[FWD] Zapieczone prowadnice w jarzmach tył

ruch1997
Adept
Adept
Posty: 40
Rejestracja: 2014-01-22, 14:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Siemianowice Śląskie

[FWD] Zapieczone prowadnice w jarzmach tył

Post autor: ruch1997 »

Witam. Wymieniałem dzisiaj tarcze+ klocki tył i mam zapieczone prowadnice w jarzmach, macie jakieś sposoby na to? Młot nie pomaga, czy najlepiej kupić sprawne jarzma, jeśli kupować już jarzma to czy nie lepiej z c5?
q_dancer1
Mechanik
Mechanik
Posty: 126
Rejestracja: 2016-01-24, 18:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: opolskie

Post autor: q_dancer1 »

Jak młot nie pomaga to wykręcić jarzmo, wrzucić na kilka dni do jakiegoś odrdzewiacza i powinno puścić.

Nic Ci nie da wrzucenie jarzm z C5. Zapieczone do tego stopnia prowadniczki to tylko i wyłącznie efekt niedbalstwa/niedopatrzenia przy serwisowaniu auta w poprzednich latach.
Ostatnio zmieniony 2017-11-08, 17:10 przez q_dancer1, łącznie zmieniany 1 raz.
ruch1997
Adept
Adept
Posty: 40
Rejestracja: 2014-01-22, 14:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Siemianowice Śląskie

Post autor: ruch1997 »

q_dancer1, no za mojej kadencji tył nie był zmieniany. Kilka dni to trochę dużo, bo samochód potrzebuje na co dzień
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

ruch1997, zainwestuj w 2 rzeczy- taki palnik http://allegro.pl/palnik-gazowy-kartusz ... 01024.html - pogrzej konkretnie i powinno puscić bo rdza sie wykruszy.
Ew zainwestuje stówe w taki klucz udarowy - ostatnio w drodze kupna nabyłem identyczny - odrecanie sruby od koła to 0.5 sekundy. Nawet probowałem odkrecić na próbe srube przegubu - sruba dokrecona momentem 200 niuta a idzie jak po maśle - bo klucz ma konkretnego kopa za smieszne pieniądze.
https://www.jula.pl/catalog/motoryzacja ... lsrc=aw.ds
AEL INSIDE
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ hamulcowy”