[S6-4.2 AEC] Stuknie przy odpalaniu aec

Wszystko co tyczy się silników ośmiocylindrowych w układzie widlastym.
loveaudi86
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 52
Rejestracja: 2017-09-18, 15:47
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: ustrzyki dolne

[S6-4.2 AEC] Stuknie przy odpalaniu aec

Post autor: loveaudi86 »

Witam. Panowie taka sprawa.. Temat juz byl ale dawno temu.. Mianowicie gdy odpalam po nocy auto to stuka cos przez chwile i przestaje jak sie nagrzeje... Lecz tu dochodzi jeszcze taka rzecz ze jak postoji to przy obrotach rozrusznikiem stuknie raz i silnik zaskakuje po sekundzie.. Czego o to objawy tak konkretnie i na pewno? Z gory dzieki..
loveaudi86
loveaudi86
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 52
Rejestracja: 2017-09-18, 15:47
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: ustrzyki dolne

Post autor: loveaudi86 »

Nikt nie wie?
loveaudi86
gruby
Mechanik
Mechanik
Posty: 107
Rejestracja: 2012-12-23, 20:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zielona Góra

Post autor: gruby »

Skoro klepie po odpaleniu to stawiam na górę silnika (głowice dostają olej na koncu). Pod kolektorem ssacym jest pokrywa pod którą znajdują się dwa zawory zwrotne na lewą i prawą głowice. Mogą być uwalone lub się przycinaja.
loveaudi86
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 52
Rejestracja: 2017-09-18, 15:47
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: ustrzyki dolne

Post autor: loveaudi86 »

Dzięki kolego.. Sprawa na dzis wyglada tak.. To klepanie 2-3 min to tak jak by z grodzi gdzies przy łączeniu motoru i przekładni ale moze tak sie niesie.. Napewno sprawdze te zawory.. Mam lpg ale ostatnio jezdze na pb i na nim tylko i to walniecie przy rozruchu ustąpiło moglo to miec wplyw dodam ze ogólnie mi swiruje na lpg potrafi zgasnac a czasem to wogoke palu jak chce na ktorym chce garze..
loveaudi86
gruby
Mechanik
Mechanik
Posty: 107
Rejestracja: 2012-12-23, 20:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zielona Góra

Post autor: gruby »

Kurcze to może masz spalanie stukowe. Wtryski lub wtrysk leje na poczatku. Z gazem to najlepiej do jakiegoś gaz-majstra 😋
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V8”