[A6 C4] Automatyczne ryglowanie po zapłonie

glockDS
Adept
Adept
Posty: 34
Rejestracja: 2017-01-26, 14:13
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: wwl

[A6 C4] Automatyczne ryglowanie po zapłonie

Post autor: glockDS »

Witam, od kilku dni zauważyłem dziwną przypadłość w aucie, której wcześniej nie było. Mianowicie, gdy przekręcam na zapłon po 5 sekundach wszystkie drzwi się ryglują, natomiast po zgaszeniu zapłonu/silnika automatycznie się otwierają. Czy została aktywowana jakaś funkcja centralnego czy raczej coś daje objawy zdychania ?
mateusz30
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 332
Rejestracja: 2012-09-09, 22:19
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: mateusz30 »

Miałem i mam tych audi trochę i tego jeszcze nie widzialem.
A6 C4 AAH AVANT SPRZEDANE :wstyd:
S6 C4 AAN AVANT manual w końcu jest!!!!!!!!
S6 C4 AEC AVANT manual
A8 D3 4.2tdi
wszystko w QUATTRO
Awatar użytkownika
LuzaQ
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 88
Rejestracja: 2017-01-02, 16:07
Imię: Paweł
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Biała Podlaska
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: LuzaQ »

glockDS pisze:Witam, od kilku dni zauważyłem dziwną przypadłość w aucie, której wcześniej nie było. Mianowicie, gdy przekręcam na zapłon po 5 sekundach wszystkie drzwi się ryglują, natomiast po zgaszeniu zapłonu/silnika automatycznie się otwierają. Czy została aktywowana jakaś funkcja centralnego czy raczej coś daje objawy zdychania ?
A masz może zamontowany jakiś alarm ? czasami komputery wpiete w instalacje od tego typu ustrojstw mają takie opcje do ustawienia jak opisujesz.
Rym cym cym, z rury czarny dym.
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

Miałem takie coś jak kupiłem auto - był to tzw. antynapad uruchamiany przez zew. sterownik alarmu (mi to zamontowali przy sterowniku centralnego (pod kanapa)
W sumie byłem z tego zadowolony dopóki sie nie padło widowiskowo blokując auto na amen ( z odciną zapłonu)
AEL INSIDE
glockDS
Adept
Adept
Posty: 34
Rejestracja: 2017-01-26, 14:13
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: wwl

Post autor: glockDS »

centralny i alarm raczej fabryczne nigdy nic nie było dokładane, dodatkowo inaczej zachowuje się oświetlenie wewnętrzne - podświetlenie automatyczne włączało się po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki, teraz włącza się już w momencie wyłączenia zapłonu mimo, iż kluczyk nadal jest w stacyjce. Kostkę stacyjki wymieniłem na nową, ale bez zmian.
Ostatnio zmieniony 2018-01-21, 21:30 przez glockDS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kasiarka
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 476
Rejestracja: 2011-06-20, 21:31
Imię: Radek
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1992
Silnik: 2.6E 150KM (ABC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olecko
Płeć:

Post autor: kasiarka »

Na pewno masz jakiś moduł dołożony do ryglowania drzwi. Kolega w a4 b5 też miał dołożony a nie miał żadnego alarmu dokładanego. nawet pilota przy kluczyku. Dobrze pogrzeb w aucie a coś znajdziesz. Najprędzej pod kanapą albo w nogach kierowcy pod kokpitem. A może masz jakiś przełącznik w schowku pod kierownicą. Może wystarczy przełączyć żeby nie ryglowało.

PS u ojczulka w aucie właśnie pod kierownicą jest przełącznik który aktywuje automatyczne zamykanie drzwi po ok minucie od wyłączenia zapłonu. też fajny bajer, ale szkoda że nawet zamknie się auto jak kluczyki zostaną w stacyjce :kwasny:

Jest:
100 c4 2.6 Quattro
100 c3 2.5Tdi szczupak
Lancia Thesis 2.0TB Emblema

Było:
Byłe A6 C4 2.6 ośka

glockDS
Adept
Adept
Posty: 34
Rejestracja: 2017-01-26, 14:13
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: wwl

Post autor: glockDS »

A czy problem może być w kostce stacyjki ? Zauważyłem, że po jej wymianie radio nie wyłącza się po wyciągnięciu kluczyka tylko trzeba robić to ręcznie.
Awatar użytkownika
waldemaister
Adept
Adept
Posty: 34
Rejestracja: 2017-07-01, 23:15
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Iława

Post autor: waldemaister »

U mnie podobnie robił alarm.A właczyłem ta funcje jak nacisnałem przycisk zamykania przy właczonym zapłonie i pozniej juz stale zamykał po uruchomieniu i otwierał po wyłaczeniu.Wyłaczyc podobnie tylko przycisk wyłaczenia alarmu przy właczonym zapłonie.Ale to napewno nie dotyczy wszystkich alarmów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer”