[100 C4] Brak połączenia ze sterownikiem AirBag

felo20
Adept
Adept
Posty: 4
Rejestracja: 2016-02-29, 23:44
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mińsk

[100 C4] Brak połączenia ze sterownikiem AirBag

Post autor: felo20 »

Cześć.
Zacznę od początku.
Zatrzymały mi się liczniki od przebiegu dziennego i całościowego, więc postanowiłem wyciągnąć zegary, zdemontowałem osłonę kierownicy i wyciągnęłem zegary. Kostki wsystkie od zegarów zostały odpięte.Licznika nie udało mi się naprawić, nie zlokalizowałem dlaczego się nie kręci. Po zamontowaniu na swoje miejsce i odpaleniu auta kontrolka AirBag najpierw mryga a później świeci ciągłym światłem. Postanowiłem podłączyć samochód pod laptopa, program vw tool łączy sie ze wsystkim oprócz Air Bag.
Jak mogę naprawić tą usterkę?
Dodam że parę razy wyjmowałem akumulator żeby podładować go ponieważ jak zachodziłem do auta z rana to buczał i mrygała dioda światła tylnego przeciw mgielnego ,po odpięciu jednej klemy i założeniu przestawał buczeć, myślałem że może to zwarcie na płytach dlatego wczoraj zamontowałem nowy akumulator.
Proszę Was o jakieś wskazówki jak mogę naprawić moje usterki bo jestem w kropce i niewiem za co mam się zabrać. 😞
Awatar użytkownika
Binas Tuchola
Moderator
Moderator
Posty: 353
Rejestracja: 2012-04-23, 22:13
Imię: Wojciech
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1992
Silnik: 2.6E 150KM (ABC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Tuchola
Podziękował: 1 raz

Post autor: Binas Tuchola »

miałem to samo, i pomogła zmiana programu na VCDS Od Tomka na reszcie programów ściągniętych z neta łączyło sie ze wszystkim oprócz Air bagów
"Żyć Krótko Ale Zajebiście"
felo20
Adept
Adept
Posty: 4
Rejestracja: 2016-02-29, 23:44
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mińsk

Post autor: felo20 »

Dzięki za odpowiedź. Zamówiłem trybik do licznika i jak go złożę to spróbuję podłączyć się przez ten program. Mam nadzieję że uda się usunąć ten błąd. ☺
PS. Jak posiadam kabel Vag KKL to uda mi się podłączyć tym programem?

[ Dodano: |9 Sie 2017|, o 15:42 ]
Niestety używając tego programu nadal nie mogę się połączyć ze sterownikiem AirBAG .
Ostatnio zmieniony 2017-08-08, 22:00 przez felo20, łącznie zmieniany 1 raz.
felo20
Adept
Adept
Posty: 4
Rejestracja: 2016-02-29, 23:44
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mińsk

Post autor: felo20 »

Programem VCDS nie udało się połączyć, dopiero VAG Com zdołał się połączyć i błąd został usunięty. Kontrolka gaśnie po uruchomieniu silnika i wszystko jest OK.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy bezpieczeństwa Air bag i ABS”