[A6-2.5TDI AEL] wymiana wtryskiwaczy i filtra paliwa

Wszystko ci się tyczy układu wtryskowego w silnikach wysokorpężnych
GreenGreen
Mechanik
Mechanik
Posty: 192
Rejestracja: 2013-12-09, 12:21
Imię: Mariusz
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Krzeszowice
Płeć:

[A6-2.5TDI AEL] wymiana wtryskiwaczy i filtra paliwa

Post autor: GreenGreen »

Hejka

Jestem na etapie wymiany wtryskiwaczy w swoim AELu zakupionych od kolei gustav'a i mam co do tego kilka pytań.

1. Naajpierw chcę wymienić filtr paliwa aby do nowych wtrysków poszło czyściutkie paliwko i tu moje pytanie: ponieważ filtr paliwa przypomina mi filtr oleju wraz z podstawą to wyciągnę go tak jak filtr oleju zwyczajnie wykręcając czy też muszę wszystkie te przewody i śruby od góry poodkręcać ? Czy uszczelkę na nowym filtrze smarować czymś czy zakręcać na sucho ?

2. Dwa wtryski mam ruszone ale pozostałe pewnie od nowości siedzą. Macie jakiś domowy sposób na wyciągnięcie ich bez specjalistycznego klucza/młotka do wtrysków na wyciągnięcie zapieczonych wtryskiwaczy ? Czy też można jak ktoś z forum a6 w c5 chwycić kluczem płaskim na zwężeniu i delikatnie kręcąc na boki poluzować wtrysk z nagaru ?

Jakieś dodatkowe ważne rady i zalecenia co do procedury oprócz zalania filtra paliwem przed montażem, wyczyszczeniem syfu dookoła wtrysków przed ich demontażem i po demontażu aby nic do środka nie wpadło i nie dokręcanie rurek wtrysków przy kręceniu silnikiem aby zapełnić je paliwem ?
Biedron
Adept
Adept
Posty: 24
Rejestracja: 2015-04-24, 11:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rogoźno Wlkp.

Post autor: Biedron »

Filtr jest na gwincie. Najlepiej kluczem poluzować tą dużą śrubę od góry, a dalej już filtr rękoma. Nowy filtr zalej świeżym paliwem i tyle. Wtryski tak jak piszesz prawo, lewo obruszać i wyjdą. Przy zakładaniu oczyść gniazda i koniecznie nowe podkładki na wtryski. Dalej wstępne odpowietrzenie na poluzowanych rurkach przy wtryskach i jak poleci paliwo dokręcasz. Reszta samo się odpowietrzy.
jarek_audi
Mechanik
Mechanik
Posty: 173
Rejestracja: 2014-04-30, 00:13
Imię: Jarek
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1996
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Strzyżów

Post autor: jarek_audi »

Dokładnie tak jak kolega wyzej pisze ja robie tak samo ewentualnie zaleje coś pod wtrysk typu wd 40 chociaz mówią ze jeszcze lepsza jest czysta nafta jest tlusta i pelzajaca
Ostatnio zmieniony 2017-08-05, 23:41 przez jarek_audi, łącznie zmieniany 1 raz.
GreenGreen
Mechanik
Mechanik
Posty: 192
Rejestracja: 2013-12-09, 12:21
Imię: Mariusz
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Krzeszowice
Płeć:

Post autor: GreenGreen »

super - dzięki za porady - dzisiaj postaram się ruszyć z tematem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pompy wtryskowe i wtryskiwacze”