do usunięcia nieaktualne

Awatar użytkownika
krzych79
Adept
Adept
Posty: 35
Rejestracja: 2013-05-26, 18:59
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Częstochowa

do usunięcia nieaktualne

Post autor: krzych79 »

Witam,
Szukam C4 najlepiej w automacie dla ojca i wpadł mi w oko Avant z Bolesławca.
Może ktoś z Was zna ten egzemplarz? Ktoś był już oglądać? (właściciel twierdzi, że było oglądać już bardzo dużo osób)
Jest już 3-ci raz wystawiona, pierwszy raz w listopadzie, potem w styczniu i teraz w lutym, za każdym razem w tej samej cenie 10200zł.

link do ogłoszenia https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-audi-a6-c4-2-5-tdi-piekny-stan-oryginal-sprawdz-CID5-IDi0p6x.html#a5f3fac03b

Dzwoniłem do właściciela i mam bardzo mieszane uczucia co do stanu auta.
Oto czego się dowiedziałem:
- właściciel posiada auto od niespełna roku
- jeździ na tirach i auto cały czas stoi, jest „przepalane” co 2 tygodnie lub co miesiąc żeby cokolwiek jeździło. Przyznał, że w rok zrobił nie więcej jak 3-4tys km.
- wcześniej przez 5 lat autem jeździł jego niby znajomy w podobny sposób.
- nie wie kiedy był zmieniany rozrząd, nie ma żadnych papierów, mówi, że można już zmienić.
- nie wie kiedy był zmieniany olej w silniku i na jaki.
- nie wie kiedy (i czy w ogóle) był zmieniany olej w skrzyni.
- co do skrzyni, podobno było już sporo oglądających i sprawdzali, że jest OK (dla właściciela jest w super stanie bo „po zdjęciu nogi z hamulca już rusza”…)
- nie ma pojęcia o przeszłości wypadkowej auta, on nic nie robił, nie malował, byli ludzie z czujnikami „coś tam sprawdzali” ale on nic nie wie, on się nie zna, nic nie zagwarantuje.
- opony zimowe łyse w stanie „na śmietnik” (nawet ich nie zakładał bo wstyd)
- w aucie nie dokonywał żadnych poważnych napraw, bo mało jeździł.
- twierdzi, że auto jak każde w tym wieku ma jakieś mankamenty i „pierdoły” do zrobienia, ale na pytanie jakie dokładnie – nie pamięta.
- Klimy nie serwisował, ponoć działa.
- słaby hamulec, raz twardy raz miękki, problem z pompą vacum lub z przewodami.
- kontrolka klocków się świeci, klocki do wymiany, tarcze w średnim stanie, też niedługo do wymiany.
- podświetlanie licznika raz działa raz nie.
- problem z panelem klimatronika, np. nie działa nawiew na przód.
- ręczny trzyma tylko na jedno koło.
- pilot centralnego zamka nie zawsze działa.

Cytat z aukcji: „Auto bez najmniejszego wkładu własnego wszystko sprawne w 100%” :mrgreen:

Nie chcę skreślać auta po niepoważnym właścicielu, ale mam tam 350km w jedną stronę więc nie chcę jechać na darmo. Gdyby ktoś miał bliżej niż ja i mógłby podjechać obejrzeć to bardzo proszę o wiadomość, dogadamy się.

Za wszystkie rady i sugestie będę bardzo wdzięczny.
Ostatnio zmieniony 2018-07-11, 11:45 przez krzych79, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kornikbp
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 784
Rejestracja: 2011-07-10, 17:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: kornikbp »

Mnie by sam opis odrzucił :) tyle wykrzykników, ochów i achów :)
krzych79 pisze: kontrolka klocków się świeci
standard - przełamane przewody - do ogarnięcia
krzych79 pisze: podświetlanie licznika raz działa raz nie.
prawdopodobnie ściemniacz do wymiany
krzych79 pisze:problem z panelem klimatronika, np. nie działa nawiew na przód.
zimne luty lub co bardziej prawdopodobne silniczki klap stoją - też do ogarnięcia - częsta usterka c4
A6 C4 2,8 AFC Quattro Manual USA
A6 C4 2,5 AEL Quattro Nogaro Blue
A6 C4 2,5 AEL Silver Wolf Car Hi-fi demo-car
V8 D11 3,6PT Quattro Automatic
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

