[A6 C4] Brak oświetlenia wewnętrznego - słaba masa

marcinz89
Adept
Adept
Posty: 17
Rejestracja: 2011-07-01, 20:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Racibórz

[A6 C4] Brak oświetlenia wewnętrznego - słaba masa

Post autor: marcinz89 »

Witam,

szperałem na necie i wiem, że ten problem się często pojawia ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.
Otóż od wiosny mam problem z oświetleniem w aucie. Po otwarciu drzwi nie zaświeca się lampka wewnątrz kabiny. Jak zapale lampkę manualnie to działa. Wiem że lampka się zapala przez odcięcie masy i podejrzewam, że własnie w masie leży problem. Przeczyściłem wszystkie 4 styczniki przy drzwiach a i tak to nie pomogło. Gdy zmierzę miernikiem napięcie przy lampce w kabinie pomiędzy + a masą (tą od otwartych drzwi) to napięcie waha się w granicach 1-2V. Natomiast kiedy przyłożę miernik do masy samochodu to napięcie wynosi ponad 12V.
Dlatego domyślam się że problem jest z masą.
Dodam do tego, że raz na jakiś czas oświetlenie działa prawidłowo, ale podziała 1-2 dni i znowu nie działa. Do tego domykanie szyb które zawsze działało teraz nie działa.

Czy wiecie w czym może leżeć problem?
Myślę że to może być ten moduł komfortu - przekaźnik 329, tylko czy on coś ma do oświetlenia wewnętrznego?
Awatar użytkownika
burdzio89
Mechanik
Mechanik
Posty: 194
Rejestracja: 2014-01-02, 19:51
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 1.8E 125KM (ADR)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Wodzisław Śląski
Płeć:

Post autor: burdzio89 »

Witam w naszej okolicy ciężko o dobrego elektryka, jedyny jakiego mogę polecić to piotrple
lecz on swój warsztat ma pod Żywcem. Mogę go śmiało polecić byłem wszelkie naprawy robi na miejscu. Nigdy nie byłem u takiego Magika
Tu masz tel. 888 223 173
Powołaj się na forum c4 to również użytkownik a6c4
aquamuza
Adept
Adept
Posty: 5
Rejestracja: 2018-05-27, 20:51
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wołów

Post autor: aquamuza »

Witam. Przepraszam, że tak odkopuję ale mam taki sam problem. Czy ktoś znalazł rozwiązanie ?
115km 2.5tdi w trakcie reanimacji
Awatar użytkownika
hamish
Mechanik
Mechanik
Posty: 105
Rejestracja: 2017-09-08, 08:21
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: hamish »

Oświetleniem wewnętrznym steruje pompka centralnego zamka, tak samo domykaniem szyb. Tutaj szukałbym problemu.
Moje C4, które powoli ratuję po chorych umysłowo "mechanikach" :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”