Nagrzewnice, farelki, słoneczka na gaz, piecyki itp..

Linkownia, ciekawostki, pogawędki nie tylko związane z Audi i nie tylko związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
Casian
Administrator
Administrator
Posty: 1220
Rejestracja: 2011-09-04, 21:29
Imię: Przemysław
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Świdnica
Płeć:

Nagrzewnice, farelki, słoneczka na gaz, piecyki itp..

Post autor: Casian »

Witam

Jako że posiadam garaż nie ogrzewany a chciałoby się czasem pogrzebać przy aucie, szukam jakiegoś źródła ciepła. Niestety nie znam sie na tych wszystkich urządzeniach, nie miałem z nimi nigdy styczności, oprócz tego grzejnika "słoneczko na gaz".
Zastanawiałem się nad takim urządzeniem:

https://allegro.pl/oferta/nagrzewnica-e ... 7011004952

Gdzie na youtube oglądałem że niby daje radę.
Warunki jakie musi spełnić urządzenie to: musi być małe gdyż miejsca w garażu jak na lekarstwo, urządzenie musi być przenośne, wymyśliłem sobie że mogę je przestawiać w miejsca gdzie akurat pracowałbym, w miarę ekonomiczne. Palnik z gazem jednak odpada gdyż pamiętam że strasznie śmierdziało przepalonym gazem a garaż mały więc nie chciałbym przebywać w tych oparach. Żadne piecyki na węgiel, olej opałowy itp. nie wchodzą w grę (brak komina, miejsca)

Z góry dzięki za podpowiedzi i sugestie, może ktoś ma styczność z tymi urządzeniami i doradzi w co brnąć.
Ostatnio zmieniony 2018-12-25, 08:55 przez Casian, łącznie zmieniany 1 raz.
Kół możesz mieć cztery ale cylindrów musi być pięć !!

perełka zlotu 2014 wg.butterbean
Auto zlotu Stegna 2018
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

Garaż pełny blaszak czy murowany z nieocieplonymi drzwiami ?
Realnie ta grzałeczka jest za słaba - wiem bo znajomy ma takie cos tylko stare polskie marki Farell - taki kwadraciak z wentylatorkiem pożyczam czasaem jak jeździmy na majówke do domków letniskowych - pokoik 20m2 od temp +5 do temp 15'c musi to grzać dobre kilka godzin - min. 4-5.
Do garazu lepsza bedzie butla 11kg spieta z nagrzewnicą min 15 kw - taki garaz powiedzmy o pow. 7m x 4m x 2.5m wys - moj kuzyn ma takie coś https://allegro.pl/oferta/nagrzewnica-g ... 7705355976 i powiem ci wystarczy że właczysz na 5-10 min i w garazu jest + 20 i realnie da sie oddychać i nie capi gazem. Kiedys za dzieciaka pracowałem na dużej hali była taka nagrzewnica tylko 3x wieksza i powiem ci nic nie było lepszego aby ogrzać szybko bardzo duża hale na której można było spokojnie pracować bez obaw że sie zatrujemy spaliną.
AEL INSIDE
Awatar użytkownika
Casian
Administrator
Administrator
Posty: 1220
Rejestracja: 2011-09-04, 21:29
Imię: Przemysław
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Świdnica
Płeć:

Post autor: Casian »

garaż murowany, drzwi styropianem ocieplone. poczytałem pooglądałem o tych nagrzewnicach i pytanie to tak mocno hałasuje?
Ostatnio zmieniony 2018-12-26, 07:32 przez Casian, łącznie zmieniany 1 raz.
Kół możesz mieć cztery ale cylindrów musi być pięć !!

perełka zlotu 2014 wg.butterbean
Auto zlotu Stegna 2018
Awatar użytkownika
LuzaQ
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 88
Rejestracja: 2017-01-02, 16:07
Imię: Paweł
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Biała Podlaska
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: LuzaQ »

szum od wiatraka jest pewnie spory mam cos podobnego tez z takim duzym wiatrakiem tylko 2kw

Ja bym byl za nagrzewnicą jednak i nie bedziesz narzekał na brak ciepla nawet w najwieksze mrozy. dodatkowo szybciej samochód rozmarza
Rym cym cym, z rury czarny dym.
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

Wiatrak jak wiatrak ale jest huk jak z przyciszonego palnika rakietowego :P
Ale tak po prawdzie to jedyna opcja jeżeli chodzi o moc - taki huk to można znieść bo za to mamy prawie natychmiast bdb komfort cieplny. Moim zdaniem do szybciego nagrzania garazu i okazjonalnej roboty przy aucie to urządzonko sie 10x lepiej sprawdzi niż elektryk.
Tu masz opinie 2osób
https://www.youtube.com/watch?v=Sapg94-LTs0
https://www.youtube.com/watch?v=KvzDRti-WeA
AEL INSIDE
Awatar użytkownika
Casian
Administrator
Administrator
Posty: 1220
Rejestracja: 2011-09-04, 21:29
Imię: Przemysław
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Świdnica
Płeć:

Post autor: Casian »

Oglądałem te filmiki. W sumie szum nie jest przeszkodą, cały czas nagrzewnica nie musi pracować. Ważne że nie będzie czuć gazu, bo miałem kiedyś promiennik i nie dało się wytrzymać za długo przy tym. Dzięki za podpowiedzi. :ok:
Kół możesz mieć cztery ale cylindrów musi być pięć !!

perełka zlotu 2014 wg.butterbean
Auto zlotu Stegna 2018
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

Jc ogladnij sobie inne filmiki - są wersje tych nagrzewnic z termostatem - ustawiasz jakąs tam temp - powiedzmy +15 i nagrzewnica działa dopóki nie nagrzeje do min. 16'C po czym przechodzi w stan wstrzymania i kiedy temp spadnie znowu poniżej 15 - włacza sie sama bo odtwiera sie elektrozawór oraz włacza iskrownik - taka opcja jest fajna ale droższa.

JC na pewno bedziesz czuć spaliną ale nie bedzie to to samo co utleniający sie gaz.
Jak coś kupisz pochwal sie. ;-) :ok:
AEL INSIDE
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”