[A6 C4] wskaźnik temperatury płynu

exteku13u
Adept
Adept
Posty: 2
Rejestracja: 2019-01-07, 20:15
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

[A6 C4] wskaźnik temperatury płynu

Post autor: exteku13u »

witam, szukałem lecz nie znalazłem, jeżeli temat jest proszę o link i zamknięcie tego :D
mam problem z wskaźnikiem temperatury , gdy temperatury były na plusie ładnie łapało mi 90, teraz przy przymrozkach temperatura dochodzi do 70 stopni i tak zostaje, czasami po zatrzymaniu samochodu np. w korku wskakuje na 90 i podczas jazdy znów spada do 70
również zauważyłem, ze po dosyć krótkiej jazdy (do 10km) po wyłączeniu silnika i włączeniu zapłonu zegary wskakują na 90 stopni,ukryte menu klimy pokazuje od 81-87 stopni
w czym leży problem, jak go naprawić, czy po prostu te zegary żyją własnym życiem i tak musi zostać? :mrgreen:
dzięki i pozdrawiam !
Surchon
Mechanik
Mechanik
Posty: 216
Rejestracja: 2017-05-15, 21:31
Imię: Michał
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.8E 174KM (AAH,AFC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Surchon »

Polecam mój temat, na razie problem jeszcze nie rozwiązany ze względu na chorobę. Ale niedługo wracam dłubać: LINK


EDIT: Podłącz sobie pod komputer i sprawdź jaką temperaturę Ci tam pokazuje.
Ostatnio zmieniony 2019-01-21, 14:27 przez Surchon, łącznie zmieniany 1 raz.
mateusz30
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 332
Rejestracja: 2012-09-09, 22:19
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: mateusz30 »

po mojemu termostat.
U mnie tak było że po mieście było 90st
a w trasie spadało do 50
A6 C4 AAH AVANT SPRZEDANE :wstyd:
S6 C4 AAN AVANT manual w końcu jest!!!!!!!!
S6 C4 AEC AVANT manual
A8 D3 4.2tdi
wszystko w QUATTRO
exteku13u
Adept
Adept
Posty: 2
Rejestracja: 2019-01-07, 20:15
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: exteku13u »

ale jeżeli wg Ciebie termostat, dlaczego po zgaszeniu i odpaleniu zegary wskazują już 90?
przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

Post autor: przemoprzem »

exteku13u pisze:witam, szukałem lecz nie znalazłem, jeżeli temat jest proszę o link i zamknięcie tego :D
mam problem z wskaźnikiem temperatury , gdy temperatury były na plusie ładnie łapało mi 90, teraz przy przymrozkach temperatura dochodzi do 70 stopni i tak zostaje, czasami po zatrzymaniu samochodu np. w korku wskakuje na 90 i podczas jazdy znów spada do 70
również zauważyłem, ze po dosyć krótkiej jazdy (do 10km) po wyłączeniu silnika i włączeniu zapłonu zegary wskakują na 90 stopni,ukryte menu klimy pokazuje od 81-87 stopni
w czym leży problem, jak go naprawić, czy po prostu te zegary żyją własnym życiem i tak musi zostać? :mrgreen:
dzięki i pozdrawiam !
Bo czujnik od temperatury klimatyzacji masz gdzieś koło chłodnicy? On jest tylko w 5 cylindrowych silnikach. A czujnik na zegary masz bliżej głowicy zapewne i tam jest po prostu ... cieplej.
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
ODPOWIEDZ

Wróć do „Deska rozdzielcza, nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie”