[A6 C4] Audi Delta Bose - parę problemów

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radiootwarzacze, nawigacje GPS, radia CB.
Awatar użytkownika
hamish
Mechanik
Mechanik
Posty: 105
Rejestracja: 2017-09-08, 08:21
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

[A6 C4] Audi Delta Bose - parę problemów

Post autor: hamish »

Cześć wszystkim, mam parę problemów z systemem audio w moim nowym nabytku, otoz:

1. Wylany wyświetlacz w radiu Delta, plamka średnicy około 8mm, da radę coś z tym zrobić np wymieniając wyświetlacz? Opłaca się taka zabawa czy lepiej szukać drugiego radia?

2. Potencjometr regulacji głośności często reguluje głośność skokowo, czasem jest dobrze a czasem tylko go dotknę i aż uszy bolą, pytanie takie same jak w punkcie 1. co z tym zrobić i czy się opłaca? A może ktoś z forum zajmuje się jakimś serwisem czy regeneracją tych radii?

3. Radio bardzo słabo albo wcale nie odbiera stacji radiowych, a jeżeli już złapie jakąś lokalną to cicho piszczy wysoką częstotliwością, niby niegłośno ale radia przez to nie da się słuchać. Szukać przyczyny we wzmacniaczu antenowym, przewodzie czy może w samym radiu?

4. Zmieniarka bardzo słabo czyta płyty, potrzebuje około 10 minut żeby w ogóle zaczęło coś grać, z kolei im więcej piosenek odtworzy z płyty tym bardziej trzeszczy aż w końcu około 5 - 6 piosenki przestaje grać całkowicie i trzeba puszczać płytę od początku. Czy samo wyczyszczenie lasera pomoże, czy potrzebna będzie raczej jego wymiana?

5. Nie mam kodu do radia. Z tego co wyczytałem w googlach nie idzie go rozkodować z numeru seryjnego i trzeba rozbierać radio, no i tutaj chciałbym powtórzyć pytanie z punktu 2. czy ktoś zajmuje się serwisem i byłby w stanie odczytać ten kod?

Jak na razie to chyba tyle, jest to tylko ułamek z wszystkich zagwozdek ale resztę będę powoli opisywał w odpowiednich do tego działach. Z góry dzięki za zainteresowanie tematem i pozdrawiam wszystkich :-)
Ostatnio zmieniony 2017-09-12, 12:24 przez hamish, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

Zbyt dużo usterek.szukaj drugiego radia
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
hamish
Mechanik
Mechanik
Posty: 105
Rejestracja: 2017-09-08, 08:21
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: hamish »

Drugie radio już zamówione, w miedzy czasie okazało się, że to aktualne nie blokuje się po odpieciu zasilania.

Pytanie z innej beczki, czy to poniżej to nie jest czasem przewód antenowy? Zwisa sobie w prawej wnęce w bagażniku.

Obrazek
Awatar użytkownika
kasiarka
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 476
Rejestracja: 2011-06-20, 21:31
Imię: Radek
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1992
Silnik: 2.6E 150KM (ABC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olecko
Płeć:

Post autor: kasiarka »

hamish pisze:czy to poniżej to nie jest czasem przewód antenowy? Zwisa sobie w prawej wnęce w bagażniku.

Tak to jest przewód antenowy jeszcze z kawałkiem anteny. Tylko że w tym roczniku z tego co kojarzę to antena powinna być na tylnej szybie wbudowana. Ale wtedy na szybie są 2 pionowe paski tak samo wyglądające jak paski od ogrzewania szyby.

Jest:
100 c4 2.6 Quattro
100 c3 2.5Tdi szczupak
Lancia Thesis 2.0TB Emblema

Było:
Byłe A6 C4 2.6 ośka

Awatar użytkownika
hamish
Mechanik
Mechanik
Posty: 105
Rejestracja: 2017-09-08, 08:21
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: hamish »

Na szybie rzeczywiście są dwa pionowe paski, dodatkowo 3 paski od samej góry nie są połączone z resztą pasków, wiec antena powinna być w szybie.

