6 C4 2,5 AEL Quattro Nogaro Blue
A6 C4 2,5 AEL Silver Wolf Car Hi-fi demo-car
V8 D11 3,6PT Quattro Automatic
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Na allegro widziaem czujniki parkowania bez wiercenia :shock: przykleja sie od wewnetrznej strony zdesia antene jakas i niby to działa. Tak mnie korci zeby to przetestowac bo były tam po 80zl chyba :-P Tylkko ze nie ma tych smieszych wyswietlaczy jedynie aby brzczyk, ale przeciez w ori audi tez tylko tyle jest :mrgreen:
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

adriang92, jak juz to jednak polecam tradycyjna metode czyli wiercone.
mam mialem i bede to mial u siebie.
poszukaj takich ktore mozna malowac.pierdyknij w kolor zdesia i bedzie git.
a co do brzeczykow to fajna sprawa.w zasadzie i takjak cofasz to przewaznie patrzysz sie przez ramie do tylu a nie do przodu na lcd...

[ Dodano: 2012-04-11, 22:32 ]
aha mam dostep do kilku takich kompletow.sa na stanie w magazynie upadlego polmozbytu.brali to na pierwszy montaz od razu do nowych aut wiec nie sa kiepskie.moge spytac o cene.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

adriang92, jak juz to jednak polecam tradycyjna metode czyli wiercone.
mam mialem i bede to mial u siebie.
poszukaj takich ktore mozna malowac.pierdyknij w kolor zdesia i bedzie git.
a co do brzeczykow to fajna sprawa.w zasadzie i takjak cofasz to przewaznie patrzysz sie przez ramie do tylu a nie do przodu na lcd...
Tamte to tylko dla testu bym załozył chyba ze by naprawde to działało :-P A zwykłe tez zakupie kiedys blizej wakacji jak czas bedzie zrywac zdesia, bo przydatna to rzecz jest :ok: Własnie nie wiem po co ten wyswietlacz jest jak i tak sie nie patrzy na niego, no chyba ze durny amerykaniec :lol: Tata ma w seri przod i tył tylko na brzeczykach i to pomaga bardzo ;-)
Awatar użytkownika
Michaelo
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 89
Rejestracja: 2011-06-08, 19:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Michaelo »

Mam zamontowane czujniki w hokeju zderzaka.
4 sztuki jak na poniższym foto.

Zaletą jest to, że praktycznie ich nie widać. No i nie niszczymy powłoki lakierniczej zderzaka (w moim przypadku tylni zderzak jest daleki od ideału). Osobiście nie podoba mi się gdy w C4 są zamontowane czujniki normalnie w zderzaku. Na tym koniec zalet...

Wadą natomiast jest trudny montaż z uwagi na regulację kąta położenia.
Jest to zbyt blisko podłoża i bywa czasami oszukiwany sygnał napotkania przeszkody.. A co dopiero gdy auto jest baaardzo obciążone.

Także reasumując nie polecam montażu w hokeju. Bo przecież taki zestaw musi wysyłać pewną informację o przeszkodzie...

Obrazek

Nie polecam zestawów z jakimiś wyświetlaczami itp.
Moim zdaniem najlepszy zestaw do montażu to taki z sygnałem akustycznym i nic poza tym. Wówczas podpinamy się tylko z zasilaniem do instalacji -> zasilania świateł cofania. Sam głośnik przyklejamy gdzieś z tyłu i to wystarczy. Jak najmniej ingerencji w samochód z takimi wynalazkami.

Chyba, że ktoś inwestuje w naprawdę porządny zestaw >~400zł.
To inna sprawa..
Ostatnio zmieniony 2012-04-12, 15:14 przez Michaelo, łącznie zmieniany 1 raz.
I V-ce Mister zlotu '12
fakinek
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 85
Rejestracja: 2011-03-27, 11:46
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Strzelce Opolskie

Post autor: fakinek »

Butterbean pisze:aha mam dostep do kilku takich kompletow.sa na stanie w magazynie upadlego polmozbytu.brali to na pierwszy montaz od razu do nowych aut wiec nie sa kiepskie.moge spytac o cene
Butterbean to dowiedz się proszę jaka cena, bo jak będzie atrakcyjna to się skuszę, tylko potrzebuję to szybko zorganizować, bo w poniedziałek auto idzie do blacharza i lakiernika

