[Q] Sprężyny S6 C4 4.2 V8 AVANT

Awatar użytkownika
NYGA
Adept
Adept
Posty: 49
Rejestracja: 2015-08-18, 02:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bydgoszcz

[Q] Sprężyny S6 C4 4.2 V8 AVANT

Post autor: NYGA »

Jako że przez długi czas walczyłem z tematem dopasowania odpowiednich sprężyn do mojej S6 4.2 manual na full"u.
Może zacznę od początku jak zakupiłem auto...było na ori sporcie -20 o oznaczeniu 1BE, stało fajnie równo dopóki, dopóty nie dostało max butli LPG w koło oraz suba 40kg do kufra.Przód wyżej od tyłu o 2 centy...wyglądał niesymetrycznie i mało sympatycznie...
Potem był zajebisty setup jak dobrze pamiętam marki K.A.W. na którym jezdziło się przefajnie i auto prezentowało się zacnie(będzie do sprzedania)...ale...przyszedł taki czas że zakupiłem przyczepę kempingową z którą trochę podróżujemy po "świecie" i musiałem znów targać budę w górę...wyżej niż 1BE.
Sprężyny do quattro...hmmm...na forum wyczytałem że ciężko dostać - to nie prawda...no chyba że szukamy w dobrym stanie tak jak ja...to inna bajka:)
Jako że moje auto uchowało się przez 20 lat we włoskim klimacie to moje stare 1BE wyglądały jak funkiel nówki z taśmy a towar który zaproponował mi dziś nasz rynek części używanych...szkoda gadać...sprężyny wyglądały jak dwadzieścia lat trzymane w solance.
Postanowiłem zakupić nówki w reichu, jako że mam tam dość obrotną kuzynkę wywalczyła mi fajny rabat i sprężyny wyszły 500 Euro kpl.
Normalna cena:
340 Euro przód
334 Euro tył
Zmierzam już powoli do celu...springi które zamontowałem to:
1 x zielony, 1 x żółty - przód
2 x pomarańczowy, 1 x srebrny - tył
Auto stoi zajebiście równo pomimo gazu, od osi koła do rantu błotnika 38,5cm z przodu i z tyłu, zbiornik gazu pełny oraz pół baku paliwa.Póki się nie przejechałem to sobię myślę że na takim setupie na pierwszym łuku będzie zderzenie z rzeczywistością, ale się zdziwiłem bo auto jest sztywne i zajebiście stabilne...czary...???
Napisałem te wypociny aby komuś kiedyś w przyszłości oszczędzić czasu, kasy, roboty i nerwów...
Jakby każdy podał jakieś podstwowe dane tech. pojazdu, podał kolory kropek oraz długość od osi koła do rantu błotnika życie było by prostsze...proponuje założyć taki temat...ale z drugiej strony patrząc to o jakich kropkach ja k...a piszę jak większość ich już od dawna nie ma:)
Pozdrawiam serdecznie...
Ostatnio zmieniony 2017-11-27, 16:21 przez NYGA, łącznie zmieniany 1 raz.
Audi S6 C4 Avant 4.2 V8 AEC manual - jest
Audi A6 C4 Sedan 2.6 V6 ABC manual - jest
Audi 80 B4 Cabrio 2.8 V6 AAH manual - jest
ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”