Daj sobie spokój z takim autem po januszu który nic nie inwestowal oprócz dolewania paliwa do balu
Ostatnio zmieniony 2018-02-09, 14:23 przez Dodek, łącznie zmieniany 1 raz.
AEL INSIDE
Awatar użytkownika
krzych79
Adept
Adept
Posty: 35
Rejestracja: 2013-05-26, 18:59
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Częstochowa

Post autor: krzych79 »

Dodek, wiadomo, że auto nie jest warte 10k, a nawet 7 czy 8, ale za 4-5tys można takie nabyć i na spokojnie sobie wszystko ogarnąć. Szczególnie że w automatach nie ma za dużego wyboru.

Już miałem kilka takich sytuacji, że jechałem oglądać C4 wystawione za ok 10-15k i po oględzinach okazało się, że auta są warte max 6-7 tys, a w wysoka cena to myślenie życzeniowe właścicieli - bo to C4 :mrgreen: Potem widzę taki sztuki przez wiele miesięcy na aukcjach z coraz to niższą ceną. Zresztą ostatnio oglądałem sztukę za 10k i na koniec właściciel chciał mi ją wcisnąć za chociaż 6.5.. odpuściłem.

Dlatego zapytałem o ten egzemplarz w Bolesławcu, bo stoi już bardzo długo, dużo rzeczy do ogarnięcia więc na bank się nie sprzeda w tej cenie, ale oszacować realną wartość można dopiero na miejscu...
Awatar użytkownika
Rico77
Mechanik
Mechanik
Posty: 116
Rejestracja: 2015-05-03, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Rico77 »

Jeżeli faktycznie jest kierowcą, to faktycznie mógł nie mieć potrzeby ogarniania czegokolwiek z tej listy. Sam byłem kierowcą ciężarówki i borykając się z różnymi bolączkami C4 nie raz zastanawiałem się, czy daną rzecz zrobić w tym miesiącu, w kolejnym, czy za 2-3 miesiące.

Kierowcy ciężarówek przy tak małych przebiegach osobówkami jeżdżą w systemie 3 tyg. w trasie i 1 tydzień w domu, czyli 3/1 lub w systemie 4/1, 4/2. Mając tylko tydzień na prawdę zastanawiasz się, czy jest sens zajmować się tym i tracić na to czas, zamiast poświęcić go rodzinie. Dodatkowo jeżeli nie miał daleko do bazy na której zmieniał auta, to tym bardziej nie potrzebował stanu idealnego na takie dojazdy.

Nie przekreślaj tego auta, bo na tej liście masz albo eksploatację, albo zwykłe bolączki modelu, które są do ogarnięcia. Auto trzeba zobaczyć w realu, miej nadzieję, że trafi się ktoś, kto mieszka obok. Nie mniej jednak cena zdecydowanie za wysoka i powinna zejść w dół. Za wysoka z uwagi na to, że sam będziesz musiał poświęcić temu autu dużo czasu, ale i na to, że właściciel praktycznie "nic nie wie" o technicznej stronie auta, więc może "nie wiedzieć" jeszcze więcej.
void
Mechanik
Mechanik
Posty: 138
Rejestracja: 2012-10-31, 15:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Pomorskie

Post autor: void »

Jeżeli automat z AELem to może sprawdź to http://allegro.pl/audi-a6-avant-2-5-tdi ... l#imglayer na starcie niższa cena w porównaniu do tego egzemplarza z DBL i wypas lepszy.
Rafał_93
Mechanik
Mechanik
Posty: 196
Rejestracja: 2016-01-11, 09:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Toruń

Post autor: Rafał_93 »

krzych79, jeśli szukasz auta z automatem i 2.5 pod maską napisz pw. Moje auto nie jest lalą ale uważam że cena jest adekwatna do stanu i wyposażenia. Mogę na prawdę długo ci pisać co jest do zrobienia i co było robione.
Audi A6 C4 2.5 TDI AAT Automat
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kupujemy Audi A6 C4”