[100 C4] Ksenony z allegro

pawel76
Mechanik
Mechanik
Posty: 230
Rejestracja: 2014-04-19, 18:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gorzów Wlkp

[100 C4] Ksenony z allegro

Post autor: pawel76 »

Zakupiłem to coś do swoich soczewek po wcześniejszym czytaniu komentarzy na ten temat tu na forum, chodziło to jakiś ponad rok, w końcu jedna lampa przestała świecić i znów działała, potem druga przestała a tamta świeciła ale żadziej takie anonalia, wymieniłem w końcu jeden żarniki ale w granice rzeczy dolegliwość wróciła może w odwrotnej kolejności a teraz nawet żadne nie świeciły, pare strzałów z manetki i jedno się zapaliło, za chwilę zaczęły świecić obydwie lampy.Co jest grane nie wiem już, ktoś coś pomoże,?
FAŁDZIK
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 390
Rejestracja: 2011-06-08, 15:42
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Przemyśl
Płeć:

Post autor: FAŁDZIK »

albo słabo styka na połączeniu konektorów albo przetwornice walnięte, osobiście nie polecam tanizny z allegro, ja swoje HID-y kupiłem w motoryzacyjnym i dopiero po 7 latach przepalił się jeden żarnik,
druga sprawa to żarniki wymienia się parami, bo jest różnica w barwie światła
kEru
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 262
Rejestracja: 2014-03-15, 17:49
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Suwałki

Post autor: kEru »

Sprawdź napięcie przy wtyczkach lamp, jak wiadomo prąd na lampy idzie przez przełącznik (styki). Na żarówkach tego problemu nie będzie, natomiast przetwornice potrzebują stałego napięcia, a przy włączaniu świateł nieraz jest ich spadek i temu takie rzeczy mogą doskwierać. Czyszczenie styków pomaga chwilowo, a lekarstwo na to, to montaż prostego przekaźnika (masa, plus po zapłonie, 1 styk od przekaźnika do manetki, drugi od przekaźnika do lamp, trzeba się tylko wpiąć w wiązkę). Stary myk poprawy świateł np w Passacie B4 :ok:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”