[ALL ] Odpalanie auta z pilota

Modyfikacje, pomysły i jak sama nazwa wskazuje rezania, rezania i jeszcze raz rezania
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

Ps nie obraź sie za ostre słowa - ale to wieśniacki patent i troche dziadowanie...
Lepiej poczekać z miesiąć /dwa odłozyć pare stów zakupić oryginalne webasto załozyć i mieć coś "na lata" , webasto to piekna sprawa - w benie wystarczy ustawić na dosłownie kilka minut i ukł chlodzenia bardzo szybko sie nagrzewa, w webastach na rope trwa to co by nie mówić lekko dłuzej- dobre jest to bo ustawisz zawsze co rano 10 min przed wyjazdem do roboty timer i zawsze timer sie też wyłaczy jak zaśpisz. Kolega miał webasto w e46 - w całomiesiecznym rozrachunku jazdy auto spalało mu 5% wiecej paliwa
A tak coś ci sie zrypie z tym chinskim sterownikiem lub pilotem - niech zamoknie albo coś auto sie otworzy , potem samo uruchomi a ktoś sobie nim odjejdzie ...
AEL INSIDE
mateusz30
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 332
Rejestracja: 2012-09-09, 22:19
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: mateusz30 »

Po części masz rację.
Miałem nawet oryginalne webasto.
Za montaż chcieli 1800zl i 0% gwarancji że zadziała.
Sprzedałem całość z wiązka za 400zl.
Leżało w garażu 2 lata.
Nikt nie chciał się bawić w montaż starego webasta.
Myślałem nad założeniem nowego ale koszt to ok 5tys
Sporo.
Dlatego pomysł na nagrzanie auta odpalajac z pilota.
A6 C4 AAH AVANT SPRZEDANE :wstyd:
S6 C4 AAN AVANT manual w końcu jest!!!!!!!!
S6 C4 AEC AVANT manual
A8 D3 4.2tdi
wszystko w QUATTRO
kwazik
Mechanik
Mechanik
Posty: 187
Rejestracja: 2013-08-27, 21:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Post autor: kwazik »

Na dziwny warsztat trafiłeś.
Do C4 idzie webasto analogowe - odpalasz podając prąd i paliwo - na samym stole diagnostycznym powinno być podłączone i sprawdzone czy działa. Nie jest to jakaś technologia kosmiczna - trochę bardziej opakowana elektroniką kuchenka turystyczna ;)
Montaż za 1800 to dużo za dużo, chyba, że miałeś samo webasto + wiązka bez rurek, zegara, pompki itd. to wtedy cena OK.
Mnie wyszło chyba 3,5k zł z montażem. Zakładałem kilkuletnią używkę z gwarancją rozruchową. Na alledrogo kupiłem cały zestaw. Zakład musiał tylko dodać kroćce do układu chłodzenia.
Roboty jest na około 1 dzień bo trzeba dostać się do podłużnicy (tam montujesz piec), podłączyć elektrykę oraz wsadzić przewód paliwowy w bak.

W zdalne odpalanie bym nie szedł - kradzież to sprawa drugorzędna, bardziej bym się bał, że auto zostawione na biegu, bez ręcznego ruszy i kogoś rozjedzie.
Życie potrafi pisać takie scenariusze, że głowa mała. A w zabieganiu różnie rzeczy się zdarzają... (vide przypadek z przed 2-3 lat ojca co myślał, że odwiózł dziecko do przedszkola a zostawił w aucie i zmarło...).

Lepiej dozbieraj i zrób jak Bóg przykazał i załóż ogrzewanie postojowe (elektryczne lub paliwowe).
Pzdr
kwazik
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rezanie”