Michaelo, dzięki za konkretną odpowiedź o montażu w 'chlapaczu', bo się właśnie nad tym zastnawaiałem ale jak kojarzę to trzeba mieć ok 45cm wysokości od ziemi, bo inaczej pokazuje nawet małe krawężniki...
Przy okazji widzę, że spod zderzaka jakieś polerowane końcówki wystają, które nie wyglądają na orginały. Co tu masz wsadzone, gdyż właśnie też sobie coś szukam do założenia?
Ostatnio zmieniony 2012-04-12, 21:12 przez fakinek, łącznie zmieniany 1 raz.
AEL Q Avant ...oczywiście czerwony...
Awatar użytkownika
Michaelo
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 89
Rejestracja: 2011-06-08, 19:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Michaelo »

fakinek pisze:Przy okazji widzę, że spod zderzaka jakieś polerowane końcówki wystają, które nie wyglądają na orginały. Co tu masz wsadzone, gdyż właśnie też sobie coś szukam do założenia?
Są to po prostu spolerowane oryginały z 1995r.:)
Z uwagi na zaniedbane same krawędzie - zostały one odcięte. Po ok 3-4mm.
I V-ce Mister zlotu '12
fakinek
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 85
Rejestracja: 2011-03-27, 11:46
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Strzelce Opolskie

Post autor: fakinek »

no to chyba to skrócenie optycznie pomogło, bo wygląda jakoś tak lepiej niż kraniki...
AEL Q Avant ...oczywiście czerwony...
Awatar użytkownika
wolfik0
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 711
Rejestracja: 2011-07-22, 22:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: zabrze

Post autor: wolfik0 »

Ja mam dokładnie tak samo zrobione końcówki w wydechu :mrgreen: wygląda to o wiele ładniej niż tak jak były oryginalnie, co ciekawe aż tak sadza się na końcówkach nie zbiera jak przedtem...
()()()() Jedna rodzinka VW
Awatar użytkownika
misiek_lbn
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 254
Rejestracja: 2012-01-03, 03:13
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

Post autor: misiek_lbn »

Troszke zeszliscie z tematu Panowie ;)
Czy moze ktos posiada informacje czy mozna pomalowac zwykle uniwersalne czujniki? Kupilbym taki zestaw: http://allegro.pl/show_item.php?item=2266937850
Obrazek
Tylko ze wydaje mi sie ze mocno srednio beda one wygladac na moim zielonym lakierze..
Na allegro do malowanie widze tylko markowe czyjniki do systemow za pare ladnych baniek ;)
Awatar użytkownika
Rikimaru
Mechanik
Mechanik
Posty: 220
Rejestracja: 2011-03-12, 10:18
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Elbląg

Post autor: Rikimaru »

Za taka cenę to i ja może bym się skusił.

misiek_lbn, jak kupisz te czujniki parkowania i będziesz zakładał to napisz jak to zrobiłeś dokładnie, czy zderzak trzeba zdejmować, od której strony wiercić dziury itp. Bo ja na ten temat to zielony jestem.
A i mam sedana jak Ty więc światło wstecznego jest w klapie, to gdzie się do niego wpiąć?

I zarchiwizowałem aukcję http://archi.inosak.org/db/item2266937850_1.html
Ostatnio zmieniony 2012-04-15, 15:58 przez Rikimaru, łącznie zmieniany 1 raz.
Los się musi odmienić
Awatar użytkownika
mas0n
Moderator
Moderator
Posty: 678
Rejestracja: 2013-09-23, 15:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: mas0n »

Widzę że odświeżam starego schaboszczaka. Ktoś wie coś o czujnikach VALEO? Obecnie najtańsze chińczyki to ok 50 zł, te Valeo lekko ponad 200. Warto w nie inwestować?
Awatar użytkownika
rychu1717
Mechanik
Mechanik
Posty: 154
Rejestracja: 2014-09-24, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wadowice

Post autor: rychu1717 »

zależy ile sensorów ma ten zestaw chodź porównywałem to z tym zestawem

http://allegro.pl/czujnik-cofania-parko ... 64575.html

i według mnie nie było sensu przepłacać. Ja wybrałem ten zestaw i jestem bardzo zadowolony.
Awatar użytkownika
mas0n
Moderator
Moderator
Posty: 678
Rejestracja: 2013-09-23, 15:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: mas0n »

rychu1717, dawałeś tak jak w instrukcji, 4 przód i 4 tył? Osobiście nie widzę sensu w ogóle dawać na przód czujników
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”