[A6 C4] Nie otwiera z pilota i z wewnątrz auta

Awatar użytkownika
grzywacz
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 53
Rejestracja: 2015-05-06, 09:56
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Jastrzębie-Zdrój

[A6 C4] Nie otwiera z pilota i z wewnątrz auta

Post autor: grzywacz »

Nagle przestał działać centralny zamek z pilota, nie zamyka ani nie otwiera drzwi. W wnętrzu na drzwiach kierowcy również przestało zamykać i otwierać, po naciśnięciu słychać jak coś tam pracuje nie wiem czy to pompka ale wydaje dźwięk około 30 sekund. Wcześniej wszystko działało. Baterie w pilocie nowe, luty w pilocie sprawdzone więc pilot daje dobre sygnały. Proszę doradźcie co i jak gdzie szukać usterki. Pilot uzbraja alarm i rozbraja po kliknięciu. Czy może ktoś się spotkał z takim problemem? Proszę o jakiekolwiek podpowiedzi. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.
grzywacz&brajan
Awatar użytkownika
LuzaQ
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 88
Rejestracja: 2017-01-02, 16:07
Imię: Paweł
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Biała Podlaska
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: LuzaQ »

Posprawdzaj połączenia gumowe / plastikowe uszczelki od centralnego

temat dosc powszechny w c4 sam to miałem z klapą od bagażnika wtedy typowe jest ze pomimo zamykania auta silniczek chodzi jakies 30 sekund
Rym cym cym, z rury czarny dym.
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

gumowy uszczelniacz przewodu powietrza przy zamku w klapie bakaznika sie uszkodził .
Odkreć maskowice klapy i posłuchać gdzie syczy.
AEL INSIDE
Awatar użytkownika
grzywacz
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 53
Rejestracja: 2015-05-06, 09:56
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: grzywacz »

ok sprawdzę jedno i drugie, choć klapę bagażnika zawsze musiałem zamykać i otwierać z kluczyka z pilota nigdy nie działało jedynie jak przekręciłem kluczem w klapie bagaż. to wtedy zamykało i otwierało całe auto. Na razie dzięki za podpowiedzi jak coś dam znać czy opanowałem
grzywacz&brajan
Awatar użytkownika
grzywacz
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 53
Rejestracja: 2015-05-06, 09:56
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: grzywacz »

Panowie sprawdzałem klapę od bagażnika, ta gumka jest ok nic nie syczy w klapie po klikaniu pilotem lub ręcznym zamykaniu auta zamkiem. Doszedłem do innego odkrycia że wyje spod tylnej kanapy. Obok akumulatora od strony tylnych prawych drzwi (str. pasażera) jest zamaskowane jakąś pianką wyciszającą urządzenie które wyje, lekko delikatnie drga nie wygląda to na kompresor lub pompkę (nie wiem co to jest?) idzie do tego wiązka kabli lecz nie idą wężyki z powietrzem (nie wyciągnąłem tego z braku czasu) zamek dalej się nie zamyka z pilota. Gdzie szukać? co to za urządzenie?
grzywacz&brajan
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

grzywacz, no tam jest właśnie kompresorek od zamykania centralnym drzwi. I jak cały czas brzęczy to musi gdzieś być nieszczrlność. Sprawdź w gumach drzwi i tylnej klapy czy czasem gdzieś się przewód nie złamał. Chyba że kompresor już nie pompuje tyle powietrza bo się zwyczajnie zużył
Awatar użytkownika
grzywacz
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 53
Rejestracja: 2015-05-06, 09:56
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: grzywacz »

Czy ma sens wyciągać ten kompresor i go sprawdzać? Wydaje mi się że pracuje dłużej niż zwykle. W bagażniku sprawdzałem i szukałem będę szukał dalej w drzwiach. Na razie dziękuję za podpowiedzi i jak komuś coś wpadnie do głowy Proszę piszcie Pozdrawiam.
grzywacz&brajan
Awatar użytkownika
grzywacz
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 53
Rejestracja: 2015-05-06, 09:56
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: grzywacz »

Wracam i odnawiam temat. Kompresor wymieniłem i plus taki że zamek zamyka się z klucza lecz niestety nie z pilota. Byłem u gościa od zamków co dostraja itp. i dalej nic. Lecz na kompresorze jest inna końcówka z nr. a w sumie z literką. Ja wcześniej miałem kompresor z takim nr: 8LO862257 a zakupiłem z takim samy nr. lecz na końcu jest jakaś litera (sory nie pamiętam jaka? zamontowałem i myślałem że będzie działać) Czy te litery na końcu mają znaczenie że może się z pilota nie otwierać zamek itp.? Ja w swoim audi miałem zamontowany taki nr. pompki 8LO862257 (bez litery) czy ktoś ma może taką pompkę na sprzedaż?
Proszę o jakieś wyjaśnienia, sory nie miałem czasu tym się zająć wcześniej.
I czy są może gdzieś dostępne te gumowe wężyki z tylnej klapy właśnie teraz syczy i z tylnego zamka a ta gumka widzę jakaś niespotykana.
Pozdrawiam wszystkich.
grzywacz&brajan
ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer”