[Q] problem z tłoczkami quattro

mate1957
Mechanik
Mechanik
Posty: 121
Rejestracja: 2016-08-12, 14:11
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Włocławek

[Q] problem z tłoczkami quattro

Post autor: mate1957 »

Witam. Panowie problem powstał zaraz przed regeneracją zacisków. Do samej regeneracji skłoniło mnie nie cofanie się tłoczka po puszczeniu hamulca ręcznego. ciągle prawe tylne koło trzymało i trzeba było się pilnować żeby nie zaciągnąć ewentualnie wyjść położyć się z tyłu i cofnąć dźwigienkę co niejednokrotnie robiłem pod różnymi marketami wzbudzając niezłe zainteresowanie. ale do rzeczy. kilka razy regenerowałem zaciski od ośki ponieważ kolega ma już drugą sztukę i co jakiś czas a to jeden a to drugi mu padał. natomiast ja mam quattro i po zakupie zestawów regeneracyjnych z tłoczkami nim rozebrałem postanowiłem obejrzeć zakupione zestawy. po obejrzeniu nowego tłoczka okazuje się że w nim nie ma gwintu. tak jakby nie był wkręcany. ale nacięcia (pasujące na klucz do fleksa) są. pytanie następujące mi się nasuwa. czy możliwe jest że quattro nie ma wkręcanych tłoczków? (wydaje mi się że to nierealne ale nie wiem przecież wszystkiego a raczej wiem niewiele)wolę najpierw zapytać Was nim pójdę do sklepu i zrobie z siebie debila. szukałem na internetach ale nie mogę niestety znaleźć. dzięki i pozdrawiam
marek[a6]
Adept
Adept
Posty: 47
Rejestracja: 2011-07-09, 11:05
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: nysa

Post autor: marek[a6] »

witam ...bo pewnie trzeba przełożyć cały koszyczek ze starego tłoczka do nowego i będzie grało ...pozdro
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ hamulcowy”