Nowe radio założone, jedyny problem jaki został to odbieranie stacji radiowych, stację z mojego miasta odbiera bardzo dobrze, ale o jakichś RMFach czy innych zetach mogę zapomnieć.
edd
Adept
Adept
Posty: 34
Rejestracja: 2013-04-07, 11:29
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: gdańsk

Post autor: edd »

Podepne się pod pytanie to samo radio w nadwoziu Avant i też radio gra słabo antena zmieniona kabel też wzmacniacz też radio również na inną deltę i dalej kiszka ma ktoś jakiś sprawdzony patent na to ?
Awatar użytkownika
trooky
Administrator
Administrator
Posty: 1074
Rejestracja: 2011-07-08, 23:18
Imię: Andrzej
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1994
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Szczecin
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: trooky »

U mnie też problem, ale tylko w ciepłe dni. Gdy zimno to normalnie lapie.
Awatar użytkownika
kasiarka
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 476
Rejestracja: 2011-06-20, 21:31
Imię: Radek
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1992
Silnik: 2.6E 150KM (ABC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olecko
Płeć:

Post autor: kasiarka »

hamish pisze:Na szybie rzeczywiście są dwa pionowe paski, dodatkowo 3 paski od samej góry nie są połączone z resztą pasków, wiec antena powinna być w szybie.

jedyny problem jaki został to odbieranie stacji radiowych
Rozbierz tylny boczek przy szybie tylnej od strony kierowcy i sprawdź czy posiadasz takie ustrojstwo. Jak tak to podpinaj kabel od anteny i powinno śmigać

Obrazek
edd pisze:radio gra słabo antena zmieniona kabel też wzmacniacz też radio również na inną deltę i dalej kiszka ma ktoś jakiś sprawdzony patent na to ?
A na pewno dobrze podpięty jest kabel od wzmacniacza do radia ?
Ostatnio zmieniony 2017-09-18, 19:40 przez kasiarka, łącznie zmieniany 1 raz.

Jest:
100 c4 2.6 Quattro
100 c3 2.5Tdi szczupak
Lancia Thesis 2.0TB Emblema

Było:
Byłe A6 C4 2.6 ośka

Awatar użytkownika
hamish
Mechanik
Mechanik
Posty: 105
Rejestracja: 2017-09-08, 08:21
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: hamish »

Przewód antenowy po odpięciu od wzmacniacza i od radia ma przejście między ekranem a przewodem wewnątrz, tak chyba nie powinno być, racja?
Sam wzmacniacz nie wiem czy jest sprawny, po włączeniu radia pojawia się na nim +12V.

edit
Chyba mam przyczynę, jak ruszam przewodem antenowym przy samym wzmacniaczu to momentami łapie radio, wiec chyba trzeba nową końcówkę kupić i zarobić.
Ostatnio zmieniony 2017-09-22, 12:11 przez hamish, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
hamish
Mechanik
Mechanik
Posty: 105
Rejestracja: 2017-09-08, 08:21
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: hamish »

W zmieniarce wyczyściłem laser, pomogło na dwa tygodnie i nadal słabo czyta nagrywane płyty, oryginalne śmigają aż miło.

Ten tajemniczy kabel antenowy okazał się pozostałością po taxi. Szedł prawym progiem i kończył się za schowkiem.

Zamówiłem końcówkę antenową wchodzącą do wzmacniacza antenowego, okazało się, że nigdzie nie da się takiej kupić i musiałem ponad miesiąc na nią czekać, ale było warto. Radio teraz odbiera aż miło, błyskawicznie łapie stacje i czysto gra.

Wcześniej wspomniałem, że kabel antenowy ma zwarcie między ekranem a środkiem - winna była właśnie wtyczka przy wzmacniaczu. Po jej zdjęciu ekran i żyła sygnałowa stanowiły całość. Trochę zabawne bo czytałem parę tematów jak ludzie w takim przypadku podnoszą tapicerkę i wymieniają cały kabel antenowy :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”