[Q-MAN.] Ciężko chodzi sprzęgło. Pomocy!!!

Wszystkie sprawy związane z przekładniami, dyframi i skrzyniami biegów.
jacek9702
Adept
Adept
Posty: 6
Rejestracja: 2016-11-27, 18:42
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Sieraków

[Q-MAN.] Ciężko chodzi sprzęgło. Pomocy!!!

Post autor: jacek9702 »

Witam Panowie. Pacjent to S6 C4 4.2 (AEC) quattro. Problem mam od czasu jak tylko kupiłem to auto czyli od ok. 15tys. km mianowicie bardzo ciężko chodzi sprzęgło. Jazda w korku powoduje że niedługo będę miał lewą nogę jak Pudzian. W czasie mojej eksploatacji tego auta zajechałem trzy wysprzęgliki (sachs, trw i jakiś tam najtańszy zamiennik, odziwo najtańszy wytrzymał najdłużej) jestem też już po wymianie pompki sprzęgła a nowa i tak już się kończy bo pedał zaczyna mi wpadać co kilka depnięć. Sprzęgło wymieniał poprzedni właściciel na sachsa, ja przy trzeciej wymianie wysprzęglika wywaliłem skrzynię żeby sprawdzić to sprzęgło, poszło do fachowca od sprzęgieł który pomierzył tarczę i docisk, miało wymiary jak nowe, zmierzył też siłę z jaką działa docisk wszystko było ok. Dodam tylko że skrzynia jest od 2,5tdi nie znam dokładnego oznaczenia. Brak jakiegokolwiek zgrzytania, tarcia czy wibracji, biegi 1 i 2 wchodzą z delikatnym oporem. Jakieś pomysły?
loveaudi86
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 52
Rejestracja: 2017-09-18, 15:47
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: ustrzyki dolne

Post autor: loveaudi86 »

Witam.. Nie wiem z czym to jest związane ale tez mam skrzynie w aec z 2.5 i ciezko chodzi sprzeglo nie tak jak ty to opisujesz ale ciezej jak przy oryginalnej skrzyni.. Chlopaki z łukowa napewno by wiedzieli.. Próbuj tam o info..
loveaudi86
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładnie i skrzynie biegów”