[S6-4.2 AEC] USTERKI

Wszystko co tyczy się silników ośmiocylindrowych w układzie widlastym.
konradk1995
Adept
Adept
Posty: 2
Rejestracja: 2018-06-05, 22:04
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gdynia

[S6-4.2 AEC] USTERKI

Post autor: konradk1995 »

Witam, serdecznie. Jestem od niedawna posiadaczem 8-cylindrowego s6 z 1995r. z podtlenkiem LPG i mam kilka pytań, mianowicie czy jest ktoś godny polecenia z Trójmiasta i okolic co ogarnia te silniki? Mam kilka problemów, trochę na wariata kupiłem auto ale mimo wszystko jest ekstra, do sedna.. występuje problem z odpalaniem na zimnym silniku trzeba go długo kręcić wskazówka obrotomierza skacze minimalnie do góry i słychać jakby chciał odpalić a nie może po czym zaskakuje i pózniej na ciepłym silniku jest juz normalnie, na rozgrzanym silniku wydaje mi się że na jałowym biegu co jakiś czas odczuwalne są drgania, auto kupiłem z wykręconą wiskozą i wiatrakiem muszę ją zamontować, póki co po kilku przejazdzkach zauwazylem ze ubywa bardzo duzo plynu chlodzącego, pod korkiem oleju nie ma nic niepokojącego a w zbiorniczku wyrównawczym nie ma żadnej brei, na benzynie wydaję się dużo słabszy niż na benzynie, a jeśli chodzi o pracę silnika to trochę jakby słychać szum, jak postoi trochę na jałowym biegu to widać dym z tłumika koloru białego podczas jazdy to ustaje. Przepraszam za chaos w tym co napisałem i prosze o pomoc, trochę sercem a nie rozumem kupiłem auto i chcialbym je doprowadzić do normalnego stanu. Pozdrawiam.
AdiGassler
Adept
Adept
Posty: 13
Rejestracja: 2015-12-12, 22:21
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kielecki

Post autor: AdiGassler »

konradk1995 pisze:na benzynie wydaję się dużo słabszy niż na benzynie
wkradł się błąd.
Na LPG słaby czy na benzynie?
A6 C4 AAT (wtryski AEL 0.210, kat out, K16)
konradk1995
Adept
Adept
Posty: 2
Rejestracja: 2018-06-05, 22:04
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gdynia

Post autor: konradk1995 »

AdiGassler pisze:
konradk1995 pisze:na benzynie wydaję się dużo słabszy niż na benzynie
wkradł się błąd.
Na LPG słaby czy na benzynie?
Przepraszam najmocniej sprostowanie, Na LPG jest mocniejszy niz na benzynie
gruby
Mechanik
Mechanik
Posty: 107
Rejestracja: 2012-12-23, 20:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zielona Góra

Post autor: gruby »

Siema. Skoro ubywa Ci tak dużo płynu i dlugo krecisz żeby odpalić to sytuacja może być nie ciekawa. Jeżeli nie ma wycieku to podejrzewam, że przez noc płyn dostaje się na cylindry (przez uszkodzoną uszczelkę lub uszczelki) i stąd problem z odpaleniem mieszanki paliwowo-powietrzno-wodnej.
Kup zestaw do sprawdzania obecności co2 w ukladzie chlodzenia na allegro czy gdzieś w motoryzacyjnym i sprawdź. Od tego bym zaczął
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V8”