[a6c4 2.5tdi AEL] czujnik ciśnienia oleju, który pin w ecu ?

Wszystkie elementy elektryki znajdujące się w komorze silnika.
szajba
Adept
Adept
Posty: 5
Rejestracja: 2017-07-05, 20:11
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gorzów wlkp.

[a6c4 2.5tdi AEL] czujnik ciśnienia oleju, który pin w ecu ?

Post autor: szajba »

Witam, zaznaczam ze to mój pierwszy temat, od razu przeszukałem etke, ale nie potrafię znaleźć, przeszukałem tez forum i znalazłem :

https://24max.de/audifaq/TDI_STG/Belegung_EDC_A6.htm

jednak mało to pomocne, bo nie znam niemieckiego a przez translator nie wychwyciłem "czujnik ciśnienia oleju"


ale do rzeczy, po przekroczeniu 1,5 tyś obrotów 3x sygnał dźwiękowy, i czerwona migająca oliwa. ok myślę czujnik. jest nowy czujnik, sprawdzany zwiera do masy luz, odpalam, runda, znów.... :-| ok myślę kurde, może problem poważniejszy. do domu, złożyłem na szybko manometr ze starego czujnika, wężyka oraz manometru.
Pomiary:

-bieg jałowy ok 3 bary
-przegazówka ok 5 bar
:roll: :roll: :roll:
trochę ulga..

teraz podejrzewam ze jest uszkodzony przewód, dlatego potrzebuje schemat pinów by wiedzieć gdzie szukać,a jeżeli nie idzie do ecu to gdzie ?
gdzie impuls masowy (chyba dobrze napisałem) zamieniany jest na informacje cyfrową o braku ciśnienia oleju ??

cóż wyskoczenie błędu pokrywa się z czasem gdy walczyłem z czujnikiem prędkości w skrzyni, w ten czas wyjąłem licznik by sprawdzić czy prędkościomierz w liczniku nie zaśniedział na stykach, może tam coś zruszyłem ??

proszę o wyrozumiałość, a jeżeli temat był poruszony i rozwiązany proszę o wskazanie tego tematu ponieważ ja nie potrafię odnaleźć

z góry dziękuje i pozdrawiam maniaków audi :)
szajba
Adept
Adept
Posty: 5
Rejestracja: 2017-07-05, 20:11
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gorzów wlkp.

Post autor: szajba »

Nikt nie jest w stanie mi pomóc ?
Awatar użytkownika
various
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 754
Rejestracja: 2012-01-07, 00:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tarnowskie Góry

Post autor: various »

Ciśnienie oleju idzie tylko do zegarów, nie do ECU. Rozpiskę pinów zegarów znajdziesz spokojnie na necie ;)
szajba
Adept
Adept
Posty: 5
Rejestracja: 2017-07-05, 20:11
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gorzów wlkp.

Post autor: szajba »

Dzięki ! Temat rozwiązany, źle wpieta wtyczka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komora silnika”