[100-2.8 AAH] Wywaliło płyn chłodniczy, gdzie szukać przyczy

Wszystko co tyczy się silników sześciocylindrowych w układzie widlastym.
Awatar użytkownika
MARO
Mechanik
Mechanik
Posty: 119
Rejestracja: 2016-03-30, 21:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wałcz
Podziękował: 1 raz

[100-2.8 AAH] Wywaliło płyn chłodniczy, gdzie szukać przyczy

Post autor: MARO »

Witam
Ostatnio wracałem do domu (+-250km do zrobienia) zrobiłem zaledwie 48 i auto wywaliło płyn chłodniczy, ale po kolei.
48 km to długość obwodnicy aż do A1. Mniej więcej od 30-stego km zauważyłem, że gdy dodam gazu dymi bardziej na biało niż normalnie. Obserwowałem to od do bramek. Gdy dojechałem żeby pobrać bilet (bieg jałowy, wolne obory itp) puścił chmurę biała jak ściana, zaczął się lekko dławić gdy ruszyłem, więc od razu złapałem pobocze. Wysiadlem z rury leciało białego dymu w opór, z pod maski też. Co się okazało wywaliło płyn przez zakręcony korek (wszystkie węże dobre).
Na 80% to uszczelka poszła ( jak dla mnie) ale czy na pewno :kwasny: I. A jeżeli tak to czy opłaca się robic ją czy kupić nowy silnik. Mój staruszek miał dwa lata temu robione uszczelka bo brał olej. Więc co lepsze :|

A i cignelem auto na lawecie do domu żeby jakoś dojechać i nie zrobić mu większej krzywdy
Ostatnio zmieniony 2018-04-08, 10:59 przez MARO, łącznie zmieniany 1 raz.
przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

Post autor: przemoprzem »

Jak masz głowicę po remoncie to bym poszedł na żywioł - głowica do góry, planowanie za 50 zł, nowa uszczelka i po robocie. Wyjdzie cię to nie kosmiczne pieniądze. A olej brała dalej? Bo znaleźć silnik do 100tki w przyzwoitym stanie i nie biorący oleju dołem to nie będzie łatwo.
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
Awatar użytkownika
MARO
Mechanik
Mechanik
Posty: 119
Rejestracja: 2016-03-30, 21:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wałcz
Podziękował: 1 raz

Post autor: MARO »

Zależy raz brała a raz nie, ale ogólnie stan oleju prawie się nie zmienia. Przed remontem wciągala jak głupia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”